En İyi Helal Tatil Tavsiyeleri

4 Eyl, 2023

TATİL DENİLDİĞİNDE AKLA GELEN

çalışmaya mola vermek, çalışmayı kesmek, izine başlamak, anlamlarına gelen kavramdır. Tatil kavramı eski dönemlerdekinden değişik olarak eğlence için yapılan seyahatleri  içermektedir. İnsanlar tatil süreçlerinin net olduğu çeşitli faktörler yönünde gelişen zaman kazanmışlardır. Tatil günümüzde düşünce sorunlarıyla ilgili gelişimin de bir parçası olmuştur. Yabancılar üzerinde yapılan çalışmada tatil sonrasında tatilcilerin o ülkeye olan bakışılarında değişiklikler ortaya çıktığı görülmüştür. Tatil kavramının çeşitli düşünülmesiyle ortaya eğlenme olarak tatil kavramı çıkmıştır. Turizm sektöründe çalışan coğrafyacı insanlar, bölgelerdeki aktivite sayısı yükseldikçe o bölgelerin yabancı turist yoğunluğu açısından gelişim gösterdiğini ortaya çıkarmıştır. Tatil anlayışlarında dönemsel etki çok  yüksektir.

 

HARİKA BİR TATİL GEÇİRMEK İSTEYENLER İÇİN HELAL TATİL TAVSİYELERİ

Eşinizle, arkadaşlarınızla veya akrabalarınızla hep birlikte ya da ailenizle muhafazakar bir tatile çıkmak istiyorsanız, tatiliniz boyunca dini inançlarınıza  hilaf bir durum oluşmaması açısından, islami konsept hizmet veren tesisleri tercih etmenizde yarar olacaktır . Sadece alkolsüz otellerken bazılarıda kadınlar plajı  veya havuzu ayrı olan odasında kendine ilişik jakuzisi olan oteller şeklinde muhafazakar konseptte oteller vardır. Her birini burada listelememiz mümkün olmadığından dolayı, aileler tarafından tercih edildiği kadar, balayı çiftleri tarafındanda sıklıkla aranan muhafazakar otel önerilerimizi, en iyilerinden en konforlularına kadar seçerek sizlere sunmaya çalıştık. İslami bir otel konaklaması yapacak iseniz birden fazla  faktörü ele alabilirsiniz. Temizlik ve verilen hizmet en önemli unsurlardır. Bunların yanı sıra sunmakta olduğu aktiviteleri, yemekleri, ulaşımı, konumu, manzarası, havuzu, personelleri tatilinizin nasıl geçeceğine tesir eder.

 

Tesettür Otel veya Helal Otel

Helal Oteller islami şartlara uygun tatil geçirmeyi planlayanlara hizmet vermek için kurulmuş olan otellerin genel ismidir. İslami tatil yerlerini web siteleri aracılığı ile araştırmak oldukça basit hale gelmiştir. Web sitelerde islami oteller konforlu, geniş rahat mimarileri, yüksek kaliteli hizmet anlayışları en önemlisi muhafazakar koşullara uygun olarak oluşturdukları içerik ve hizmetleri ile ön plana çıkmaktadırlar.

İslami oteller, dini hassasiyetleri göz önünde bulundurarak hizmet sunan, muhafazakar yapıdaki insanların kararsızlık  yaşamadan yararlanabileceği otellerdir. İslami hayat konusunda özen gösteren tatilciler islami otelleri tercih etmektedirler. Çünkü islami oteller sundukları hizmetlerde islami istek  ve yasaklara yakışır şekilde hareket ettiklerine inanılmaktadır. Sunumlarında alkolsüz içeceklere, helal yiyeceklere yer verme konusunda dikkat ederek hizmet verirler. Dindar bir müslüman yiyecek ve içeceğine islamın yasaklamış olduğu yiyecek, içeceklerin karışma kuşkusu olmadan keyfini çıkarabilir. Dindar bir ailenin arzu ettiği bir tatil şeklidir kısaca. İslami tatil oteller sadece havuz konusunda değil SPA hamam ve sauna, dinlenme alanları, ortak alanlar dışındada bayanlar için ayrı bölümler oluşturarak misafirlerine alternatifler sunmaları gerekiyor ki ilgileri tesise toplayabilsin.

 

TATİLDE EĞLENCENİN KEYFİNİ ÇIKARMAK İÇİN KATILMANIZ GEREKEN 11 AKTİVİTE

 1. TÜPLÜ DALIŞ
 2. RAFTİNG
 3. ATV SAFARİ
 4. TEKNE TURU 
 5. YAMAÇ PARAŞÜTÜ
 6. JİP SAFARİ
 7. KANO GEZİNTİSİ 
 8. PLAJ VOLEYBOLU
 9. JET SKİ 
 10. SU TOPU 
 11. SÖRF

 

Türkiye’de Aktivite Dolu Tatil Yapabileceğiniz 10 Yer

LİKYA YOLU: Likya Yolu Muğla‘nıFethiye ilçesinden Akdenizin göz bebeği şehri olan Antalya‘ya kadar uzanmaktadır . Dünyanın en uzun ve en güzel yürüyüş yollarından biri olarakta bilinmektedir. Doğayla hem mücadele edilecek hemde yürümenize değecek bir yürüyüş yoludur Likya Yolu.

TIRMANIŞ /KAÇKARLAR: Kaçkarlar, tırmanış rotaları ve bu tırmanış esnasında kamp yapılan alanları ile fazlasıyla ünlüdür. Eşsiz bir manzarası, yeşili, mavisi, gölleri, dereleri ve yaban hayatını unutamayacağınız heyecan dolu  deneyim sunmaktadır .

ÖLÜDENİZ: Ölüdeniz tatili sadece deniz, kum, ve yamaç paraşütünden müteşekkil değildir.Yapabileceğiniz birden fazla aktivite bulunmaktadır . Atv safarilerinden, tekne turlarına, tüplü dalıştan, antik kent turlarınada katılabilirsiniz.

KİTESURF / AKYAKA: Akçapınar sahili kitesurf tutkunlarının tek adresidir. Misafirlere verilen kurslardan eğitim alabilir sizlerde kiteboard yaparak heyecanın doruklarına eşlik edebilirsiniz.

SKYDİVE / EFES ANTİK KENTİ: Efes antik kenti üstünde mahmurlaşarak vazgeçilmez   manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Efeste skydiving ile tandem atlayışı için daha eğitim almış olmanız gerekmiyor. İhtiyacınız olan bir tek şey atlayış için cesaretle atlamaya karar vermek ve bu atlayışı yapan firma ile hemen iletişime geçmektir. 

DAĞ TIRMANIŞI / AĞRI DAĞI: Türkiye’nin en yüksek dağı olan Ağrı Dağı’na yapacağınız bu tırmanış ile unutamayacağınız Ağrı Dağı turu sizleri bekliyor. 

JET BOAT / DÜDEN ÇAYI: Antalya Merkez‘e sadece 10 km. mesafede yer almaktadır. Hızla giderken yaptıkları 360 derecelik dönüşleri, ani manevraları ve duruşlarıyla heyecan dolu anlar yaşatmaktadır .

RAFTİNG / ÇORUH NEHRİ: Çoruh Nehrin de heyecan dolu rafting yaparken muhteşem kanyonlardan dar ve bereketli vadilerden de geçiliyor.

BALON TURU / KAPADOKYA: Kapadokya da balon turu ile güne başlayabilirsiniz. Balon turu bitiminde lezzetli bir kahvaltı ve ardından atlı yapılan safariye katılabilirsiniz. Kapadokya da yapılabilecek aktiviteler yalnız bunlarla sınırlı değildir. Trekking yapabilir ATV ile tüm bölgeyi keşfe çıkabilir ya da Göreme / Ürgüp Kızılçukur patika yollarında bisiklet sürebilirsiniz.

DENİZ KANOSU / KEKOVA: Kano turlarına katılarak  benzersiz doğa  yolculuğunun her anını unutulmaz ve keyifli kılabilirsiniz. Kürek çekmenin büyüleyici keyfine kavuşmak ve kayıp bir uygarlığın izini anılarını sürmenin heyecanına ortak olmanız için haydi kanoların başına. 

 

En Keyifli Tatil Aktiviteleri

Yaz mevsimi denildiğinde aklımıza ilk gelen şeylerden bir tanesi tatildir! Okulların kapanmasıyla birlikte çocukların zamanlarında büyük boşluk oluşmaktadır. Dolu dolu bu zamanıeğlenceli geçirmek tabi ki istiyorlar. Arkadaşlarından, okuldan v.b belirli süre ayrı kalan çocukların beklentilerini karşılamak ailelere düşmektedir. Her ailede yaz tatili yapmak iş veya başka nedenlerden dolayı tüm yaz gerçekleşemiyo olabilir. Bir süre tatile gitmek istenebilir fakat kalan zaman için bu nedenle şehirde eğlenebilmek daha önemli oluyor.

You might also like

REZERVASYON