NOKTA VİLLA İPTAL ŞARTLARI

Bu sözleşme; “VİLLAYI-DAİREYİ-APARTI” kiralayan (bundan böyle “MÜŞTERİ” olarak anılacaktır) ile “VİLLAYI-DAİREYİ-APARTI” kiraya veren bundan böyle “NOKTA VİLLA” olarak anılacaktır. Arasında başlangıç ve bitiş tarihleri önceden belirli bir süre için “VİLLAYI-DAİREYİ-APARTI” kiralanması amacı ile yapılmıştır. www.noktavilla.com” internet sayfasında ilan edilen “villalarımızdan-dairelerimizden-apartlarımız ” dan herhangi birine internet sayfamız
üzerinden veya telefon yolu ile veya elektronik posta yolu ile rezervasyon yaptıran müşteri ve beraberindekiler aşağıdaki şartları peşinen kabul etmiş sayılırlar. Aşağıdaki şartların herhangi birine aykırı davranış, NOKTA VİLLALARA, rezervasyonu tek taraflı olarak iptal etme, müşterinin villayı-
daireyi-apartı terk etmesini isteme, alınan kaparo, depozito kira bedelini iade etmeme, ve ödenmemiş olan kira bedellerinin tamamını talep etme hakkını verir.

 

 • Villa-Apart-Dairelerimize internet sayfamızda bulunan rezervasyon formu veya telefon yolu veya elektronik posta yolu ile ön rezervasyon yapılabilmektedir. NOKTA VİLLA kiralama şartları kiralamak istediğiniz Villa-Apart-Dairelerimizi kiralayacağınız tarihlerimizi belirtip, sizden gerekli ulaşım ve fatura bilgilerini alarak ön kiralama işleminiz yapılmaktadır.
 • NOKTA VİLLA Ön kiralama yapıldıktan sonra Villa-Apart-Daire için toplam ödenecek ücretin %35 ’ini kapora ödemesi olarak almaktadır. Kapora, ön kiralama yapıldıktan sonra 1 (bir) iş günü içerisinde ödendiği taktirde Villa-Apart-Daire adınıza rezerve edilerek bekletilir.
 • Ödemeniz gereken kapora tutarı ve banka hesap numaralarımız, ayrıca elektronik posta yolu ile veya SMS yolu ile veya telefon yolu ile tarafınıza bildirilecektir. Kapora için 1 (bir) iş günü içinde Havale, EFT, Swift  ve yine site üzerinden Kredi Kartı ile ödeme yapılabilecektir. Kaparo nın teslim alındığında en geç 1 iş günü içerisinde tarafınıza yazılı olarak Villa-Apart-Daire’ninKİRALAMA ONAY BELGESİ gönderilecektir.
 • Kiralama içerisinde toplam ücret, alınan kapora ve hangi tarihlerde villanın adınıza kira edildiği ve yatırmış olduğunuz kaparo nın günü saati bildirilmektedir. Kaparo nın yatırılmaması durumunda NOKTA VİLLA, müşteriye bilgi vermeden ön rezervasyonu iptal etme ve Villa-Apart-Daireye başka rezervasyon alma hakkını kullanabilecektir.
 • Rezervasyon iptalleri tarafımıza mutlaka öncelik olarak telefon ve daha sonrasında mail olarak bildirilmek zorundadır. Bu bildirimin yapılmasının ardından rezervasyon yapmış olduğunuz tarihler satışa açılır. Sizlerde ödemiş olduğunuz tutar, farklı bir tarihli rezervasyonunuzda kullanabilirsiniz.
 • Rezervasyon tarihine 60 gün ve daha fazla süre kala yapılan iptallerde, yatırılan ön ödemenin toplam tutarının %50’si kesilip misafire kalan kısım iade edilecektir.
 • Rezervasyon tarihine 60-30 gün süre arası yapılan iptallerde, yatırılan ön ödemenin toplam tutarının %70’i kesilip misafire kalan kısım iade edilecektir.
 • Rezervasyon tarihine 30 gün ve daha az kalan süre zarfında yapılan iptallerde, yatırılan ön ödemenin toplam tutarı MİSAFİRE GERİ ÖDENMEYECEKTİR.
 • Kalan ödeme eve giriş esnasında yapılmalıdır. Eğer eve giriş tarihinize 30 ile 15 gün arası bir süre kala rezervasyonunuzu iptal ettirmek isterseniz kalan ödeme tutarının %50 si misafirden tahsil edilir.
 • Eğer rezervasyon iptali eve giriş tarihinden 14 gün önce gerçekleşir veya eve giriş yapılmaz ise kalan ödeme tutarının tamamı müşteriden tahsil edilir.
 • Ülkedeki savaşlar, konaklama yapılacak bölgedeki doğal afetler, ülke genelinde salgın hastalıklar mücbir sebep kapsamında değerlendirilecektir.
 • Mücbir sebepler; (Cenaze, Ölüm, Savaş, Seyahat Engelleyici Sağlık Problemi, Salgın hastalıklar) kapsamına giren durumlarda NOKTA VİLLA ve müşteri hiçbir yasal sorumluluk altına girmeden bu sözleşmeyi karşılıklı olarak fesih edebilir.
 • Rezervasyon iptalleri NOKTA VİLLA’ ya yazılı olarak e-mail veya faksla belirtmek durumundadır. Yazılı olarak yapılması zorunlu olup yazılı yapılmayan bildirimler kabul edilmeyecektir.
 • Müşterinin kendi isteği ile Villa-Apart-Daire’yi erken terk etmesi durumunda müşteriye konaklama ücreti için herhangi bir para iadesi yapılmayacaktır.
 • 2020 yılı itibariyle WHO (DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ) tarafından pandemi olarak tanımlanan COVİD 19 ile alakalı, gelecek olan misafirlerimiz ve 1. Derece yakınları tarafından risk teşkil eden ve test sonucunun pozitif çıkması İPTALE /ERTELEMEYE sebeptir.
 • Öncelikle tesislere gelecek olan misafirin COVİD 19 test sonucu ve doktor raporunun iletilmesiyle ön ödemenin %100 kesintisiz şekilde iptali sağlanır.
 • Grup ve kalabalık aile rezervasyonlarında ise pozitiflik durumu olan ailenin iptali desteklenir. Misafirler dilerse risk dönemi geçtikten sonra tatil ertelemesine öncelik verilir.
 • Yurtdışından gelecek olan tüm değerli misafirlerimiz içinde ülke içinde gidiş / Türkiye ye giriş yasaklanması durumunda misafir dilerse rezervasyonu açığa alınabilir veya iptali sağlanır.
 • Yurtdışı misafirlerimizin test sonucunun pozitif çıkması durumunda ödemelerinin tamamı %100 geri iadesi sağlanır. Misafir isterse aynı dönem içi olmak şartı ile ileri bir tarihe öteleyebilir.

 

MİSAFİRLERİMİZİN DİKKAT ETMESİ GEREKEN KONULAR;

 1. Rezervasyon başlangıç günü Villa-Apart-Daireye GİRİŞ SAATİ; EN ERKEN 15.30’dur. Misafir; belirtilen saatten önce Villa-Apart-Daireye giriş yapamaz.
 2. Misafirlerin; belirtilen saatten önce gelmesi durumunda Villa-Apart-Daireye giriş yapamamasından kaynaklanan sorunlardan NOKTA VİLLA kesinlikle sorumlu tutulamaz. Ancak ev sahipleri binalarında erken giriş için inisiyatif gösterebilirler, ev sahiplerinin bu inisiyatifi temizliğin erken bitmesi, binanın erken teslim edilmesi gibi durumlara bağlıdır.
 3. Ancak NOKTA VİLLA erken giriş için bir garanti vermemektedir. Rezervasyon sonunda Villa-Apart-Daireden tüm bölgelerimiz için ÇIKIŞ SAATİ; EN GEÇ SABAH SAAT 10:30’dur.
 4. Seyahat planlarının her iki tarafın da mağdur olmaması için bu saatlere göre yapılmasını önemle hatırlatırız. Erken çıkış yapılmak istenmesi durumunda NOKTA VİLLA’YA 24 saat önceden bilgi verilmesi gerekmektedir.
 5. NOKTA VİLLA Web sayfasında yayımlanmayan hiç bir Villa-Apart-Daire com‘ a ait değildir.
 6. Web sayfasında belirtilen ve muhafazakar, mutaasıp (havuzu dışarıdan görünmeyen villalar) olarak tanımlanan villalarda konaklama yapacak olan müşterilerimizin, yüzde yüz, görünmemezlik garantisini NOKTA VİLLA Görünmemezlik konusunda, müşteriler kendi mahremiyetlerini kendileri sağlamak durumundadır. Bu gibi problemlerde, NOKTA VİLLA sorumluluk kabul etmez. NOKTA VİLLA, bu gibi problemlerden kesinlikle sorumlu tutulamaz.
 7. NOKTA VİLLA , işbu Gizlilik Politikası ve Kullanım Sözleşmesi´nde tanımlı olan haller haricinde kişisel bilgileri herhangi bir şirkete veya üçüncü kişilere 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) çerçevesinde açıklamayacaktır.
 8. NOKTA VİLLA hiçbir zaman ziyaretçilerin, kayıtlı kullanıcıların ve ortakların kişisel bilgilerini üçüncü şahıslara satmamaktadır. Kişisel bilgiler; adı soyadı, adresi, telefon numarası, e-posta adresi gibi kullanıcıyı tanımlamaya yönelik her türlü bilgiyi ifade etmektedir.
 9. NOKTA VİLLA, kişisel bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümlülüğü olarak addetmeyi, gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir.
 10. NOKTA VİLLA ´nın gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın, “www.noktavilla.com” sitesine ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, NOKTA VİLLA ´nın herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.
 11. noktavilla.com sitesi dahilinde başka sitelere link verebilir. www.noktavilla.com, link vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır.
 12. noktavilla.com, gerektiğinde kullanıcıların IP adreslerini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.
 13. Misafirlerimiz, firmamızdan kiraladıkları evin tüm eşyalarını kullanmaya yetkili olup, eşyaları temiz kullanmaları konusunda sorumludurlar.
 14. Misafirlerimiz Konakladıkları süre içinde giriş esnasında 000 TL depozito alınacaktır. (her villada bu ücret farklılık göstermektedir)
 15. Yine NOKTA VİLLA , misafire kiralanan Villa-Apart-Dairelerin eşyalı olarak teslim edilmesi sebebiyle eşyaların kırık, dökük, hasar, kayıp, zayi vs. olmasına karşın bu depozito eşyalara herhangi bir zarar gelmesi durumunda, Hasar depozitosu müşterinin çıkışında demirbaşların sayımından sonra eksik olmaması durumunda müşteriye iade edilecektir. Yukardaki sebeplerle oluşabilecek mağduriyetlerin önlenebilmesi için bu miktarların Villa-Apart-Daireye giriş günü nakit olarak yanınızda hazır edilmesi önemle hatırlatılır.
 16. Konut çevresindeki diğer komşulara karşı anlayışlı olmalı ve rahatsız edecek her türlü davranış ve gürültüden kaçınmalıdırlar.
 17. Ev illegal olan hiçbir faaliyete kullanılmamalıdır. (Kanunen yasak olan uyuşturucu vb. maddeler, silah veya diğer kesici aletler bulundurmak, kanunen aranan kaçakları evde barındırmak/gizlemek yasaktır.)
 18. Misafir kiraladığı süre içerisinde kiralanan konutta kendi kusurundan dolayı meydana gelecek olan muhtemel kaza ve zararlardan ve kendisine yardım, refakat eden diğer bireylerden de sorumludur.
 19. Rezervasyonun ön ödeme aşamasında misafirin beyanı doğrultusunda işlemler yapılmakta olup, misafir vermiş olduğu bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu kabul ve taahhüt eder. Misafir vermiş olduğu eksik ya da yanlış bilgilerden kaynaklanan sorunlardan firmamız sorumlu değildir.
 20. Konaklayacak olan misafirlerimizin kiralama süresince belirtilen kişi sayısı sözleşmede veya belgede yazan azami sayıyı geçmemelidir. Evde kalacak kişi sayısı geçilmişse, fazla sayıdaki kişinin evden ayrılması istenecek veya günlük ek yatak için 100 TL ekstra ücret talep edilecektir.
 21. Tatil evlerinin bulunduğu yörelerde veya evlerin kendisinde (evin tesisat donanımındaki problemler, bölgede yaşanan su veya elektrik kesintileri, deprem vb. felaketler) gibi ön görülmeyen durumlarda NOKTA VİLLA rezervasyonunuzu iptal etme hakkına sahiptir.
 22. Bu ve benzeri durumlarda NOKTA VİLLA, yapılan tüm ödemeyi misafire iade etmekle yükümlüdür.
 23. Misafirin isteğine ve mağduriyetine bağlı olarak NOKTA VİLLA en az kiralanan evin ayarında alternatif evler sunmaya çalışır. Misafir, alternatif villa veya villalardan birini seçebileceği gibi isterse rezervasyonu tamamen iptal ederek yaptığı tüm ödemenin iadesini talep edebilir.
 24. Villa-Apart-Daireye giden yolların bozuk olması, yokuş yukarı olması, stabilize olması, ıslak zemin olması vs. gibi, NOKTA VİLLA ´nın önüne geçemediği durumlarda NOKTA VİLLA kesinlikle sorumlu tutulamaz.
 25. Villa-Apart-Daireye ulaşım esnasında oluşabilecek kaza vs. kısacası her türlü olumsuzluktan NOKTA VİLLA kesinlikle sorumlu tutulamaz.
 26. Bazı villaların inşasında kullanılan, farklı malzemeler (sedir ağacı, çam ağacı, bazı plastik ürünler, bahçede veya villanın içinde bulunan her türlü bitki vs.) müşteriyi sağlık sal yönden veya psikolojik yönden rahatsız etmesi durumunda, bu olaydan NOKTA VİLLA kesinlikle sorumlu tutulamaz.
 27. Misafirlerimizin Villa-Apart-Dairelere kendi sorumluluğundadır. NOKTA VİLLA kesinlikle sorumlu tutulamaz.
 28. Villa-Apart-Daireyi kiralamış olan misafirler, coğrafi konumundan dolayı hoşnutsuz kalması durumundan NOKTA VİLLA sorumlu tutulamaz. NOKTA VİLLA, Villa-Apart-Dairenin konumunu; Google veya Yandex Harita üzerinden, yaklaşık olarak işaretlemiştir.
 29. Villa-Apart-Daireye ulaşım esnasında, özel veya kiralamış olduğunuz aracın zarar görmesinden, kaza yapmasından, belediye veya karayollarının veya şahısların, yol yapım çalışmalarından dolayı oluşabilecek zift, cam kırılması, lastik patlaması, vs. oluşabilecek tüm olumsuzluklardan NOKTA VİLLA sorumlu tutulamaz.
 30. Villa-Apart-Daireyi kiralamış olan misafirlerin araçlarının (motor, otomobil vs.) altının yere yakın olması, aracın motor gücünün zayıf olması, müşterinin; otomobil, motor vs. kullanmadaki acemiliği ve buna bağlı olarak Villa-Apart-Daireye ulaşamaması sebebiyle ortaya çıkabilecek her türlü olumsuzluk müşterinin kendi sorumluluğundadır. Bu gibi veya buna benzer sorunlardan NOKTA VİLLA kesinlikle sorumlu tutulamaz.
 31. Villa-Apart-Daire hakkındaki “www.noktavilla.com” detay sayfasında belirtilen “uzaklık tablosu” yaklaşık olarak yazılmıştır. Mesafeler tam net olarak belirtilmemiştir. Ufak tefek yanılmalar olabilir. Villa-Apart-Daireyi kiralayan misafir bunu göz önüne almayı kabul eder.
 32. Villa-Apart-Daire hakkındaki “www.noktavilla.com” detay sayfasında belirtilen “uzaklık tablosu” nda belirtilen “havalimanı” Villa-Apart-Daireye en yakın olan havalimanıdır. Bu Dalaman, Bodrum, Sabiha Gökçen veya Antalya vs. Havalimanı olabilir. NOKTA VİLLA yetkilisine hangi havalimanı daha yakın, sormanız gerekmektedir. Aksi taktirde yanlış veya uzak havalimanına uçak bileti almanızdan kaynaklanan problemlerden NOKTA VİLLA sorumlu tutulamaz.
 33. Villa-Apart-Daire hakkındaki “www.noktavilla.com” detay sayfasında uzaklık tablosunda belirtilen mesafeler, en yakın restoran, en yakın plaj, en yakın yerleşim yeri, en yakın toplu taşımanın geçtiği yol ve en yakın havaalanı göz önünde bulundurularak yazılmıştır. Belirtilen restoran veya market kapanmış ise NOKTA VİLLA sorumluluk kabul etmez.
 34. Villa-Apart-Dairede bulunan havuzda oluşacak boğulma, düşme, ayak kırılması, kol kırılması gibi vs. oluşacak tüm kazalardan NOKTA VİLLA sorumlu tutulamaz.
 35. Villaların yüzme ısıları; Hava durumuna ve mevsimsel sıcaklığa göre değişkenlik gösterebilmektedir. Villayı kiralayan misafirlerimiz, havuzun soğuk olmasından dolayı havuza girememesinden ve bu yüzden havuzu kullanamamasından NOKTA VİLLA’yı kesinlikle sorumlu tutamaz.
 36. Havuz için görevli personeller; (Gece 02:00 – Sabah 10:00) Saatleri arasında her gün periyodik olarak havuz temizlemektedirler. Bu saatler arasında misafir personele engel olmayacaktır.
 37. Villaların tamamında yaklaşık 160 litrelik güneş enerjisi ile ısınan sıcak su tankı bulunmaktadır. Misafirlerin, adil kullanımın dışında aşırı sıcak su tüketiminden dolayı sıcak suyun kalmamasından kaynaklanan problemlerden misafir birebir sorumludur, NOKTA VİLLA bu durumdan kaynaklanan problemlerden kesinlikle sorumlu değildir.
 38. Villa-Apart-Daire hiç birisinde yiyecek, içecek, herhangi bir gıda ürünü vs. bulunmamaktadır. İsteyen Misafirlerimiz işletmemize ait olan ZEHRA RESTORAN’ da EXTRA ÜCRET MUKABİLİNDE (yarım pansiyon) zengin çeşitleri ile Sabah Kahvaltı ve Akşam Yemeği, AÇIK BÜFE  olarak  veya alacarte bölümünden Villa-Apart-Dairenize paket servisi hizmeti alabilirsiniz.
 39. Villa-Apart-Dairelerde veya yolda, Cep Telefonu sinyalinin hiç alınmaması, az alınması veya cep telefonundan internetin çekmemesi gibi durumlardan NOKTA VİLLA kesinlikle sorumlu tutulamaz. GSM operatörünüzü arayıp, gideceğiniz bölgede GSM sinyali durumu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.
 40. Kredi kartı ile veya MAIL ORDER ile veya EFT veya havale veya vb. şeklinde ödeme yapsanız dahi, size “onay maili” ve “konfirmasyon belgesi” gelmeden, kesinlikle, uçak bileti, otobüs bileti, vs. satın almayınız ve işyerinizden izin almayınız. Para ödemesini NOKTA VİLLA’ ya yapsanız bile size “onay maili” ve “konfirmasyon belgesi” gelmediği taktirde Villa-Apart-Daireyi kesinlikle kiralamış sayılmazsınız. Misafirlerimizin aceleci davrandığı bu ve buna benzer durumlardan ortaya çıkabilecek maddi ve manevi zararlardan NOKTA VİLLA kesinlikle sorumlu değildir.
 41. Villa-Apart-Dairede oluşacak müşterinin sebep olduğu tüm kazalar ve olaylardan yangın, elektrik kaçağı, tüp kaçağı ve bunun sonucunda oluşacak ölüm ve kazalardan, internet sağlayıcısından (Türk Telekom vs.) kaynaklanan telefon ve internet kesilmesi, Elektrik Şirketinden kaynaklanan elektrik kesilmesinden, Su Şirketinden kaynaklanan su kesilmesinden NOKTA VİLLA sorumlu tutulamaz.
 42. Web sitemizde yayımlıyor olduğumuz tüm Villa-Apart-Dairelerimizin fotoğrafları geniş açılı lens ile çekilmiştir. Ayrıca Web sitemizde yayımlıyor olduğumuz tüm Villa-Apart-Dairelerimiz bire bir aynısı olup, sitede göründüğü gibi olmadığını, sitede daha iyi göründüğünü, sitede daha büyük veya daha küçük olduğu vb. gibi bahaneler asla kabul edilemez ve bunlardan NOKTA VİLLA sorumlu tutulamaz.
 43. Olumlu veya olumsuz doğa olaylarından/koşullarından ve olumlu veya olumsuz hava durumundan/koşullarından oluşabilecek her türlü olumsuzluktan NOKTA VİLLA sorumlu tutulamaz.
 44. Misafirlerimizi; arı, akrep, böcek, yılan sokması, kedi, köpek ısırması ve vb. olaylardan dolayı NOKTA VİLLA sorumlu tutulamaz.
 1. Havuzu dışarıdan görünmeyen villa diye tabir edilen MUHAFAZAKAR villaları tercih etmek isteyen misafirlerimiz, villanın detay sayfasında; “bu villa muhafazakar ailelere uygundur”, “havuzu dışarıdan görünmez”, “tesettürlü bayanlar tercih edebilir” ibareler yok ise o villa muhafazakar bir villa değildir. Bu gibi ibareler olmayan villayı kiralayıp, villaya geldiği zaman “bu villa muhafazakar bir villa değil” deyip Nokta Villa suçlamasından, NOKTA VİLLA kesinlikle sorumlu değildir. Villayı kiralayacak olan misafirlerin tüm detayları dikkatli bir şekilde okumasını tavsiye ederiz.
 2. Villa-Apart-Dairenin içerisine veya havuz bahçesi veya havuz terasına, herhangi bir gıda maddesinden dolayı veya çöpünüzden dolayı karınca veya böcek vb. veya değişik hayvan toplanmasından misafir birebir sorumludur, bu durumdan NOKTA VİLLA sorumlu tutulamaz.
 3. Villa-Apart-Dairenin yüzme havuzundan veya duşundan gelen sudan meydana gelebilecek her türlü hastalıktan, klor alerjisinden vs. kimyasal alerjiden, NOKTA VİLLA kesinlikle sorumlu tutulamaz. Sağlık sal veya klor’ a vücut hassaslığı olan kişilerin havuza girmemesini tavsiye ederiz.
 4. Kiralanan Villa-Apart-Daire çevresinde her türlü büyükbaş, küçükbaş, tavuk, keklik, vs. hayvancılık yapılabilmektedir, kiralanan Villa-Apart-Dairelerin  bahçesinde veya komşu Villa-Apart-Dairelerin bahçelerinde her türlü gübre kullanılabilmektedir, bu ve bu gibi olaylardan kaynaklanabilecek rahatsız edici hayvan sesleri ve kötü kokulardan NOKTA VİLLA kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz. Misafir, bu gibi durumlar ile karşılaşabilme ihtimalini göz önüne alır.
 5. Üçüncü kişilerin, havada Drone, vb. gibi teknolojik aletler uçurmasından NOKTA VİLLA sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz.
 6. Misafir, kiralamış olduğu Villa-Apart-Daire ye giriş tarihi ve saatinde giriş yapmamış ise ve yazılı olarak Nokta Villa’ya geç giriş yapacağını bildirmemiş ise. Nokta Villa, bu gibi durumlarda 24 saat bekler. Misafir 24 saatin sonunda hala villaya giriş yapmamış ve durumunu yazılı olarak Nokta Villa’ya belirtmemiş ise, Nokta Villa; Villa-Apart-Daireye yeni bir misafir bulup kiralayabilir. Bu durumda, villayı ilk kiralayan misafir, Nokta Villa’dan hiçbir hak talep edemez. Yatırmış olduğu para geri kesinlikle iade edilmez, Villaya gelse dahi konaklama yapamaz. Bu durumdan kaynaklanan, misafirlerin maddi ve manevi zararlarından, herhangi bir yerde konaklayamamasından, dışarıda kalmasından, otel, pansiyon, kiralık villa, kiralık apart bulamamasından NOKTA VİLLA kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz. Villa-Apart-Daireyi kiralayan misafiri bunu kabul etmiş sayılır.
 7. NOKTA VİLLA Web sitesi üzerinden Nokta Villa ´ya rezervasyon yaptırmış ve/veya rezervasyon belgesi doldurmuş her kişiye Nokta Villa istediği zaman, istediği kadar SMS ve/veya elektronik posta gönderebilir. Rezervasyon yaptırmış olan ve/veya rezervasyon formu doldurmuş olan tüm misafirler bunu kabul etmiş sayılırlar.
 8. Kiralanmış olan Villa-Apart-Dairenin kiralanmış olan tarihleri kesin ve nettir, herhangi bir tarih değişikliği yapılması kesinlikle mümkün değildir. Villayı kiralayacak ve/veya kiralamış olan müşteri bunu kabul etmiş sayılır.
 9. Misafir; herhangi bir Villa-Apart-Daireye rezervasyon-iletişim formu doldurmuş, Nokta Villa´nın herhangi bir telefon numarasına SMS yollamış, Whatsap numarasına mesaj yazmış, e-posta olarak mesaj yazmış ve/veya kesin rezervasyon yaptırmış ise, rezervasyon formunda belirtmiş olduğu telefon numarasını/numaralarını, e-posta adresini, TC-Pasaport-Yurtdışı kimlik numarasını, Villa-Apart-Daire de konaklayacak olan kişilerin  isim  ve  soy  isimlerini, TC-Pasaport-Yurtdışı kimlik numaralarını, adres bilgilerini, vergi numaralarını, şirket/şahsi fatura bilgilerini, ön ödeme miktarını, kalan bakiyeyi, hasar depozitosu miktarını, Villa-Apart-Daireye girişte ödeyecek olduğu ödeme miktarını, kısacası; müşterinin Nokta Villa´ya vermiş olduğu

yazılı ve sözlü tüm bilgileri, Nokta Villa Personeli tarafından; Villa-Apart-Dairenin sahibine, bakıcısına, temizlikçisine, görevlisine vs. verileceğini/paylaşılacağını kabul etmiş/izin vermiş sayılır. Müşteri bu hususta doğacak tüm sorumlulukları kabul etmiş sayılır.

 1. Villa detay sayfasında belirtilen Mesafe Cetveli Bölümü´nde yer alan “Şehir Merkezi” kısmı; villaya en yakın yerleşim yerinin merkezi konumu baz alınarak yazılmıştır. Burada belirtilen “Şehir Merkezi” il, ilçe, kasaba, köy veya küçük bir yerleşim yeri olabilir. Misafiri bu hususta doğacak tüm sorumlulukları kabul etmiş sayılır.
 2. Misafir, Villa-Apart-Daireye girişinden ilk 24 saat içerisinde mutlaka tüm eşyaları, ekipmanları vs. her şeyi kontrol etmelidir, şayet hasarlı, arızalı vs. olanlar var ise villa sahibine / villa görevlisine / firmamıza sözlü, yazılı ve fotoğraflı olarak bildirmelidir. Villa çıkışında villa sorumlusu tarafından yapılacak kontrolde hasar / zarar görmüş bir eşya ya da materyal var ise bu tutar müşteriden talep edilecektir.
 3. Villa-Apart-Dairelerimiz doğa içerisinde konuma sahip oldukları için, gerekli haşerat ilaçlamaları yapmaktadır. Buna rağmen çevrede; kelebek, böcek, sinek, her türlü sürüngen hayvan vs. bulunma ihtimali vardır Villa-Apart-Dairenin dışında ve / veya bahçesinde doğal yollardan gelen kuş, kelebek, karınca, örümcek, sinek, arı, böcek, akrep, yılan, kedi, köpek vs. gibi hayvanlar olabilir, bu gayet doğaldır. Müşteri; bahsedilen hayvanlardan birini veya birkaçını villanın dışında, içinde ve / veya bahçesinde görüp bunu problem varmış gibi ortaya koyup villadan ayrılma ve ödemiş olduğu parayı geri isteme talebi kesinlikle kabul edilmez, Villa-Apart-Daireyi kiralayan misafirlerimiz bu ve buna benzer olayların olabileceğini kabul etmiş sayılır.
 4. Kiralama Şartları ve Sözleşmesinde, İptal ve İade Şartlarında, Web sitemizde yer alan Villa-Apart-Dairenin açıklama bölümlerinde, e-mailde, telefonda ve/veya Whatsap tan size sözlü ve veya yazılı olarak söylenen, belirtilen, yazılan hayvan, böcek, bitki ve haşerat isimlerinin bir kaç tanesidir. Nokta Villa, hayvanlar aleminin ve bitkiler aleminin tümünün isimlerini yazmak, belirtmek ve / veya söylemek zorunda değildir ve buna doğal olarak imkan yoktur. Villa-Apart-Daireyi kiralayan misafirlerimiz bu durumu kabul etmiş sayılır.
 5. Villa-Apart-Dairelerimizin hiç birisinde toplu organizasyon, düğün, nişan, doğum günü partisi, bekarlığa veda partisi, kutlama, toplu eğlence, vs. kısacası her türlü toplu parti, eğlence, toplantı, her türlü organizasyon yapılması kesinlikle yasaktır. Villa-Apart-Daireyi kiralayan misafirlerimiz bu durumu kabul etmiş sayılır.
 6. NOKTA VİLLA, Misafirlerinin; Villa-Apart-Daireyi ne amaçla kiraladığına bakmaz. Bu sebeple, nişanlıdan ayrılmak, düğün ve/veya nikah vb. organizasyonların tarihinin ertelenmesi, kaza veya kamu personeli veya özel şirket personelinin izin iptali vb. durumlarda tüm kiralama şartları harfiyen geçerli olup iptal durumu kesinlikle söz konusu değildir. 
 7. NOKTA VİLLA, Kiralama Şartlarını ve Sözleşmesini, İptal Şartları ve İade Koşullarını dilediği zaman değiştirebilir. Güncel Kiralama Şartları ve Sözleşmesi, İptal Şartları ve İade Koşulları Web Sitemizde yayınlandığı tarihte yürürlük kazanır.
 8. Misafirler Villa-Apart-Daire’de kaldıkları süre içerisindeki şikayetlerini NOKTA VİLLA’ ya Şikayet konusu durum, NOKTA VİLLA görevlilerince incelenecek ve gereken tedbirler derhal alınacaktır. Konaklama süresinde bildirilmeyen, konaklama bittikten ve Villa-Apart-Dairelerden ayrıldıktan sonra yapılacak şikayetlerden NOKTA VİLLA kesinlikle sorumlu tutulamayacaktır.
 1. Evcil hayvan izni olan Villa-Apart-Daire’mizin dışındaki tüm kiralık Villa-Apart-Dairelerimize evcil hayvan getirilmesi yasaktır. Aksi takdirde NOKTA VİLLA anlaşmayı tek taraflı fesih etmeye yetkilidir. Hiçbir geri ödeme yapmadan müşteriyi evden çıkarma hakkına sahiptir. Villa-Apart-Dairelerimizin tamamının kapalı alanlarında sigara içilmesi yasaktır.
 2. Misafirlerimiz, yukarıda belirtmiş olduğumuz tüm koşulları kabul etmiş olup, bu ve vb. bahaneleri üreterek kira sözleşmesini fesih çabasına girmesi takdirinde NOKTA VİLLA sözleşmeyi tek taraflı fesih etme hakkını ve sözleşme bedelini talep etme hakkını kullanabilir. 
 3. Kiracı (Müşteri), Villa-Apart-Daire girişinde NOKTA VİLLA’ nın düzenlemiş olduğu “ Villa-Apart-Daire Kira Sözleşmesi “ ni okuyup, anlayıp, imzalamak zorundadır, aksi takdirde; NOKTA VİLLA’ ya daha önce ödemiş olduğu tüm paralar müşteriye iade edilmeyecektir ve Villa-Apart-Daire konaklaması yaptırılmayacaktır.(kira tek taraflı olarak, NOKTA VİLLA tarafından fesih edilecektir). NOKTA VİLLA sözleşmedeki tüm bedeli talep etme hakkı doğacaktır. Villa-Apart-Daire sözleşmesinin bir nüshasını karşılıklı imzalar atıldıktan sonra NOKTA VİLLA yetkilisinden alabilirsiniz.
 4. Misafirlerimiz konakladığı tarihler arasında Villa-Apart-Dairelerde giriş esnasında NOKTA VİLLA Temsilcisi tarafından gerekli olan info ve tanıtımlar yapıldıktan sonra anahtar misafire teslim edilir.
 5. Misafirlerimiz konakladığı tarihler arasında kendi güvenliğini üstlenmek zorundadır. Villa-Apart-Dairede oluşabilecek herhangi bir güvenlik zafiyetinden NOKTA VİLLA sorumlu değildir.
 6. Bu sözleşmenin kapsamına giren konularla ilgili ortaya çıkabilecek her türlü anlaşmazlıklarda Fethiye İcra Daireleri ve Mahkemeleri yetkilidir.

Villalarımızdan – Apartlarımızdan ­­­– Dairelerimizden herhangi birine rezervasyon yaptıran misafirlerimiz yukarıdaki şartların tamamını kabul etmiş sayılırlar. Bu şartların herhangi birine aykırı davranış ” NOKTA VİLLA ” rezervasyonları tek taraflı iptal etme, geri ödeme yapmama ve ücretin tamamını talep etme hakkı doğurur.

 

 

REZERVASYON