Otel Mi Yoksa Kiralık Villa Mı?

20 Ara, 2022

Yıl boyu yoğun iş temposundan bir nebze olsun kurtulmak için tatil planı yapan insanlar tatil planlarını yaparken, son zamanlarda bir ikilem içerisinde kalıyorlar. Bu ikilemin konusu “Otel mi Kiralık Villa mı?” Tatile çıkmadan önce bu ikilemden kurtulmak ve size en uygun tatil planlamasını yapmak için otel ve kiralık villaların tüm avantaj ve dezavantajlarını araştırıp kıyaslama yapabilirsiniz. Gelin şimdi sizlerle oteller ve kiralık villalar hakkında detaylı bir kıyaslama yapalım ve onları bütün yönleriyle karşılaştıralım ve sizlere hangi hizmetleri verdiklerini ya da hangi hizmetleri vermediklerini keşfe çıkalım ve bu doğrultuda sizlere tatil planınızı en doğru şekilde planlamanız için yardımcı olalım.

Otellere ve Villalara Konfor ve Maddiyat Yönünden Bir Bakış

Gerek oteller gerekse kiralık villalar lüks ve konfor anlamında misafirlerine birçok seçenek sunmaktadır. Ancak bu seçenekler olumlu olduğu kadar olumsuzda olabilmektedir. Örnek verecek olursak oteller maddi imkânınız ne kadarsa o oranda imkânlar sunmaktadır. Yani maddi olarak imkânınız düştükçe otellerin size sunduğu hizmet kalitesi ve imkânlarda o oranda düşebilmektedir, fakat villalarda her ne kadar geniş fiyat seçenekleri bulunsa da konfor ve imkânlar yüksek ücret ödediğiniz villalarla aynı olabilmektedir. Kısaca anlatmak istediğimiz fiyatlar ne kadar düşük olursa olsun villaların imkânları ve konforları değişmemektedir, işin bu tarafından bakacak olursak villaların misafirlerine otellere oranla daha çok imkân ve konfor sağladığını söyleyebiliriz.

 

Sağladıkları Mahremiyet Açısından Farklılıkları Nelerdir?

Muhafazakâr bir hayat süren ve bu nedenle mahremiyetleri için özel alanlara önem veren ve ihtiyaç duyan tatilciler otellerde konaklamayı tercih ettiklerinde oteller ne kadar imkân sunarsa sunsun konaklama yapan diğer insanlardan uzak kalamazlar. Rahat ve mahremiyetlerine uygun bir tatil yapmak için kendilerine özel bir yerde tatil yapmayı tercih ederler. Çoğu otel bu nedenle muhafazakâr bir hayat süren misafirlerine bu nitelikte bir tatil sunamazlar.

 

Fakat yine muhafazakâr bir hayat süren ve mahremiyeti için özel alanlara ihtiyaç duyan bir misafir muhafazakâr bir villada tatilini yapmaya karar verdiğinde, villaların bu doğrultuda sunduğu korunaklı havuzları ve yüksek bahçe duvarları sayesinde ve dışarıdan kesinlikle görülmemesi nedeniyle bu hayatı yaşayan misafirlerin bu tip villaları tercih etmelerine vesile olmaktadır. Hem bu sayede villada tatilini geçiren insanlar tatillerini diledikleri gibi şekillendirebilir ve diledikleri aktiviteyi ya da etkinliği diledikleri zaman yapabilmektedirler

 

Villalar Tatiliniz Süresince Hareket İmkânınızı Kısıtlamayacaktır

Oteller genellikle misafirlerine daha önceden planlanmış belli bir plan ve program dâhilinde hareket edebilecekleri bir tatil paketi sunarlar. Yemek saatleri, eğlence ya da animasyon saatleri gibi otel içindeki aktivitelerin hepsi belli bir program içerisinde hazırlanmıştır. Bu durum tatillerini yapmak için otelleri tercih eden misafirlerde belli bir zaman sonra sıradanlaşmaya ve tatili monotonlaştırmaya ve misafirlerin belli bir zaman sonra sıkılmalarına yol açmaktadır. Tatillerini geçirmek için villa kiralamayı tercih eden tatilciler için durum hiç de böyle değildir. Akşam geç saatlere kadar oturulabilir, geç kalkıp kahvaltılarını ya da diğer öğünlerini istedikleri zaman yiyebilir, eğlence anlamında dışarı çıkıp diledikleri yere giderek istedikleri saate kadar diledikleri gibi eğlenebilirler. Gündüz vakitlerinde diledikleri yerlere gidebilir ve diledikleri turlara katılabilir ve yemek saatini kaçırmak gibi bir endişeleri olmadığı için diledikleri saatte villalarına geri dönebilirler.

 

Kiralık Villalarda Tatil Fırsatları

Tatilinizi geçirmek için Otel ve kiralık villaların olumlu ve de olumsuz yanlarını kıyasladığımız zaman tatilinizi geçirmek için villa kiralama seçeneğini tercih etmenizin sizin için daha avantajlı bir seçenek olduğu ortaya çıkmaktadır. Villalar genellikle yukarıda da belirttiğimiz gibi otellerde bulamayacağınız birçok seçenekle beraber lüks ve konforu da bir araya getirerek tatilcilerine unutamayacakları bir tatil deneyimi sunmaktadır.

You might also like

REZERVASYON