Anasayfa 9 Doğa 9 Dinlendirici Bir Tatil İçin 5 Öneri

Dinlendirici Bir Tatil İçin 5 Öneri

26 Mar, 2022

Kış aylarında başlayan tatil muhabbetiyle beraber yaz sezonunun yolunu gözleyen tatil severlerin sıkı bir tatil araştırması giriştiği yadsınamaz bir gerçek. Özellikle erken rezervasyon beraberindeki kampanyalı fırsatlar bu konuda doğru rotayı çizmelerini sağlıyor. Dinlendirici bir tatil için ilk öneri seçilecek yer veya otelin konumu ile öne çıkıyor. Ölüdeniz otelleri bu konuda örnek gösterilecek başlıca adreslerden biri olup insanların en iyi dinlendiği ve huzur bulduğu yer olarak biliniyor. Konumu ve iklimi sebebiyle Muğla’nın Fethiye ilçesi doğal bir şifa kaynağı olarak öne çıkıyor. Yaz sezonunun başlaması beraberinde gözde tatil beldeleri iğne atsanız yere düşmeyecek hale dönüştüğünden mutlaka öncesinde rezervasyon yapılması çok gerekiyor.

Ölüdeniz otelleri bu bakımdan geniş konsept farkı ile aranılan hizmeti her zaman sağlayabiliyor. Yıl genelinde oluşabilen rezervasyonlara yönelik düzenli bir iş planı yaparak her gelen müşteriye kalacak yer fırsatı sunuyor. Bunun yanı sıra otel odalarının yüksek konfor sunabiliyor oluşu dinlenebileceğiniz atmosferi de sağlıyor. İnsanlar otel araştırması yaparken en çok resimlere aldanıp tercih yapıyor. Bu doğrultuda bir otelin sadece odasını gösteren veya plajını gösteren yerlere aldanmamak gerekiyor. Çünkü gittiğinizde hüsran dolu dakikalar yaşamamak için bazı ayrıntılara dikkat etmeniz gerekiyor. Dinlendirici bir tatil açısından ele alınacak 5 konu ise şu şekilde sıralanıyor.

  • Otelin konumu
  • Yüksek konfor sunabilmesi açısından oda hijyeni, oda genişliği ve taze yemekler sunabiliyor olması
  • Rahatlatıcı özelliklerinin bulunuyor olması (Spa, masaj vb.)
  • Geniş bir plajı olup denizin sakin ve yüzmeye elverişli olması (Özellikle küçük çocuklu aileler için dalgalı denizin olduğu yere gitmek büyük sorun oluşturur.)
  • Çevreci ve hayvan dostu otel olması

İnsanlar sağlık yönünde kendine en iyi gelecek yer seçimi yapmak ister. Neresi şifalıysa oraya gitmek ister. Son 2 yıl içinde yaşanan salgın hastalık sonucunda her şeye dikkat etmeye başlayan insanlar gidecekleri yer için geniş araştırma yapmaya başladı. Bunun beraberinde sağlığa uygunluk açısından 4 yıldızı sonuna kadar hak eden Ölüdeniz otellerinin ne derece fark yarattığına da dikkat eder oldu. Bu yüzden de birçok yere nazaran Fethiye Ölüdeniz’i tercih etmeye başladılar.

Huzur Veren Atmosferin Gerçek Adresi

Dinlendirici tatil yerleri başında Muğla’nın Fethiye ilçesini önermek çok doğru olacak. İnsanların dinlenirken fiziksel ve ruhsal yönden yenileceği bu ilçe muhteşem doğal atmosferiyle aradığınız güzelliği size sunuyor. Çeşit çeşit meyveler, çiçek kokuları ve hayran kalacağınız ağaçlarıyla Ölüdeniz otellerinin etrafını sarmış atmosfer gerçekten tatil durağınız olmalı. Her yönden rahat edeceğiniz bu yerde çocuklu aileler için özel olarak düşünülmüş dinlendirici ortamlar bulunurken bir yandan da kaldığınız süre boyunca yaptıracağınız masajlar hafızanıza kazınacak. Bildiğiniz üzere masaj rahatlatıcı bir şeydir. Her insanın yaptırmaktan hoşlandığı masajın çeşitleri ise bedensel sağlığınız açısından birebir etki oluşturmaktadır.

Masaj insan üzerindeki etkileri çok yüksek yumuşak dokunuşlardır. Hem mekanik hem de refleks hareketlerinin yüksek etki oluşturduğu bir uygulamadır. Çeşitli yağlar eşliğinde yapılan masajın bedensel etkisinin çok fazla olduğunu söylemek gerek. Çünkü masajın faydaları dinlendirici tatil yerleri ile birleşince kişinin aurasını da baştan aşağı temizliyor. Fethiye’ye gelen her tatilci bu fırsatı değerlendirerek kendini yeniliyor. Masaj yaptırmak vücutta hastalığa yol açan beyaz kan hücrelerinin bitmesini de sağlıyor.

Araştırmalara göre hiç masaj yaptırmayan insanla masaj yaptıran kişinin arasında kan farkı olduğu gözlemlenmiş. Bu kan hücreleri beyaz kan ve kırmızı kan ile ayrıştırılarak insan üzerinde son derece olumlu rol oynadığını göstermiş. Bu yüzden masajın etkisiyle birlikte bedensel dinlenmenin yanı sıra ruhunuzda dinlenmiş oluyor. Bu konuda Ölüdeniz otelleri ilk önerilecek adrestir. Çünkü masaj sonrası ertesi gün uyandığınızda size muhteşem doğal ortam sunmaktadır. Ciğerleriniz açılırken mevcut hastalığınız varsa kendi kendinize resmen tedavi yapmış olacağınızı da bilmelisiniz. Her bakımdan aradığınız şifayı bulabileceğiniz bir adres olarak cadde otellerini önermemekteyiz.

Tüm insanlar genel bakımdan orman havası almaktan ve orman görüntüsünden çok hoşlanır. Bu ortamda kalabilmek bile insana heyecan verir. Çiçeklerin, ağaçların, kuş seslerinin bulunduğu ortamda hiçbir şey yaptırmadan uyanmak bile güzeldir. Dahası şifalıdır. Gün boyu teknolojik araçlarla iş yapan insanlar için doğal ortamı bulabilmek önemli bir nimettir. İşte bu sebepten dolayı da önerilen adres Ölüdeniz otelleridir.

Dinlenebileceğiniz Doğal Ortam

Doğal veya doğallık kelimeleri son yıllarda ne kadar da önemli oldu değil mi? İnsanlar her şeyin doğalına, özüne veya organik olanına yönelmeye başladı. Buna sebep olan başlıca şey kullanılan teknolojik araçlar ve bu araçların insanoğluna verdiği zararlardır. Bu yüzden yılda 1 sefer gitmek istedikleri tatilin en iyi şekilde yapılabilmesi açısından doğru adres araştırması yaparlar. Açıkçası bunu yapmakta da haklılar. Çünkü tatil açısından açılmış birçok otel cadde üzerinde bulunuyor olup gereken doğallığı sunamıyor. Durum böyle olunca da doğal ortamı sunabilen adresler araştırılıyor. Dinlendirici tatil yerleri açısından da ilk adres Ölüdeniz otelleri oluyor.

Rahatlatıcı Spa Masaj Salonunun Farkı

Spa masaj salonu her bakımdan rahatlatıcı bir ortam sunar. İnsan bedenini dinlendiren bu atmosferin konum bakımından muhteşem farkı Ölüdeniz otellerinde sergilenirken doğallığı hiç bozulmayan ambiyansı ise dillere destan oluyor. Tatil açısından Türkiye’de tercih edilecek adresler çok net olsa da biz üstün konforu bir kez daha vurgulamak istiyoruz. Oteller genel bakımdan aranılan hizmetin sunulduğu yerler şeklinde değerlendirilir. Fakat maalesef bu uygulama her otelde bulunmuyor. Bu yüzden açık ara fark oluşturan başlıca adresten bahsetmek gerekiyor. Araştırdığınızda mutlaka dikkatinizi çekecek olan Ölüdeniz otelleri her çeşit olanak sunmasıyla gelen misafirlerin takdirini topluyor. Rahatlatıcı ortam sunmasının yanı sıra fiziksel ve mental açıdan rahatlatıcı spa masaj salonunun etkisi bu otel için en çok konuşulan konular arasında yer alıyor.

Masaj konusunda eğitimli ve alanında uzman sayılacak personellerin talebe yönelik şekilde eşlere ayı anda masaj yapabiliyor oluşu büyük alkışı hak ediyor. Üstelik bu uygulamanın oldukça ekonomik fiyatlarda olması gelen Türk misafirlerin de ilgisini çekiyor. Konuyu biraz daha açmak adına şu şekilde değerlendirme yapabilirsiniz. Ebeveynler tatile gittiğinde çocuklarıyla uğraşarak yorucu gün geçirmek yerine çocuklarını güvenle emanet edebilecekleri personeller beraberinde mini kulüp ve çeşitli oyunlar onlar için iyi bir alternatif sunuyor. Bu sırada spa masaj salonu personelinin size yapacağı masaj ile harika bir deneyim yaşayarak gerçek tatilin nasıl yapılması gerektiğini de öğrenmiş olacaksınız. İki durum birbirinden farklı olsa da genel bakımdan birbirine bağlıdır.

Her otelde bu ortam ve deneyim sunulmadığı için yorumlar ve forum sitelerindeki araştırmalar beraberinde otellerin farkını anlamak mümkündür. Birçok kişi Ölüdeniz otelleri hakkında olumlu yorum yaparken farklı konumlarda bulunan oteller için olumsuz yorum yapabiliyor. Üstelik 5 yıldızlı olsa bile sonuç değişmiyor.

Yenileceğiniz Tatil İçin Ölüdeniz Otellerini Tercih Edin

Yenileceğiniz Tatil İçin Ölüdeniz Otellerini Tercih Edin

Bildiğiniz üzere tatil deyince yepyeni bir enerjiye sahip olma, güzelleşme, arınma, dinlenme ve benzeri birçok konu akla geliyor. Tabii ki ilk akla gelen durum deniz, kum, güneş fakat bunların yanında otel konforu ve hizmetleri çok önemli yer tutuyor. Genel bakımdan bayan ve erkek müşteriler için özel sunulmuş olan sauna beden sağlığı açısından önemli role sahip. Zayıflamak isteyenler için birebir olanak sunan bu ortamın etkisi çok yönlü avantaj sunuyor. Normalde sauna birçok otelde yoktur. Çünkü ihtiyaç olabileceği düşünülmez.

Yaz sezonunda birde sauna sisteminin kullanılmayacağını düşünen bazı otellerde bu özelliği öne çıkarmaz. Fakat sadece yaz için değil yıl boyu müşterilerine yüksek konfor hizmeti sunan Ölüdeniz otelleri bu anlamda kapsamlı hizmet sunabiliyor. İşte bu sebeple de en iyi seçenek haline dönüşüyor. Bunun yanı sıra denizin suyu şifa dağıtırken orta yaşlı müşteriler için kas ve kemik sağlığını düşünerek hama hizmeti de veriyor olması efsaneyi içinde barındıran otel olduğunu gösteriyor.

Bu konuda biraz detaylı düşündüğünüzde mutlaka okuduğunuz bu yazıya hak vereceksiniz. Yaz sezonunda çoğu otel mevcut konsept ve iklim gereği sauna ve hamam hizmeti sunmaz. Bu oteller tabii ki tercih edilir fakat yılın 3-4 ayı boyunca aktifliğini sürdürmektedir. Oysa Ölüdeniz otelleri bu bakımdan daha elverişli hizmet sunuyor. Yıl boyunca aktif sürdürülen hizmetlere devamlı yenisi ekleniyor. Burayı seçen müşterilerin iyi ki burayı tercih etmişim demesi bile yeterli cevap oluyor. Çünkü her türlü olanağı ekonomik fiyat eşliğinde sunuyorlar.

Hamam Keyfi Ölüdeniz Otelinde

Hamam kültürü Türklerde çok meşhur bir şey olup düzenli şekilde kullanılan bir ortamdır. İnsanın temizlenip arındığı bu yer aynı zamanda kültürel bir özellik demektir. Hamam kültürü genellikle doğu illerde meşhur olmasına rağmen Fethiye gibi doğayla iç içe bir otelde bulunuyor olması Akdeniz otelleri arasında rekabet oluşturuyor. Çünkü mevsim sıcaklığının çok üzerinde olan yerde her türlü keyfin sunulması büyük önem taşıyor.

Yaz mevsiminde rezervasyon yaptırmış müşterilerin tatilini tamamlama sonrası güz mevsimi beraberinde orta yaş kesimi gelmeye başlıyor. Her çeşit konforun sunulduğu Ölüdeniz otelinde hamam, sauna ve spa masaj salonu faaliyetiyle insanlar bedensel temizliğini yaptırabiliyor. Bu sayede tatil kelimesini tam anlamıyla yaşayabiliyorlar. Çünkü çeşit, olanak ve konfor burada sunuluyor.

 

İlginizi Çekebilir: Kiralık Villalarda Kış Tatili

İlginizi Çekebilir

REZERVASYON