1Oda +
1Yetişkin +
0Çocuk +

Zehra Otel Aile Odası Ana Görsel

Aile Odası

Aile Odaları; 40 m² büyüklüğündedir.

 • Klima
 • Banyo
 • Ücretsiz Wİ-Fİ
Teras Katında Bulunan Yatak Odası Görseli

Teraslı Oda

Teraslı Odalar; 20 m² büyüklüğündedir.

 • Oda Servisi
 • Ücretsiz Wİ-Fİ
 • Banyo
Zehra Otel Standart Oda Ana Görsel

Standart Oda

Standart Oda; 25 m² büyüklüğündedir.

 • Klima
 • Banyo
 • Ücretsiz Wİ-Fİ
Zehra Otel Kral Odası

Kral Odası

Kral Odaları; 98 m² büyüklüğündedir.

 • Klima
 • Banyo
 • Ücretsiz Wİ-Fİ
Beyaz koltuklu Suit Oda

Suit Oda

Suit Oda; 98 m² büyüklüğündedir.

 • Klima
 • Banyo
 • Ücretsiz Wİ-Fİ

Zehra Hotel

Rustik mimarisi ile dikkat çeken Zehra Hotel, Muğla’nın Fethiye ilçesinde tatil severlere muhafazakâr yaşam tarzına uygun islami tatil hizmeti veriyor. Sunmuş olduğu tatil hizmetleri ile muhafazakâr konaklama imkânları arasında ön plana çıkıyor. Babadağ’ın eteğinde yer alan Zehra Hotel islami otel konsepti muhafazakâr yaşam tarzına uygun dinlendirici ve eğlendirici aktiviteleri tatil severler arasında ilgi görüyor.

Babadağ’ın eteğinde yer alan ve misafirlerine Ölüdeniz manzarası sunan Zehra Hotel, muhafazakar otellerde en çok aranan hamam, sauna, kadın ve erkeklere özel ayrı havuzu ile üstün kalitede islami tatil hizmeti veriyor. Zehra Hotel, aileniz ve sevdiklerinizle birlikte vakit geçirebilmeniz için 13 farklı oda seçeneği sunuyor. Bu oda seçenekleri içerisinde aile odası, teraslı oda, standart oda, kral odası ve süit oda bulunmaktadır. Özellikle çocukları ile birlikte tatil yapan aileler için aile odalarında çocuklar için ekstra alan bulunuyor. Teraslı odalarda ise tatil severlere hem Babadağ hem de Ölüdeniz manzarası ile eşsiz seyir keyfi eşlik ediyor.

Fethiye islami otelleri arasında en çok dikkat çeken Zehra Hotel’de tatil yapmak, eşsiz manzaranın ve tatilinizi hareketlendirecek tüm aktivitelerle İslami tatilin keyfini son anına kadar yaşayabilirsiniz. Erken rezervasyon fırsatları ve tüm tatil hizmetleri için bizimle iletişime geçin.

Zehra Tatil KöyüZehra Villas Otel,  Zehra Kuleli Beach

 

Fethiye’de İlk Helal Beach

Fethiye’nin ilk ve tek helal plajı, Zehra Grup bünyesinde tüm tatilseverlere hizmet vermektedir. Turkuaz mavisi eşsiz denizi, kumsal alanı ve ılık suyunun eşlik ettiği bu helal plaj tüm tatil dönemlerinde misafirlerimize keyifli vakit geçirme zamanı sunuyor. Muğla Fethiye bölgesinin kadınlara özel helal konseptli tek plajı olan Zehra Kuleli Beach’te aynı zamanda erkeklere özel ve ailelere özel alanlar bulunuyor. Helal plajda yer alan tüm alanlar birbiri ile bağlantılı olmayacak şekilde özel korunaklar ile muhafaza edilmiştir. Bu sayede kadınlara, erkeklere ve ailelere ayrılan her alan dışarıdan görünmeyecek şekilde misafirlerin mahremiyeti korunacak şekilde düzenlenmiştir.

Helal plaj konseptine uygun olarak hazırlanan Zehra Kuleli Beach’te ailelere özel olarak ayrılan plaj alanında aileler denizde vakit geçirirken çocukların eğlenmesi için özel aktivite alanları hazırlanmıştır. Bu aktivite alanlarında çocukların eğlenceli vakit geçirmesi için oyun alanları ve oyunlarında yardımcı olacak personeller ile misafirlerimiz plajda vakit geçirirken çocuklarda güvenli bir şekilde eğlenebilir. Zehra Kuleli Beach’in aile bölümünde
aynı zamanda restoran ve piknik alanları da yer alır. Bu alanlarda Zehra Grup misafirleri için özel olarak hazırlanıp hizmete sunulmuştur.

Helal Görseli
kadınlar plajı beach
Zehra Otel Helal

Helal Konseptli Zehra Hotel

Muhafazakâr konsepti ile Ege’nin incisi Fethiye’de yer alan Zehra Hotel misafirlerine sunduğu otel hizmetlerinin yanı sıra çeşitli aktiviteler ile de tatil severler arasında ön plana çıkar. Her şey dâhil otel konsepti ile hizmet veren Zehra Hotel, misafirlerinin islami hassasiyetlerine verdiği özeni ve dikkati yemeklerinde de üst düzeyde sunar. Zehra Grup bünyesinde yer alan tüm restoran ve kafe gibi alanlarda helal gıda, helal kesim et ve et ürünleri yer almaktadır. Et ve et ürünlerinin hazırlanması islami usullere göre yapılıyor.

Zehra Hotel Türkiye de aile ortamı sunan sayılı otellerdendir.

Muhafazakâr yaşam tarzına sahip olan aileler ve tatil severler için islami şartlara uygun hazırlanan etkinlikler ile tatil boyunca hem eğlendirici hem de dinlendirici akit geçirmek mümkün. Bu aktiviteler arasında Fethiye’deki koylara yapılan tekne turu, safari turları, Fethiye’de en çok ziyaret edilen Saklıkent turu ve daha birçok farklı etkinlik ve tur seçenekleri bulunuyor. Bu aktivitelere Zehra Grup bünyesinde tatil yapan muhafazakâr yaşam tarzına sahip misafirler ile birlikte katılabileceğiniz gibi ailenize özel turlara da katılabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

İslami Otel Nedir?

İslami otel, bir otelin İslami inanışa uygun bir şekilde yönetilmesi ve hizmet vermesi anlamına gelir. Bu, genellikle alkolün servis edilmemesi, haram gıdaların sunulmaması ve ortamın İslami inançlara uygun olması gibi özellikleri içerir. Otelin çalışanlarının İslami ilkelere uygun bir şekilde davranmalarını ve müşterilere İslami inanışlara uygun bir ortam sunmaları gerekir. Örneğin, İslami otellerde genellikle alkol servisi yapılmaz ve müşterilerin tüketimine sunulmaz. Ayrıca, İslami otellerde yemekler genellikle helal et ve diğer helal yiyeceklerden oluşur. Yemeklerin hazırlanması ve sunulması İslami ilkelere uygun bir şekilde yapılır.

Zehra Grup alkolsüz her şey dâhil başta olmak üzere Aile odası, Teraslı Oda, Standart Oda, Kral Odası, Süit oda gibi farklı oda tiplerine göre fiyat ve segmentleri ile alkolsüz her şey dâhil İslami otel hizmeti vermektedir. Zehra Grup otelleri, İslami inanışlara ve muhafazakar yaşam tarzına uygun bir ortam arayan müşterilere hitap eder.

İslami Otellerde Ne Gibi Hizmetler Sunulur?

İslami oteller, Müslüman ziyaretçilere İslami hukuka uygun hizmetler sunar. Bu hizmetler arasında, oruç tutan ziyaretçilere oruç açma saatlerine uygun iftar ve sahurda yemek servisi, namaz için özel olarak düzenlenmiş namaz odaları ve ibadet için gerekli eşyaların temini sayılabilir. Ayrıca, İslami otellerde alkol ve sigara satışı yasaktır ve bu tür ürünler otel içinde bulunmaz.

İslami Otellerde Kimler Konaklayabilir?

İslami oteller, Müslüman ziyaretçilere hizmet sunmak amacıyla kurulmuştur. Ancak, İslami otellere herhangi bir dini inanca sahip olmayanlar da konaklayabilirler. Otel, ziyaretçilere İslami hukuka uygun hizmetler sunsa da, otel içinde herhangi bir dini inanç ya da uygulama zorunluluğu bulunmaz.

İslami Otellerde Ne Gibi Yemekler Servis Edilir?

İslami otellerde, Müslümanlara yasak kılınan gıdalar (örneğin domuz eti) ve alkol gibi maddelerin servis edilmediği yemekler sunulur. Örneğin, etlerin helal yöntemlerle pişirildiği ve oruç tutan ziyaretçilere iftar ve sahur yemeklerinin servis edildiği İslami otelde bulunabilir.

İslami Otellerde Namaz Kılınır Mı?

İslami otellerde, namaz için özel olarak düzenlenmiş namaz odaları bulunur. Ziyaretçiler bu odaları kullanarak namazlarını kılabilirler. Ayrıca, otel içinde namaz vakitlerine göre ezan okunur ve namaz için gerekli eşyaların temini de yapılır.

Tesettür Otel Nedir?

Tesettür otel, İslami inanışlara uygun bir şekilde yönetilen bir otel olup, tesettür giyinen kadınlar için uygun bir ortam sunar. Tesettür, İslami inançlara göre, kadınların vücutlarının belli bir bölümünü örtmeleri gereken bir kurallar bütünüdür. Tesettür otellerinde, kadınlar için özel tesettür banyoları ve giyinme odaları bulunabilir ve genellikle otel çalışanları da tesettür giyen kadınlardır. Tesettür otelleri, tesettür giyinen kadınlar için uygun bir ortam arayan müşterilere hitap edebilir.

Helal otel ne demek?

İslami otel veya muhafazakâr otel olarak da bilinen helal otel, özellikle muhafazakâr tatil severlere hitap eden ve İslam hukuku tarafından belirlenen belirli kurallara uyan bir konaklama türüdür. Helal oteller alkolsüzdür ve Müslümanların dini inanç ve uygulamalarını dikkate alan hizmetler sunar. Kadın konukların tesettür gereksinimlerini karşılamak için yemek, yüzme ve diğer tesisler için ayrı alanlara sahiptirler. Bazı helal oteller ayrıca başörtüsü şekillendirme ve yakınlarda ibadet odası bulma konusunda yardım gibi ek hizmetler de sunmaktadır. İslami oteller genellikle İslam dostu misafirperverlik uygulamaları konusunda eğitimli personele sahiptir ve geleneksel otellere göre daha yüksek düzeyde hizmet sunarlar. Benzer şekilde muhafazakâr oteller de İslami öğretilere göre hizmet verir, ancak bu konuda İslami oteller kadar katı olmayabilirler. Helal oteller, kendi ihtiyaçlarına uygun yerlerde kalmak isteyen Müslüman gezginler arasında giderek daha popüler hale gelmektedir.

Muhafazakar aileler nerede tatil yapabilir?

Mükemmel bir tatil yeri arayan muhafazakar aileler için birçok seçenek vardır. Muhafazakâr bir otelde kalmak harika bir seçimdir. Bu oteller genellikle muhafazakar ailelerin değerlerine ve inançlarına uygun odalar ve olanaklar sunar. Buna ek olarak, genellikle güvenlik ve mahremiyet duygusunun yanı sıra ailedeki herkesi eğlendirmek için tasarlanmış çok sayıda aktivite sağlarlar. Meksika’daki sahil beldelerinden Kanada’daki kayak evlerine kadar dünyanın her yerinde muhafazakâr oteller bulabilirsiniz. Bu tesislerdeki personel genellikle çok misafirperver ve uzlaşmacıdır ve partinizdeki herkesin kaldıkları süre boyunca rahat hissetmelerini sağlar. İster aksiyon dolu bir macera arıyor olun, ister sadece evden uzakta biraz zaman geçirmek istiyor olun, muhafazakâr bir otel bir sonraki aile tatiliniz için mükemmel bir yer olabilir.

İslami Muhafazakar Otel Rezervasyonu Nasıl Yapılır?

Bir sonraki seyahatinizde konaklamak için İslami muhafazakâr bir otel mi arıyorsunuz? Eğer öyleyse, oda ayırtma sürecinin diğer otellere göre daha karmaşık olduğunu görebilirsiniz. İslami otellerin genellikle uyulması gereken alkol veya domuz ürünlerine izin verilmemesi gibi belirli kuralları ve düzenlemeleri vardır. Ayrıca, bu oteller kıyafet kuralları ve diğer kültürel normlar söz konusu olduğunda daha muhafazakar olma eğilimindedir. Neyse ki, İslami otel rezervasyonu yapma sürecini basitleştirmeye yardımcı olabilecek birkaç ipucu var. Rahat ve keyifli bir konaklamanın tadını çıkarabilmeniz için İslami muhafazakar bir otelde rezervasyon yapabilirsiniz.

yeşil yaprak
REZERVASYON
WhatsApp ile iletişime geç
Telefon ile iletişime geç