Zehra Grup Logo

TARİHÇE

25 YILLIK TECRÜBE

1996 yılında inşaat ve Turizm alanlarındaki faaliyetleri ile iş hayatına başlayan NOKTA GLOBAL, 25 yıllık geçmişine; hem Türkiye çapında hem de global çapta ses getiren pek çok başarılı yatırım ve projeler sığdırmıştır. Fethiye bölgesinde inşaat ve Turizm alanında liderlik rolünü üstlenerek “Nokta İnşaat ve Zehra Group Hotels & Villas” olarak hizmet vermektedir. Türkiye de ve Fethiye de bulunduğu İnşaat ve Turizm faaliyetlerindeki kalite çıtasını köklü olarak değiştirmiştir.

Villa Konut ve iş yeri inşaatında gerek yurt içinde gerekse yurt dışında bugüne kadar önemli projelere imza atan Nokta Global; 2015 yılında turizm sektöründe Helal Konsept Turizm konaklama yatırımıyla  Fethiye Ölüdeniz Hisar Önü bölgesinde 10.000 m²’lik çam ormanı içinde aile dostu Helal Otel Konseptiyle hizmet veren Zehra Hotel ’i hizmete açmıştır.2000 yılında  bünyesinde başlatmış olduğu münferit Villa kiralama  hizmetini 2019 yılında bir üst lige çıkartarak tamamı 65 Adet müstakil villalardan oluşan Zehra Villas Hoteli  yarım pansiyon Açık Büfe sistemine çevirerek bir ilke imza atmıştır. Bunun Yanında 2020 yılında Fethiye’nin  en prestijli otellerinden olan Ova Resort Hoteli bünyesine katarak Yeni ismiyle Zehra Tatil Köyünü Helal Turizm sektörüne kazandırmıştır. Grubu destekleyen bölgenin en güzel koylarından 40.000 m² lik alana konuşlandırılmış Mavi bayraklı Kuleli Beach i alarak, Bayanlara özel plaj, Ailelere özel plaj ve Beylere özel plaj dönüşümünü yaparak Türkiye de ve Fethiye de ilk Helal Beach i değerli misafirlerimizin hizmetine sunmuştur.

Bir başka simgesiyle doğa ve denizle iç içe bir tatil imkanı sunan Zehra Group Hotels & Villas ; 40.000 m²’lik bir alanda ormanın içerisinde yer alan Zehra Kuleli Beach hanımefendiler için çam ormanları içinde özgürce güneşlenip yüzebilecekleri alanlar tasarlamıştır. Ailenizle bir arada yüzüp eğlenebileceğiniz karma Plajı ile hizmet verirken Baylar ve Bayanlara ayrı alanlarıyla da, aile değerlerini ve mahremiyetinizi göz önünde bulundurmaktadır. Bölgenin ve Sektörün en iyileri arasında olan Zehra Group Hotels & Villas , zengin açık büfesi, standart odalarda bile aile odası ferahlığı sunan konforu ve aile odalarında çocuklara özel ayrılan alanları ile aile dostu Helal otel konseptine sahip çıkmaktadır.

Zehra Group , SPA merkezinde yine Baylar ve Bayanlar ayrı olacak şekilde, Türk hamamı, Sauna odası ve masaj odalarıyla tüm yılın yorgunluğunu atabileceğiniz bir tatil imkanı sunmaktadır. Her geçen yıl yenilenmeyi ve konuklarının memnuniyetini artırmayı hedefleyen Zehra Group Hotels & Villas, markasının zincirlerine yenilerini ilave etmek için alt yapı çalışmalarına devam etmektedir.

KURUMSAL

Geleneksel Türk İslam misafirperverliğinin, profesyoneller tarafından organize edilen kurumsallaşmış bir yansıması olan Zehra Group Hotels & Villas ; Evrensel turizm değerlerini, Anadolu’nun yerel değerleriyle harmanlayarak oldukça özel ve seçkin bir kitle olan misafirlerimizin beklentilerini karşılama ve Türk Helal Turizm sektörünün önünde örnek bir marka oluşturma yolunda çalışmaktayız.

Bu kapsamda Anadolu’nun dünya ile rekabet edebilecek doğal güzelliklerini, ülkemizin yetiştirdiği Turizm Profesyonellerini ve geleneksel İslam değerlerimizi arkamıza alarak dünya ile rekabet etme ve değerlerimizin tüm İslam vatandaşları tarafından tanınması ve de yerinde görülmesi hedefi ile hareket ederken aynı zamanda tüm bu güzellikleri öncelikli olarak ülkemiz insanı ve Dünya Müslümanları ile en iyi şekilde paylaşmayı amaçlamaktayız.

VİZYONUMUZ

Zehra Group Hotels & Villas, İnovatif bir anlayış ile Helal Turizm sektörüne kendi konseptinde güç veren ve paylaştıkça daha fazlasını değerli misafirlerine sunan, evrensel, saygın ve lider bir kuruluş olmayı Şiar edinmiştir. Ayrıcalıklı hizmetlerini, güler yüzlü personelleri ve “her misafir özelimizdir” anlayışı sunan Zehra Group Hotels & Villas uluslararası alanda markalaşarak dünyanın en iyi Helal konsept tesisi olmayı kendisine vizyon edinmiştir.

MİSYONUMUZ

Dünya Helal Turizmi ’ne katkı sağlamak amacıyla, Helal Evrensel kalite standartlarında, misafir ihtiyaç ve beklentilerini en iyi şekilde anlayarak etik değerler çerçevesinde, sosyal sorumluluk bilinci ile değerli misafirlerimiz için ürün ve hizmet konusunda kaliteyi ve verimliliği en üst seviyeye çıkarmaktır.

Alternatif Helal turizm konseptinde huzurlu, mutlu ve güvenli bir tatili geleneksel Türk-İslam misafirperverliğini ve koşulsuz misafir memnuniyeti ilkesinden ödün vermeden ve misafirleri ile arasında bir aidiyet duygusu geliştirerek sunmayı amaçlar.

ANA SEKTÖR, YÜZLERCE ÇALIŞAN

ÇALIŞMA DEĞERLERİMİZ

NOKTA GLOBAL olarak amacımız; faaliyet gösterdiğimiz alanlarda pazar ve müşteri ihtiyaçlarını karşılamak için kaynaklarımızı optimize edecek sürdürülebilir iş modelleri altında inovatif projeler geliştirmektir. Bu maksatla tüm faaliyetlerimizde kurumsallaşmış bir organizasyon yapısı içinde, önce çalıştığımız konunun ilmine vakıf olup ardından uygulamaya geçeriz. Tüm faaliyet alanlarımızda önceden planlarımızı yaparak cesaretli ve hedef odaklı olarak hızla ilerlemeye gayret ederiz.

Bugün itibarıyla NOKTA GLOBAL; İnşaat, Emlak, Helal Turizm Konaklama, Helal hassasiyetiyle Beach İşletmeciliği, Dış Ticaret ve alanlarında yenilikçi projeler üretmeye devam etmektedir.

KALİTE POLİTİKAMIZ

Zehra Group Hotels & Villas, dinlenme ve eğlence amaçlı konaklama işletmeciliği kapsamında kalite politikası olarak;

 • Alternatif Helal Turizm konseptinde hizmet verirken, kalitesini uluslararası standartların üzerine çıkartmayı ve misafirlerine kusursuz bir hizmet sunmayı şiar edinmiştir.
 • Kaliteyi ölçülebilir hale getirmeyi, sistemin sürekli iyileştirilmesini ile hedefler belirleyip çalışanlarının ve yönetimin bu konudaki birlikteliğini sağlamayı taahhüt eder.
 • Misafirlerinin tercih nedeni olan inançlarına ve mahremiyetlerine saygılı olma konusunda çalışanlarını eğitmeyi,
 • Misafirlerine tatil hizmeti sunarken ibadetlerini rahatlıkla yapacakları mekânlar sağlamayı,
 • Misafirlerinin ve personellerinin sağlığını, can güvenliğini ve iş güvenliklerini tehlikeye atabilecek tüm riskleri en alt seviyelere indirerek oluşacak kazaları önlemeyi taahhüt etmiştir.

 

GIDA GÜVENLİĞİ POLİTİKAMIZ

Zehra Group Hotels & Villas, dinlenme ve eğlence amaçlı konaklama işletmeciliği kapsamında yiyecek ve içeceklerin üretim ve sunum proseslerinde;

 • Yasalara, düzenlemelere ve misafir şartlarına uyacağını,
 • Gıda Güvenliği seviyesini belirleyen hedefleri, gerçekleştirerek arttıracağını,
 • Süreçlerin sürekli gelişimini sağlamak amacıyla, edinilen Gıda Güvenliği tecrübelerini tedarikçiler, kurumlar ve misafirler ile karşılıklı olarak paylaşacağını,
 • Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi’nin, tesis personeli ve tedarikçiler tarafından anlaşılması, benimsenmesi ve uygulanması için ihtiyaç duyulan eğitim faaliyetlerini düzenleyeceğini,
 • “Gıda Güvenliği herkesin hakkı ve herkesin sorumluluğudur” inancıyla, hammaddelerin satın alınmasından üretilen gıdaların tüketimine kadar olan tüm gıda üretim, sunum ve depolama alanlarında hijyen kurallarını eksiksiz uygulayarak insan sağlığını koruyacağını taahhüt eder.

HELAL POLİTİKAMIZ

Zehra Group Hotels & Villas, Alternatif Helal Turizm hizmetinin politikası olarak;

 • Misafirlerinin helal yiyecek ve içecek hizmetine erişimini,
 • Tüm çalışanlarının desteği ve katılımı ile,
 • Sürdürülebilirlik sosyal sorumluluğunun bilincinde, çevreye duyarlı bir yaklaşımla,
 • İş ortaklarımız ile birlikte, özenle seçilmiş girdileri kullanarak,
 • Misafirlerinin ibadetlerini rahatlıkla yerine getirecekleri mekânlar sağlamayı,
 • Misafirlerinin mahremiyetlerini koruyucu tedbirler almayı,
 • Mevcut uygulanabilir yasalara, düzenlemelere, meşruiyet şartları ve otelin tabi olduğu diğer şartlara uyumu,
 • Helal şartlarını içeren proseslerde sürekli iyileştirme kararlılığında olmayı,
 • Personeli, taşeronları, tedarikçileri ve diğer tüm üçüncü tarafları helal yönetim sistemi sorumlulukları konusunda bilgilendirmeyi taahhüt eder.
 • Kalite ve Gıda Güvenliği sistemlerini ve Helal gerekliliklerini uygulayarak ve etkinliğini sürekli iyileştirerek,
 • Helal riski olan olacak durumların bertaraf edileceğini ve ürünlerimizin helal gıda güvenliğine uygun şekilde üretilmesini sağlayarak,
 • Tedarikçilerimizden tüketicilerimize kadar olan tüm süreçlerimizi sürekli gözden geçirerek,
 • Çalışanların memnuniyet ve bağlılığını arttırmayı hedefleyerek,
 • Tüm kişilere, kuruluşlara etik ilkeler çerçevesinde eşit mesafede durarak,
 • İç ve dış pazardaki mevcut ve potansiyel misafirlerin beklentileri doğrultusunda,
 •  Misafir odaklı çalışma bilinci ile ulusal ve uluslararası Helal mevzuatlara uygun, Yüksek kaliteli, lezzetli, sağlıklı ve güvenilir ürünleri gelişmiş teknolojileri kullanarak üretmeyi bir vazife olarak görmekteyiz.

ÇEVRE POLİTİKAMIZ

Zehra Group Hotels & Villas, içinde yaşadığımız doğal çevremizi koruma ve muhafaza etme konusundaki sosyal sorumluluğu çerçevesinde gelecek nesillere temiz bir dünya bırakmak için;

 • Ülkemizde yürürlükte bulunan çevre ile ilgili yayınlanmış kanun, yönetmenlik, mevzuat ve düzenlemelere uyar, tüm gereklilikleri sürekli iyileştirmeyi esas alarak yerine eksiksiz getiririz.
 • Çevremize duyarlı toplum oluşturmak amacıyla faaliyet alanımızdaki kuruluşlar ve yerel yönetimler le iletişim ve iş birliği içinde bulunarak çevre dostu olmayı,
 • Çevreye duyarlı çalışma sistemimiz ile tedarik edilen ürünlerin çevreye etkilerinin ayrıntılı sorgulanmasını,
 • Yaptığımız faaliyetler bölgemizde yaşayan insanların mesleki gelişimlerine katkıda bulunup ihtiyaç sahibi insanlarla ilgili sosyal sorumluluk projeleri yapıp katkıda bulunmayı,
 • Çalışanlarımız, misafirlerimiz ve tedarikçilerimiz ve genel olarak toplum içerisinde çevre konusun da bilinç oluşturmak ve farkındalık yaratmak için etkinlikler düzenlemeyi ve düzenlenen etkinliklere katılmayı,
 • Enerji ve su gibi doğal kaynakların bilinçli kullanımını sağlayarak ve atık azaltıcı teknikler uygulayarak tasarruf etmeyi ve atıkları yönetmeyi,
 • Çevre kirliliğine sebep olan etkenleri azaltmayı, kirliliği oluşmadan önlemeyi,
 • Çevre yönetmeliklerine, kanunlarına, tüzüklerine ve düzenlemelerine koşulsuz ve istekli uygunluk sağlamayı,
 • Faaliyetlerimiz sonucu oluşabilecek her türlü çevre kirliliğinin önlenmesine yönelik çalışmalar yapmayı,
 • Tüm departmanların işleyişlerinde çevre faktörlerini dikkate almasını,
 • Geri dönüşümün esas alınarak faaliyetlerin yapılmasını,
 • Bulunduğumuz yerlerde yüksek kalitede hizmet vermek, çevremize sahip çıkmak adına yaptığımız tüm faaliyetleri kamuoyuyla paylaşmak.
 • Tesisimizde mümkün olduğu kadar yerel ürünler kullanmayı taahhüt eder.

ANAHTAR KELİMELERİMİZ

 • ÖNCE İLİM,
 • MÜŞTERİ ODAKLILIK,
 • İNOVASYON,
 • KAYNAK OPTİMİZASYONU,
 • SÜRDÜRÜLEBİLİR İŞ MODELİ,
 • KURUMSALLAŞMIŞ YÖNETİM,
 • SONRA UYGULAMA,
 • PLANLI ÇALIŞMA,
 • CESARET,
 • HEDEF ODAKLILIK …..

        Zehra Grup Logo

      Yönetim Kurulu

 

                

                

 

 

REZERVASYON