Anasayfa 9 Gezi 9 Fethiye

Fethiye

15 Şub, 2023

Bir yer düşünün ilk attığınız adımda trafikten uzak yenilikçi dünya dediğimiz modern yaşam ve unutulmayan tarihi doku ve eski yaşam biçiminin devam ettiği bir yer. Fethiye’nin vazgeçilmez tatil alanları içerisinde konumunu korumakta olup bölge içerisinde gezilecek birçok alan bulunması bir yana otel ve villa konusunda da tatilcilere birçok seçenek sunmaktadır. İçerisinde kişi sayılarına göre birçok farklı villa barındıran bu bölgede ailenizle veya arkadaşlarınızla sizde mutlu bir anı, unutulmayacak bir süreç olarak zihninizin bir köşede bulunacak.

Fethiye bölgesinde gezilecek alanlar içerisinde Kayaköy, Yaka Park, Saklıkent, Ölüdeniz vb. birçok alan bulunmakta. Bu yazımızda kısa kısa bu alanlardan bahsedeceğiz size;

Kayaköy

Arkeolojik bakımdan zengin olan bu mahallemiz eski tarihi evler bulundurmaktadır. Kilise, eski evler, okul bulunan bu bölge size farklı bir deneyim yaşatacaktır. Şuan kiliseye giriş olmasa bile üst taraflardan veya biraz uzaklaşınca kiliseyi net görebiliyorsunuz. Şaşırtıcı bir şekilde yapılan bu yapılar size ilginç gelecektir. Geçmişten günümüze gelen birçok ev taşlardan yapılmıştır. Fethiye’ye geldiğinizde kesinlikle uğramadan gitmemeniz gereken bir alan.

Ölüdeniz

Ölüdeniz, suyun durgun olmasından dolayı bu ismi taşımaktadır. Ölüdeniz halka açık alan ve Kumburnu kısmı olarak iki ayrı kısımdan oluşmaktadır. Sabah erken saatlerde geldiğiniz zaman kimsenin fazla olmaması ve sakinliğiyle erken saatlerde kahvaltınızı deniz kenarında yaptıktan sonra kendinizi suya bırakıp sıcak günlerin ve yoğun stresli iş hayatını unutacak ve huzurun derinliklerine dalacaksınız.

Fethiye Babadağ teleferik

Babadağ

Bölgede meşhur olan dağımızdan bahsedecek olursak, sıcak yaz gününde en güzel kaçamak yapabileceğiniz bu yer size yaz aylarında yayla havasını sunmaktadır. Araçla ulaşım yapılabildiği gibi teleferikle de çıkabilirsiniz. Tepede restoran ve oturma alanları bulunmakta olup doyasıya vakit geçirebileceğiniz bir yerdir.

Zehra Kuleli Beach

Bölge içerisinde ilk defa yapılan muhafazakâr plaj olan bu yerimiz kadın ve erkek bölümleri ayrıdır. Kadınlar kısmının etrafı kapalı olup kadınlara güven ve rahatça yüzebilecekleri bir hizmet sağlamakta. Bahsetmiş olduğumuz bu alan geniş ve büyük bir alandır, size gününüzü geçirebileceğiniz bir fırsat sunmakla beraber iç kısmında bulunan restoranı ve geniş kapsamlı menüsüyle hizmet sağlamaktadır. Tatil sürecinizde gidip görmenizi tavsiye ettiğimiz önemli yerlerden birisidir.

Fethiye Paspatur

Paspatur

Bölge içerisinde şemsiyeli cadde olarakta geçen bu yer akşam ailenizle hoş vakit geçirebileceğiniz veya alışveriş imkânı sunan bir yerdir. Hemen yakınında bulunan sahil çok yakın olup yürüme mesafesindedir. Paspatur’da geçireceğiniz zamanlar size farklı bir etki bırakacaktır. Yine bölge içerisinde tavsiye ettiğimiz bu alan giyim, gıda, hediyelik eşya vb. birçok satış noktasını kapsamaktadır.

Hisarönü – Ovacık

Hisarönü caddesi, hediyelik eşya, giyim, takı, aksesuar vb. satın almak için birçok seçenek sunan tatilcilerin en çok ziyaret ettiği yerdir. Bahsetmiş olduğumuz bu yer caddeleri ve yapıları ilgi çekici olup mahalle kültürünü yansıtmaktadır. Ayrıca burada konaklamak için birçok otel ve villa bulunuyor. Fethiye’ye gelmeniz durumunda bu caddeden kesin geçeceksiniz, uğramadan gitmemenizi tavsiye ederiz.

Sahil – Kordon

Sahil kenarında yürüyüş yapabileceğiniz ailenizle hoş vakit geçirebileceğiniz bu yerimiz size akşam vakti birçok seçenek sunmaktadır. Sahil kenarında bulunan kafelerde çay ve kahvenin yanı sıra birçok farklı hizmet vermektedir. Yine sahil kısmında açık oturma alanlarında yanınızda seyyar sandalye veya yer örtüsüyle birlikte denize karşı oturup vakit geçirebilirsiniz.

Şehit Fethi Bey Parkı

Şehit Fethi Bey parkı sahil üzerinde Çalış bölgesinde belediyeye ait ücretsiz giriş yapabileceğiniz hem çocuklar hem de yetişkinlere hizmet amacıyla kurulmuş bir yerdir. Bu alan, geniş büyük bir alan olup çocuklar için birçok faaliyet gösteren oyun alanları bulunmakla beraber yetişkinlerinde zaman geçirebilmesi için sahil kenarında oturma köşeleri, kütüphane vb. alanların bulunduğu geniş bir hizmet alanı sağlıyor. Burada ailenizle akşam vakti güzel zaman geçirebilir ve tatlı anılar biriktirebilirsiniz.

Yakapark

Seydikemer ilçesine bağlı soğuk suyuyla, oturma alanlarıyla, gözlemesiyle, balıklarıyla ve birçok farklı detayıyla meşhurdur. Fethiye’ye 45 dakika uzaklıkta bulunan ailenizle zaman geçirebileceğiniz Saklıkent yolu üzerinde bulunur. Buradan direk Saklıkent’e de geçiş yapabilirsiniz. Bu iki yer arasında 20 dakika mesafe bulunmaktadır. Genellikle eski zamanları çağrıştıran yapısıyla sizleri de etkileyeceğini düşünüyoruz.

Saklıkent

Kanyonuyla meşhur bu yerimiz dağlardan inen soğuk suyuyla, dağ arasında yürüme yoluyla, su içerisindeki localarıyla, yemekleri, mimarisiyle ve birçok farklı hizmetiyle gününüzü değerlendirebileceğiniz bir mekândır. Sizi doğayla buluşturup baş başa bırakan şehrin trafiğinden gürültüsünden uzaklaştırıp su ve kuş sesleriyle, doğanın sunduğu melodiyle hem vücudunuzu hem de ruhunuzu dinlendirebilirsiniz.

Aslında daha fazla gezip dinlenebileceğiniz birçok farklı yeri bulunan ilçemiz birçok seçenek sunmaktadır. Bu yazımızda en çok tercih edilen kısımlardan bahsetmiş olsak dahi ekleyemediğimiz birçok yerde gezip dinlenebilir ve vakit geçirebilirsiniz. Yoğun iş hayatının stresini üzerinizden atabilirsiniz. Aileler için birçok farklı işletme bulunan ilçemizde unutulmaz bir tatil yaparak güzel anılar biriktirebilirsiniz. Bölgemizde Faralya, Kabak, Katrancı Plajı, Çalış Plajı, Şövalye Adası, Kelebekler Vadisi, Gemiler Koyu, Kirme, Yeşil Vadi, Yuvarlak Çay ve daha yazmadığımız birçok farklı yerin bulunduğu ilçemizde tatil süreciniz hepsini görmeye yetmeyecek. Bahsedemediğimiz tüm diğer yerlerin tanıtımı diğer blog yazılarımızdan takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

REZERVASYON