Anasayfa 9 Genel 9 Korunaklı Villalarda Tatil Yapmanın Keyfi

Korunaklı Villalarda Tatil Yapmanın Keyfi

28 Haz, 2022

Korunaklı villalarda tatil yapmanın keyfi hem farklı hem de ayrıcalıklıdır. Her bakımdan aranılan tatil şekli olduğunu belirtmek mümkündür. Çünkü bu villalar sayesinde istenilen hayat tarzına da ulaşmak mümkün olur. İstenilen hayat statüsüne kavuşmanın verdiği rahatlık beraberinde lüks konforu en ekonomik fiyatlara sahip olmanın ayrıcalığını yaşarsınız. Korunaklı villa demek kiraladığınız andan itibaren size ait özel bir alanda bulunma ayrıcalığı ve tüm konforundan yararlanma demektir. Bu ayrıcalık size her açıdan yeni bir şeyler katar. Özellikle bu ortamı hiç tatmış kişiler için söylüyorum muhteşem kelimesinin anlamını fark edeceğiniz ortamdır.

Korunaklı villa beraberinde ailenizle birlikte özel zamanlar geçirebilir farklı anılar biriktirebilirsiniz. Denize olan mesafesi genelde birkaç kilometreden oluşan villa çeşitlerine nazaran Fethiye’de bulunan korunaklı villaların deniz mesafesi de kısadır. Bu yüzden birçok villa çeşidine göre daha fazla talep görmektedir. Korunaklı villaların en temel özelliği havuzunun dışarıdan görünmemesidir. Yüzme havuzunun çevre duvarları sayesinde mahremiyetinizi de korursunuz. Ayrıca ağaç kaplı olması da aynı özelliği öne çıkarmaktadır.

Diğer tatilciler tarafından izlenmenizi engelleyen korunaklı villa yapıları özellikle İslami kurallara uygun bir yaşam süren kişiler için vazgeçilmez seçenektir. Bunun haricinde korunaklı villa yapısı sayesinde şehrin kalabalık hengâmesinden de kurtulmanız mümkündür. Doğa ile baş başa olacağınız tatil fırsatını önünüze sunar. Sunduğu mahremiyet sayesinde merkezden ve trafikten uzak olarak mümkün olduğunca bol oksijen alacağınız ve doyasıya tatil yapabileceğiniz ortam ayrıcalığı sunmaktadır.

 

Meraklı Gözlerden Uzak Tatil Yapmanın Şansı

Tüm insanlar bir ortama gittiğinde izlenmekten hoşlanmaz, üstelik rahatsız da olur. Bu durum kadınlar için baskın bir konu olduğu kadar erkekler içinde aynı konunun geçerli olduğu bilinmektedir. Meraklı bir şekilde size bakan kişilerden rahatsız oluyorsanız tatil tercihiniz de korunaklı villa tercihinden yana olmalıdır. Çünkü bu sayede izlenmez, gözetlenmez veya rahatsız edici sözlü müdahalelerden uzak kalırsınız. Bu durum hem kadınlar hem de erkekler için büyük avantaj sayılır. Çünkü hiçbir erkek eşinin izlenmesini istemediği gibi hiçbir kadında erkeğiniz izlenmesini istemez.

Korunaklı villaların etrafında muntazam bir düzen içinde çeşitli ağaçlar bulunuyor olup gerektiği gibi duvar düzeni de bulunduran konutlar şeklinde tanımlanmaktadır. Yüzme havuzunun bahçe katında bulunması nedeniyle genellikle duvar kaplı olduğu bilinmektedir. Bu villaları en çok tercih eden kişiler İslami yaşam koşullarına göre yaşayan kişiler olduğu bilinmektedir. Fakat son dönemde gelişen pandemi dolayısı ile balayı çiftlerinin tercih ettiği ve birçok ailenin de tercih ettiği adres olduğu bilinmektedir. Korunaklı villa yapısı çoğu yönden de rahatlıktır. İnsanlar istediği gibi davranabilir ve tatilin keyfini çıkarabilmektedir. Genel bakımdan çağın hastalık sorunlarını dikkate aldığınız zaman bu villaların tatil açısından ne denli değere sahip olduğunu da anlayabilirsiniz. Çünkü herkes kendine özel mekân bulabilme telaşına düşmüştür. Otel ortamında kalabalıktan dolayı sunulmayan hijyenik ortam korunaklı havuzlu villa kapsamında sunulmaktadır.

Korunaklı villaların bir özelliği de gerçek anlamda aranılan hassasiyeti sunuyor olmasıdır. İnsanların hayat tarzına uyum gösterecek şekilde tasarlanmış olması dünyevi arzuların gerçekleştirilirken helal olan şeylerden de uzaklaşmasını engellemektedir. Tabii bu durum kişinin nefsine ve amacına bağlı olarak değişse de özel ortamı bu yönde kullanan kişilerin genelde muhafazakâr aile yapısına sahip bireyler olduğu bilinmektedir. Bu yüzden de çok talep gören ortamlardır.

 

Tatilin Keyfi Fethiye’nin Korunaklı Villasında Çıkıyor

Korunaklı havuzlu villa şeklinde öne çıkan Fethiye her türlü aranılan tatil avantajlarını ayağınıza sermiş bulunuyor. Muhafazakâr villa şeklinde bilinen villalarda dilediğiniz takdirde teras bölümünde akşam ve sabah yemeğinizi yiyebilir dilerseniz bahçe katında bu özelliğinden faydalanabilirsiniz. Villayı kiraladığınız zaman mevcutta bulunan her yerini kullanmanız mümkündür. Otel ortamında böyle bir durum söz konusu değil. Hem kişi başı hesap ödersiniz, hem belli zamanlara göre yemek saatiniz olur hem de her yerini istediğiniz gibi kullanamazsınız. Meraklı gözlerden ise hiç kurtulamazsınız.

Korunaklı havuzlu villa bahçesinde istediğiniz kadar oturabilir, ailenizle ve sevdiklerinizle güzel zamanlar geçirebilirsiniz. Ayrıca hiç kimsenin sizi dinleme veya gözetleme gibi bir sorun yaşamazsınız. Villanın korunaklı olmasını sağlayan duvarların betondan oluştuğu bilinir. Bu sayede gönül rahatlığı beraberinde günün her saati hem iç hem de dış ortamından faydalanmanız mümkün olur. Çocuklu aileler açısından geniş oda sayılı tercih edilirken balayı çiftlerine özel 2 ile 4 kişilik şekilde tasarlanmış olan villalardan faydalanmanız mümkündür. Her türlü kişi yapısına uygun olan villalar çok önemli tatil ayrıcalığı yaşatırken aynı zamanda keyif almanızı da sağlar. Çünkü bu yönde tasarlanmış yapıya sahiptir.

Fethiye bu konuda çok yönlü tecrübe ve deneyim kazanmış tatil beldesi olarak her çeşit aile yapısına uygun şekilde villalar sunmaktadır. Özellikle tesettürlü hanımların ve İslami koşullara göre yaşayan insanların aradığı villa deneyimi ve keyfini sunmaktadır. Bu yüzden pek çok tatil beldesine göre daha fazla tercih edilmektedir.

 

fethiye korunaklı tatil villası

 

İslami Tatil Farkını Yaşayın

İslami tatil yapabilmek aslında her insanın istediği ölçüler çerçevesinde hayat tarzı yaşamaktır. İslam güzelliktir, iyiliktir. Yaşayan insana huzur verir. Mahremiyetinizi korur ve gözetir. Bu yönde hayat tarzınızda yeniden düzenlenebilir. İslami tatil demek kendinizi hayattan soyutlayıp hiçbir şey yaşamamak değildir. Aradığınız tatil keyfini meraklı gözlerden uzak şekilde yapabilmektir. Ailenizle baş başa zaman geçirebilmek ve özelinizi korumak demektir. Açıkçası bu konuda pek çok kişinin sorun yaşadığını biliyoruz. Her şeyin orta yere saçıldığı bir düzen içinde rahat tatil yapmak kolay değildir. Üstüne üstlük her şeyinizi başkalarının öğrenmesi veya görmesi de hoş bir durum değildir. Bunun yanı sıra dip dibe tatil yapmanın pek çok dezavantajı vardır. İslami yönden değil de bu konuyu sağlık yönünden inceleyince ciddi sorunların doğabileceğini anlarsınız.

Kalabalık ortamda tatil yaptığınız zaman mutlaka farklı hastalıklar edinebilirsiniz. Çünkü sağlık yönünde hijyenik ortam sunulamaz. Ortak kullanılan havuzları düşündüğünüz zaman bayanların sesini duyar gibiyiz. İnsanların vücutlarından dökülen tüy ve benzeri durumlar göz sağlığını bozabilirken çeşitli hastalıklara da yol açıyor. Ayrıca düşündüğünüzde bile kötü görünüm sergilediği için hiçbir şekilde beğenilmiyor. Kaydırak sıralarını aklınıza getirince kalabalıktan sıra gelmediği gibi kaydırakta sıkışma türünde kazalarda yaşanabildiğini unutmamak gerek.

İslami tatil kapsamında bu dezavantajların hiçbiri yaşamak zorunda kalmazsınız. Size özel korunaklı villa içinde rahatça havuz keyfi yaparsınız. Eğlenip sohbetinizi yaparsınız. Yemek zamanlarınızı istediğiniz alanda istediğiniz saatlerde belirlersiniz. Sabahları sporunuzu yapar, akşamları müziğinizi açıp dans edebilirsiniz. Hayatınızı doyasıya yaşayabileceğiniz ortam olduğundan kısıtlayıcı olan her durumdan kurtulabilirsiniz. Etrafı duvarlarla kaplı olduğu için herhangi bir sorunda yaşamazsınız. Bu sayede istediğiniz gibi tatil yapabilme avantajından da faydalanmış olursunuz. Çoğu kişi İslami tatil deyince farklı bir şekilde düşünebilir. İslami tatil tam aksine düşünülenin aksi olan tatil tarzıdır. 2022 yılının trendi şeklinde düşüneceğiniz İslami tatil yeni döneme en uygun olan seçenektir. Çünkü her bakımdan avantaj doludur. Her anınızın mükemmel geçeceği bu villalar ise en çok Fethiye konumunda talep görmektedir.

 

Helal Tatil Evinde Muhteşem Tatil Fırsatı

Helal tatil evleri sayesinde İslami yaşam tarzına sahip olan insanların ayrıcalıklı avantajlardan yararlandığını biliyoruz. Peki, nedir bu avantajlar diyecek olursanız ilk olarak meraklı bir şekilde gözetleyen, laf dinleyen veya kalabalıktan dolayı hastalık bulaştırabilecek insanlardan uzak durmaktır. Ayrıca kısıtlayıcı olmayan tatil şeklidir. Düşünsenize yıl boyunca çalışıp didiniyor tatil için para biriktiriyorsunuz. Sonra da her şeyden yoksun, kısıtlanacağınız ve rahatsız edici bir ortama giriyorsunuz. Bu çok kötü üstelik hiç te memnun edici olmadığından paranızı da çöpe atmış oluyorsunuz. Gerçi farklı düşünenlerde olabilir. Örneğin; dış ortamda eğlenmek isteyen kişiler için sesin bol kalabalığın çok olduğu oteller daha avantajlı gibi gelebilir. Ama eminim ki yemek seçeneklerinden ve dezavantajlarından dolayı 3.cü günün sonunda rahatsızlık duymaya başlarlar.

Helal tatil evleri ise bu tarz dezavantajları içermez. Tatil için ayırdığınız sürenin lüks, konforlu, sakin, huzurlu ve kıyaslanamayacak güzellikte olduğu seçenektir. Her yönden aradığınıza cevap bulacağınız tatil şeklidir. Bu nedenle de diğer tatil seçeneklerine göre daha fazla tercih edilmektedir. Bunun dışında ekstra olan durumlardan biri de özelinizi koruyabileceğiniz güvenli alan sunar. Örneğin yemek masasında uzayıp giden bir sohbeti otel konsepti gereği uzatamazsınız. Çünkü yemek saatleri bellidir. Hatta bazı durumlarda yer bile bulmakta zorluk çekebilmeniz mümkündür. Otelin belirlediği yemek seçenekleri de her zaman iyi olmayabilir. Bu yüzden can sıkıcıdır.

Helal tatil evleri sayesinde yemek seçeneğiniz de taze ve güzel olacaktır. Ayrıca çocuklu aileler için yemek süreci biraz daha meşakkatli olduğu için bu tarz evleri veya villaları tercih etmek daha akıllıcadır. Özellikle de küçük çocuğu olan veya bebeği olan anneler için büyük rahatlıktır. Misal vermek gerekirse emzirme döneminde olan annelerin otel ortamında zorluk yaşadığı genel bir gerçektir. Fakat villa ortamında böyle bir sorun söz konusu değildir. Ayrıca yemek zamanlarının da rahat geçirilebildiği bilinir. Havuzlu bir villa seçtiyseniz çocuklarınızın mutlu şekilde havuzun keyfini çıkarmasını sağlayacak olup erkenden uyuyup size zaman tanımalarını da sağlayacaksınız. Böylelikle daha güzel tatil geçirebileceksiniz. Daha fazlası için Zehravillas.com ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Uludağ Nerededir

Uludağ Nerededir

Türkiye'nin gözde kış tatili destinasyonlarından biri olan Uludağ, Marmara Bölgesi'nin en yüksek...

REZERVASYON