Muhafazakar Aileler İçin Harika 10 Tatil Yeri

4 Eyl, 2023

Tatil yaparken mahremiyetine özen gösteren muhafazakar kadınlar istedikleri tatil anlayışına karşılık seçenekler sunan otelleri ve bölgeleri genellikle tercih etmektedirler. 4 mevsim boyunca tatilinizi yapabileceğiniz bu güzel ülkemiz muhafazakar tatil yerleri açısından oldukça zenginbir ülkedir. Alanya, Didim, Marmaris gibi deniz tatili ya da Afyon, Yalova, Bursa gibi en çok tercih edilen  10 muhafazakar tatil yeri listemizdedir. Gelin hep birlikte inceleyelim.

 

Fethiye: Fethiye’de ki islami otellerde tesettürlü kadınların lüks bir tatilin keyfini sürebilmesi için alkolsüz her şey dahil konseptle hizmet veren Fethiye tesettür otelleri, kadınlar ve erkekler için ayrı havuzlar sunmaktadır. Örneğin; Zehra Group fethiyenin saklı koylarından faydalanarak kadınlar için özel bir koyda denize girme imkanıda sağlamaktadır (Zehra Kuleli Plajı). İslami koşullara uygun olmasına özen gösterilen 21 adet lüks muhafazakar villarıda var. İncelemenizi tavsiye ederiz.

Alanya: Alanya; ülkemizin sık sık tercih edilen muhafazakar tatil yerleri arasında ilk sırada yer alıyor. Birden çok muhafazakar otel seçeneği sunduğu için Alanyada her bütçeye uygun tesis bulmak çok kolaydır. 

Didim: Tesettürlü kadınlar için tatil yerleri arasında en çok tercih edilen üçüncü şehrimiz Didimdir. İslami tatil anlayışı için en uygun beldelerimizden biridir.

Afyon: İslami koşullara uygun termal otel tatil yapmak isteyen misafirlerin ilk tercihleri genelde Afyon olmaktadır. Şehrin termal sularında şifa bulmak isteyen tesettürlü baynalar için tüm imkanlar sağlanmaktadır.

YalovaTermal oteller bakımından zengin bir ildir. İstanbul’a yakın olmasından dolayı muhafazakar aileler tarafından çok sık tercih edilmektedir. Genellikle termal sulardan şifa bulmak isteyen muhafazakar aileler ziyaret ediyor .

Marmaris: Marmaris islami koşullara uygun tatil yapmak isteyen misafirler içinde seçenekler sunuyor. Tesettürlü kadınların lüks bir tatilin keyfini sürebilmesi için deniz suyuyla doldurulmuş çevresi tamamen kapalı kadınlar havuzu bulunmaktadır.

Edremit: İslami tatil için en uygun yerlerden biride Edremittir. Edremit’te bulunan Akçay, Altınoluk, islami oteller açısından zengindir. Tesettürlü olan kadınlar yaz tatillerinde ve diğer mevsimlerde (sonbahar-kış) termal tatil yapmak istedikleri zaman burayı tercih edebiliyor. 

Bodrum: Türkiyenin en popüler tatil beldesi olan şehir Bodrumdur. Bodrumda islami otellerin yanında muhafazakar villalarda bulunuyor.

Bursa: Bursada muhafazakar bir tatil yapmak isteyenler içinde seçenekler çok fazladır. Çekirgede, İnegölde inşa edilmiş islami termal oteller kadın misafirleri için ayrı termal havuz hizmeti vermektedir. SPA merkezleri, hamamlarıda kadın ve erkeklerin ayrı ayrı kullanımına sunulmaktadır.

İzmir: İzmir’in birçok bölgesinde muhafazakar bir tatil yapabilirsiniz. Misafirlerin Ege Denizinin tadını çıkarabilmesi için ayrıyeten plajı bulunmaktadır. Otellerin havuzları geneli denize bakmaktadır ve çevreleri tamamen kapalıdır. 

 

Muhafazakar Tatil Nedir?

Muhafazakar tatil, kişisel alan ve özgürlüklerimizi koruyan bir tatil anlayışımızdır.

 

Muhafazakar Oteller (FETHİYE BELDESİ)

 1. Zehra tatil köyü
 2. Katrancı park hotel
 3. Telmossos neva hotel
 4. Likya road resort hotel
 5. Zehra otel 

 

Muhafazakar tatil için tercih edilebilecek yerler :

 1. Erdek,
 2. Edremit, 
 3. Bodrum,
 4. Alanya,
 5. Antalya, 
 6. Marmaris, 
 7. Bozburun, 
 8. Belek,
 9. Fethiye 
 10. Ayvalık bulunmaktadır.

 

İslami Tatil Ne Demek?

İslami tatil ne demek? Bu soruya cevabımız dinin emir yasaklarına göre hayatını şekillendiren insanlar için uygun olan tatil şeklidir. Bu konuya daha derinden baktığımızda neler öğreneceğiz bakalım? 

Tatil yapmak bütün senenin yorgunluğunu, stresini sıkıntısını atmak herkesin hayalidir. Bunun içinde günümüzde pek çok seçenek bulunuyor. Tatil yapmak herkesin ortak hayaliyken tatil için uygun yer seçimi değişiklikler sergilemektedir. Otel ya da pansiyonların sunduğu seçenekler herkes için yeterli olmayabildiği gibi deniz, havuz ve benzer kullanım alanlarında farklı görüşler meydana gelebilmektedir. Kimi aileler için havuzların ya da denizlerin kadın erkek karışık olması bir sakınca yaratmıyorken görüşleri farklı bir aile için bu durum sorun teşkil edebilmektedir. Eğer sizler içinde dinin emir yasaklarına uygun olmayan tarzda tatil fikri kötü geliyor dini kurallara uygun olarak vakit geçirmek istiyorsanız söyleceklerimize bir göz atmanızda yarar vardır.

Herkesten uzak ve sakin muhafazakar tarzda tatil yapmak isteyenler için muhafazakar tatil konseptine uygun pek çok oteller bulunmaktadır. Bu seçeneğe göre kendinizi çok daha rahat hissedebileceğiniz kendi evinizdeymiş gibi rahat davranabileceğiniz konforlu bir başka tatil seçeneği de mevcuttur. Bu seçenek ise muhafazakar villalardır. Her mevsim tercih edebileceğiniz bu muhafazakar villalar  sizler için daha konforlu gözden uzak bir tatil geçirme imkanı sunacaktır.

Çok kalabalık ailelerin tercih ettiği villalar geniş odalara sahiptir otellere kıyasla fazla rahatlık sunmaktadır. Bu gözümüzde canlanan isteklerimizi karşılamaya muhafazakar (islami) tarzda ki villalar yeterli olacaktır. İslami değerlerimize uygun bir tatili tercih edenler için tarihi camilerin gezilmesi ve ziyaret edilmesi dini açıdanda çok önemlidir.  Helal yiyeceklerin olduğu alkolsüz içeceklerin sunulduğu bir hizmet verilir. Bu tatil seçimini diğer seçimlerden ayıran özellikleride yüzme havuzları, spa ve sağlık merkezleri bay- bayanlar için özel olarak ayrı ayrı tasarlanması, özel aile hizmetleri bulunması, dışarıdan görünmeyecek şekilde tasarlanan plajların çoğunluğu tesislerde islami değerlere uygun kıyafetlerle aileler tarafından kullanılabilen karma plajların mevcut olmasıdır.

 

Doğanın Eşsiz Huzuru ile  Baş Başa Bir Tatile Var Mısınız ?

Doğayla baş başa huzurlu bir tatil geçirmek isteyen insanların imdadına muhafazakar villalar yetişiyor. Villa kiralayan aileler, balayı çiftleri tüm yorgunluğunu kısa sürede atıyor. Şehirlerin gürültüsünden, kalabalığından ve karmaşasından uzak sakin bir ortamda, tamamen doğa ile başbaşa bir tatil yapmak herkesin isteyeceği bir dinlenme şeklidir.

İslami muhafazakar tatil yapmak isteyen ve bu düşüncelere giren kişiler için şu sıra villa kiralama ani bir yükseliş yapmıştır. Sık sık temizlenen dezenfekte edilen villalarda aileler kendilerini daha konforlu ve özel hissediyor.  Bahçesi, jakuzisi, ultra lüks, havuzlu, doğa içinde gibi birden fazla özelliği olan villalardan kendi isteklerine en uygun olanını seçip aileleriyle çok keyifli tatil geçiriyorlar. Villa kiralamanın belirli bir zamanı olmadığı gibi haftalık, günlük veya sezonluk olarakta kiralanabiliyor. Villa kiralamak için zehragroup.com adresinden sizlerde kendi istek ve arzularınız doğrultusunda bütçenize en uygun villayı bularak zehragroup’un sunduğu güvenilir, kaliteli hizmetten yararlanmanızda tabiki de fayda var.

You might also like

REZERVASYON