Anasayfa 9 Doğa 9 Muhafazakâr Tatil Köyünde Tatil Yapmanız İçin 5 Neden

Muhafazakâr Tatil Köyünde Tatil Yapmanız İçin 5 Neden

25 Ağu, 2022

Muhafazakâr tatil anlayışı özellikle son zamanlarda oldukça fazla tercih edilmektedir. Muhafazakâr tatil yapmak isteyen ailelerin en rahat şekilde tatil yapmalarını ayrıca tatil yaparken de her türlü aktiviteden faydalanmasını sağlamaktadır. Muhafazakâr tatil anlayışı diğer tatil türleri arasında en rahat tatil türü olmaktadır. Bu rahatlığının nedeni İslami koşullara uygun bir tatil anlayışının olmasıdır. Muhafazakâr tatil anlayışının en rahat ve en uygun fiyatlı olanı muhafazakâr tatil köyü olmaktadır. Muhafazakâr tatil köyü ile son derece rahat bir tatil yapabilirsiniz. Ayrıca normal tatil köylerinden hiçbir eksiği bulunmamaktadır. Bu yazımızda sizlere muhafazakâr tatil köyünde tatil yapmanız için 5 nedeni vereceğiz.

Muhafazakâr Tatil Köyü Nedir?

Öncelikle muhafazakâr tatil köyü nedir açıklayalım. Muhafazakâr tatil köyü normal tatil köylerine ek olarak muhafazakâr tatil anlayışının olmasıdır. Muhafazakâr tatil köyü, muhafazakâr tatil yapmak isteyen aileler için muhteşem bir tercih olmaktadır. Tatil köylerinde tatil yapmak her şeyi bir arada bulduğu bir işletme olduğu için oldukça rahattır.

Tatil köyünde doğayla iç içe bir tatil yaparak huzura kavuşursunuz ancak bu tatil köyünde eğer İslami tatil anlayışı söz konusuysa huzur maksimum düzeye ulaşmaktadır. Huzurlu bir tatil yapmak istiyorsanız mutlaka muhafazakâr tatil köyünde tatil yapmalısınız.

Muhafazakâr Tatil Köyünde Tatil Yapmanız İçin 5 Neden

Muhafazakâr tatil köyünde tatil yapmanın ne olduğundan bahsettik. Ancak tatilcilerin en çok merak ettiği ve sorularına cevap alacağı muhafazakâr tatil köyünde tatil yapmanın nedenleri başlığını kimse açıklamamıştır. Burada sizlere muhafazakâr tatil köyünde tatil yapmanın en güzel yanlarını ve muhafazakâr tatil köyünde tatil yapmanın size sunduğu önemli faydaları inceleyeceğiz.

1-Huzurlu Bir Tatil Sunması

Muhafazakâr Tatil Köyü’nde tatil yapmanız için ilk neden şüphesiz sunduğu huzur olmaktadır. Muhafazakâr tatil anlayışının söz konusu olduğu ve İslami tatile uygun olan bu tatil köylerinde tatil yapmak normal tatillere göre çok daha huzurlu olur. İslami tatil anlayışının söz konusu olduğu bu otellerde kesinlikle taşkınlık ve benzeri durumlar yaşanmamaktadır. Bunun nedeni ise alkol satışı kesinlikle olmamasıdır. Farklı kültürlerden turistler ağırlayan ülkemizde otellerde alkol satışı çok yaygındır. Ancak alkol insanların sinir sistemini uyuşturur ve kontrol mekanizmasını devre dışı bırakır.  Bu nedenle kontrol mekanizması devre dışı olan bireyler diğer bireyleri rahatsız eder ve tatilin keyfi kaçar. Ancak Zehra Tatil Köyü’nde İslami tatil anlayışı söz konusu olduğu için dinimizde haram sayılan alkolün satışı kesinlikle olmamaktadır. Alkol satışı ve alkol tüketiminin yasak olduğu bu tatil köyünde huzur maksimum düzeyde olmaktadır.

Az önce de bahsettiğimiz gibi tatil köylere genellikle doğada konumlandırılmış ve tatilcilere yeşilin, doğanın, güneşin, gökyüzünün ve bunun gibi doğal bütün güzellikleri sunmaya çalışmaktadır. Bu mutlu huzurlu ortama ek olarak İslami tatil anlayışının söz konusu olması tabiri caiz ise ortamın huzuruna huzur katmaktadır. Muhafazakâr ailelerin en çok tercih ettiği tatil türü olan muhafazakâr tatil köylerinin şüphesiz huzuru en önemli tercih nedeni olmaktadır.

2-Kadın ve Erkeklerin Ayrı Olması

Dinimizce kadın ve erkeklerin ortak eğlenmesi veya ortak denize girmesi pek hoş karşılanmamaktadır. Bu durum yüzünden tatil yapamayan çok fazla aile bulunmaktadır. Günümüzde İslami tatil anlayışının söz konusu olmadığı tatil türlerinde ülkemizde olmasına rağmen İslami şartlara göre hizmet bulunmamaktadır. Bu durumun önüne geçmek ve İslam dinine uygun olacak şekilde tatil yapılmasını sağlayacak tatil anlayışı muhafazakâr tatil köyünde mümkündür. Muhafazakâr tatil köyü denildiği zaman akıllara kapalı alanda geçen bir tatil gelmektedir. Ancak bu son derece yanlış bir düşüncedir. Muhafazakâr tatil anlayışı demek tatilin bütün şartlarının İslamiyet’e göre karşılandığı ve her türlü aktivitenin söz konusu olduğu bir tatil demektir. Yani siz muhafazakâr tatil köyünde tatil yaparken sadece konaklama yapmayacaksınız bunun yanı sıra etkinliklere katılacaksınız, denize gireceksiniz, havuza gireceksiniz ancak bu noktalarda kadın ve erkek ayrı bir şekilde yani İslamiyet’e uygun bir şekilde bu aktiviteleri yapacaksınız.

Öncelikle tatil denildiği zaman akıllara ilk gelen deniz, kum, güneş üçlüsünden bahsetmek istiyoruz. Tatil köyünün hem kadınlara özel hem de erkeklere özel olarak sunduğu plajlar bulunmaktadır. Bu ayrı plajlar sayesinde kadınlar rahat bir şekilde denize girebilir. Ayrıca özel kabinleri sayesinde kıyafetlerinizi istediğiniz zaman rahatlıkla değiştirebilirsiniz.

Havuz ise 2 adet bulunmaktadır. Bu havuzların biri kadınlara özel diğeri ise erkeklere özeldir. Kadınların havuz keyfinden mahrum kalmaması muhafazakâr tatil köylerinde çok önemlidir. Bu yüzden iki adet havuz bulunmaktadır ve bu havuzlarda şezlong bulunmaktadır. Yine kabinlerde bulunmaktadır.

Son olarak muhafazakâr tatil köylerinde kadın ve erkekler için ayrı aktiviteler bulunmaktadır. Bunlar animasyon gösterileri, çeşitli yarışmalar veya spor etkinlikleri olmaktadır. Diğer otellerde bu tip etkinlikler daha az yapılmaktadır veya kadın erkek iç içe yapılmaktadır. Ancak muhafazakâr tatil köylerinde bu etkinlikler kadın erkek ayrı şekilde yapılmaktadır. Bu bağlamda kadınlarda sınırsız bir şekilde eğlenerek tatilin tadını çıkarabilmektedir.

 

1-) Helal Gıda Sunması

Muhafazakâr tatil köylerinin sunduğu bir diğer avantaj ise helal gıda sunmasıdır. Günümüzde ülkemizin farklı ülkelerden farklı kültür ve dinlere mensup insanları ağırlaması ile onların dinlerine ve kültürlerine uygun olacak yiyecekler otellerde bulunmaktadır. Ancak bu bağlamda İslam dinine aykırı olacak yiyeceklerde tatil yerlerinde bulunmaktadır. İslam dinine mensup olan bireylerin ve İslam tatili yapmak isteyen bireylerin bu durumdan rahatsız oldukları bilinmektedir. Bu bağlamda muhafazakâr tatil köylerinde helal gıda bulunmaktadır. Helal gıda ile İslam dinine uygun yiyecekler yine İslam dinine uygun bir şekilde kesilmiştir.

Tatilde gönül rahatlığı ile yemek yemek çok önemlidir. Bu bağlamda helal gıda sunulması çok önemlidir. Helal gıda sunulan muhafazakâr tatil köylerinde İslam dinine mensup olan bireyler rahatlıkla yemek yiyebilmektedir.

Çocuk parkı

2-) Çocuklara Özel Aktiviteler Bulunması

Çocuklar eğer tatilde oyalanacak aktiviteler bulamazsa ebeveynlerini sürekli olarak rahatsız eder. Bu durumda da ebeveynler tatilini verimli bir şekilde geçiremez. Ancak muhafazakâr tatil köylerinde çocukların oyalanacağı pek çok alan bulunmaktadır. Çocuklara özel etkinliklerin yanı sıra havuz, park, oyun alanları gibi alanlar ile de çocukların tatilden sıkılmamasını ve her gün yeni bir şeyler yapması sağlanmaktadır. Bu sayede ebeveynler tatilin keyfini rahat bir şekilde çıkarabilmektedir.

3-) Mescitlerin Bulunması

Namaz ibadeti dinimizde çok önemli bir yere sahiptir. Ancak günümüzde İslami tatil anlayışının söz konusu olmadığı otellerde ne yazık ki mescit gibi Müslümanların ibadetini gerçekleştireceği alanlar bulunmamaktadır. Ancak muhafazakâr tatil köylerinde durum farklıdır. Müslümanlar için özel olarak tasarlanmış alanlar ile ibadetlerini her zaman yapabilme imkânı sunulmaktadır. Ayrıca dinimizce haram sayılmış herhangi bir unsur söz konusu olmadığı için gönül rahatlığı ile ibadet gerçekleştirilir.

Siz de muhafazakâr bir tatil yapıp huzurlu bir tatil süreci geçirmek istiyorsanız Zehra Tatil Köyü tam size göre, çocuklar için özel olarak ayrılmış alanlar ile çocuklarınız tatilin keyfini çıkarırken siz de tatilinizi doya doya yaşayabilirsiniz. Zehra Tatil Köyü kadın erkek ayrı aktivite alanlarına sahip olması ile İslami tatil anlayışını sizlere yaşatmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Uludağ Nerededir

Uludağ Nerededir

Türkiye'nin gözde kış tatili destinasyonlarından biri olan Uludağ, Marmara Bölgesi'nin en yüksek...

REZERVASYON