Anasayfa 9 Muhafazakar 9 Muhafazakâr Villa Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Muhafazakâr Villa Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

15 Şub, 2022

Muhafazakâr Villa Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Muhafazakâr villa seçerken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Tatil deyince akla gelecek çok seçenek vardır. Bunların öncesinde insanlar için önemli durumlardan ilki tatil için ayrılan bütçedir. Tatil bütçesi kapsamında ayırdığınız para ile en konforlu şekilde tatil yapabileceğiniz seçenekleri sıralayacak olursak şöyle sıralama öne çıkıyor.

Yukarıda sıralanan liste aslında genel bakımdan en çok kullanılan tatil seçenekleridir. Fakat son dönemde oluşan salgın beraberinde insanlar daha korunaklı ortamlara ihtiyaç duyduğundan bu seçeneklerin ilk üçünü elemiş durumdadır. Kiralık ev veya villa ortamı daha mantıklı seçenek haline dönüşmüş olup aynı zamanda çok ekonomiktir. Bu açıdan muhafazakâr villa seçeneği gerçekten harikadır. Çünkü aradığınız ev konforunu sunarken bir yandan da çağın hastalıklarına karşı koruma kalkanı oluşturan ve korunaklı bir alan olmasıyla ifade edilmektedir. Bu yüzden birçok kişi tarafından tercih edilen seçenek şeklinde bilinmektedir.

Muhafazakâr villa kiralama kapsamında öne çıkan seçenekler birbirine benzer olsa da konum ve bazı özellikler açısından büyük farklılık oluşturmaktadır. İlk başta bahçe duvarı, havuz bölümü, villa içi düzeni ve jakuzi gibi ayrıcalıklar dikkat çekmektedir. Ayrıca yılın her döneminde kullanılacak ortamı sunabilmesi çok önemli role sahiptir. Yerden ısıtmalı havuz sistemi bulunması bu villaların her mevsimde kullanım ayrıcalığı sunmaktadır. Çoğu yönden mükemmeli aratmayan yapısı ve konumu nedeniyle muhafazakâr villa konusunda öne çıkan ilk adreste Fethiye’dir. Bildiğiniz üzere Fethiye etrafı yemyeşil ağaçlarla kaplı, kelebek vadisinin ve antik kentlerin bulunduğu yerdir. Ayrıca dünyaca ünlü ölü denizin merkezidir. Buraya yıl içinde görmeye gelen binlerce turist vardır. Giderek daha fazla talep gören bu yerde muhafazakâr villa kiralamak oldukça mantıklıdır. Çünkü tek seçenekle tatil açısından belirtilen her şeye sahip olmanın avantajını bulundurmaktadır. Bu yüzden hem doğru hem de önemli bir seçenektir. Muhafazakâr villa seçenekleri çok sık önünüze çıkıyor olsa bazı kriterlere muhakkak dikkat etmeniz gerekir. Dikkat edilmesi gereken durumlar ise şöyle sıralanmaktadır.

  • Merkeze olan uzaklığı
  • Denize olan mesafesi
  • Kişiye özel alan genişliği
  • Oda sayısı
  • Klima sayısı
  • Banyo sayısı
  • Havuz büyüklüğü (Çocuk havuzu veya havuzun hem yetişkin hem de çocuklar için tasarlanmış olması)

 

Fethiye’nin Muhteşem Villaları

Fethiye’nin muhteşem villaları kapsamında muhafazakâr villa çeşitleri dikkatleri üzerine çekiyor. Herkesin imrenerek baktığı ve yazın gelmesini iple çektiği villa konseptleri açıkçası 2022 yılının trendi olacak desek yalan söylemiş olmayız. Çünkü bu villalarda aranılan her şey düşünülmüş ve mimari yönden tasarlanmıştır. Villa deyince karşınıza çıkabilecek pek çok seçenek vardır. Fakat Fethiye muhafazakâr villalar bambaşkadır. İnsanların ekonomik bir şekilde korunaklı villa yapısına sahip olarak mükemmel tatil yapmasına imkân tanır.

Çocuklar için özel alan sunarken yetişkinler için bahçe alanını ve ev konforunu rahatça kullanabilmelerini sunar. Jakuzi, hamam, sauna gibi ekstra özelliklerden yararlanmasını sağlar. Ayrıca yerden ısıtmalı havuz sistemi beraberinde yıl boyunca kullanılabilen villa özelliği ile tanınmaktadır. Bildiğiniz üzere genç aileler yazın keyfini Haziran-Temmuz ve Ağustos ayında çıkarırken yaş ortalaması biraz daha yüksek olan kişiler Eylül ayı ve sonrasını tercih ediyor.

Muhafazakâr villalar her yaştan insana özel alanı korunaklı şekilde sunabilmektedir. Bunun yanı sıra bu villalarda kalmak bile ayrıcalık demektir. Çünkü villa ortamındaki rahatlık hiçbir yerde yoktur. İstediğiniz zaman kalkar, istediğiniz zaman yatarsınız. Karışanınız ve sizi her dakika yönlendireniniz olmadığı gibi gözetlenme telaşı içine de düşmezsiniz. Özellikle tesettürlü hanımları düşündüğümüzde kendilerinin mahremiyet konusunda yaşadığı sorunları dile getirmek gerekiyor. Aslında tüm hanımlar aynı sorundan yana yakınabiliyor. Çünkü kişinin özeline sürekli bakma hali bir süre sonra hem kişiye hem de kişinin eşine rahatsızlık verebiliyor. Bu yüzden de korunaklı villa tercihi yapmak çok akıllıca oluyor.

 

Muhafazakâr Villa kiralamanın avantajları

Muhafazakâr Villa Kiralamanın Avantajları

Muhafazakâr villa kiralama baştan sona harika bir tatil deneyimi sunar. Bu yüzden çok avantajlı olduğunu söyleyerek başlayalım. Oda sayısının çok olması ve en az 7-8 kişinin rahatça kalabileceği ortam olduğundan kalabalık aileler ve çocuklu aileler için muntazam düzeni sağladığı bilinir. Bunun haricinde Türk aile yapısına uygun şekilde tasarlanmış olması bu yapının belli avantajlarını da sürekli koruyabilmektedir. Yani bahçe ortamını kullanırken gözetlenmenizi engelleyecek duvarlar ve ağaçlar sürekli bir avantaj demektir. Ayrıca havuzu olması sınırsız şekilde kullanabilmenizi ve çok yönlü keyif çıkarmanızı sağlar.

Otel ortamında böyle bir durum söz konusu değildir. Havuzun kapanış saati bile vardır. Yemek saatlerini düşündüğünüzde robot misali kendinizi ayarlamanız gereken bir tatil yapma zorunluluğu duyabilirsiniz. Paranızla yönetilmenizi sağlayan otel ortamı aynı zamanda kalabalığın sürekli akışkan halde olmasıyla hijyenikte değildir. Bu yüzden önermiyoruz. Sağlık açısından kendinize ve ailenize özel ortam sunabilmek bu açıdan da önemlidir.

Muhafazakar villa kiralama kapsamında birçok seçenekle karşılaşmanız mümkün ama istediğiniz konumu bulamadıktan sonra genelinin aynı konsept olduğunu belirtmekte fayda var. Değişiklik ve ortam bakımından denize olan mesafe yakınlığı ile meşhur olan Fethiye muhafazakâr villalar bu yönde en iyi tercihtir. Dünyanın en ünlü tatil beldelerinin başında gelen bu adreste doğal güzellik vardır. Doğanın sunmuş olduğu atmosfer beraberinde sağlık yönünden size iyi gelecek tatil geçirebilirsiniz. Birkaç günlük olsa bile her yönden size iyi gelecek bu tarz tatil şekli 1 sefer denemeniz sonrası hep aynı seçeneğe dönüşecektir.

 

Havuzlu Villada İstediğiniz Gibi Tatil Yapma Fırsatı

Havuzlu villa tatil veya villalar şeklinde araştırma yaptığınız zaman birçok yerle karşılaşmanız mümkündür. Çünkü havuzlu villalar her zaman en çok talebi gören en çok beğenilen yerlerdir. Rezervasyonları 1 sene öncesinde yapılmaya başlanan tatil evleridir. Tatil evidir çünkü böyle bir konforu ev ortamında bulmamız çok zor. Aynı anda denize yakın olup jakuzi, sauna, hamam, havuz ve bahçe gibi birçok ekstra özelliğin bulunması ev ortamında mümkün olmuyor. Sosyal medyada çekilip izlenen villa ortamları bile açıkçası göz banyosu yaptırıyor. Çünkü mükemmel diyebileceğimiz her şey muhafazakâr havuzlu villa tatil kapsamında sunuyor.

Muhafazakâr deyince sakına sakın korkmayın. Yani iç kapatıcı bir kelime veya kısıtlayıcı bir durum olarak düşünmeyin Tam tersi özgür iradenizle istediğiniz gibi tatil yaşarken kimselerin sizi izleyemeyeceğini düşünün. Ayrıcalıklı olduğunuzu hissedin. Bu kelimeyi ilk duyanlar ilk başta farklı algılayabiliyor. Ama öyle değil. Tam tersi özelinize kimsenin karışmasını istemediğiniz zaman bu kelimeyi dikkate alın. Dikkate aldığınız kelime beraberinde araştırmanızı havuzlu villa şeklinde yaptıysanız doğru adımlarla ilerliyorsunuz demektir. Yani havuzlu villa arayışı aslında istediğiniz tatil şeklinin de yolunu açmak demektir.

Sınırsız havuz keyfi yaşarken sadece size özel olduğunu bildiğiniz bir yere gitmenin rahatlığı çok farklıdır. Erken rezervasyon beraberinde bunu yapabilmeniz mümkündür. Bu ortama illaki ailenizle gelmenize de gerek yok. Arkadaş ortamınızla da geleceğiniz gibi geldiğiniz bu yerde havuz başında parti yapabilme, bahçede oyun ve sohbet keyfi yapabilme, sevdiğinizle harika zamanlar geçirebilme fırsatınız da oluşur. Bu yüzden havuzlu villa kiralamak ayrıcalıklı ortam demektir.

 

Helal Tatil Yapmanın Güzelliği

Bildiğiniz üzere hayatta her şeyin hayırlısı mühim olduğu gibi helal olan şeylerin bizlere fayda sağladığı da önemli bir gerçektir. Bu konu tatil yaparken de geçerli olan bir konudur. Çünkü helal tatil yapabilmek avantaj demektir. Hem de her bakımdan avantaj demektir. Kişinin yediği yemekten içtiği suya kadar helal olan tatil şekli farklı bir güzelliktir. Miskin bir şekilde alkol alıp sapıtmaktansa ve ertesi güne kalmaktansa istediğiniz gibi rahat ve sağlıklı şekilde helal tatil yapmak büyük ayrıcalıktır. Helal tatil kapsamında korunaklı veya muhafazakâr villa seçeneğini tercih etmek çok önemli bir konudur. Bu tip villalar sayesinde usule uygun bir tatil yaparsınız. Kimseler sizi ve ailenizi izleyemez. Eşiniz rahat bir şekilde havuza girer. Dini açıdan olumlu yönleri çoktur. Ayrıca muhafazakâr villaların üst düzey konfor sunduğu bilinmektedir.

Sağlık yönünden incelediğimiz zaman helal tatil evleri daha hijyenik ortam sunar. Neden diyecek olursanız; belirli süreyle olsa bile sadece size ve sevdiklerinize özel ortam olacaktır. Herhangi hastalık bulaşmayacak tatil anlayışı sunar. Normal oteller bu konuda aynı avantajı sunamaz. Çünkü hijyenik değildir. Özellikle yaz sezonunda tıklım tıklım dolu olan oteller çok büyük sıkıntı yaratmaktadır. Bu yüzden de villa tercihi yapmak sağlık yönünden de mantıklıdır.

Son ve en önemlisi olan konu ise bu villalarda lüks konforu en rahat şekilde kullanabilme yönünüzün bulunmasıdır. İstediğiniz gibi davranabileceğiniz bir ortam anlayışı sunar. İsterseniz sabaha kadar bahçesinde oturun kimse size gelip karışmaz. Ayrıca herhangi bir güvenlik sorunu da oluşturmaz. Çünkü hem dekoratif duvarlar hem de ağaçlarla gizlenmiş bahçe ortamı sunmaktadır. Aynı şekilde gece yarısı da villanın havuzunu istediğiniz zaman kullanmanız mümkündür. Bu yüzden de rahatlığı hiçbir tatil ortamı ile kıyaslanamaz. Özellikle de Fethiye’den bahsedecek olursak denize sıfır konumlu villaları ile birçok yerdeki villa şekline önemli fark atıyor diyebiliriz. Çünkü bu adreste her şey baştan düşünülmüş olup siz müşterilerin talep ettiği gibidir.

 

 

İlginizi Çekebilir

REZERVASYON