Anasayfa 9 Doğa 9 Otel Tavsiyesi: Fethiye’de İslami Tatil

Otel Tavsiyesi: Fethiye’de İslami Tatil

15 Nis, 2021

Şüphesiz ki Türkiye’de tatil denilince ilk akla gelen Akdeniz ve Ege Bölgesidir. Türk insanı özellikle Akdeniz ve Ege Bölgesinde yaz tatili için her şey dahil otel ve tatil köyü konseptini tercih etmektedir. Akdeniz ve Ege Bölgesindeki her şey dahil konseptini tercih edenlerin çoğunluğunu ise turistler ya da gençler oluşturmaktadır. Peki ya yaz tatillerini bu bölgede geçirmek ve seçenekler arasında muhafazakar otellerin bulunmasını isteyen, sakinlik ve huzur arayan tatilciler ve muhafazakar aileler nereye gitmeli? Tabii ki de Fethiye’de İslami Tatil için Zehra Group’a..


Fethiye tatil koyu

Fethiye’de Zehra Tatil Köyü

Bu sorunun cevabı Akdeniz ve Ege İslami Oteller Bölgesinde bulunan Muğla ilinin en gözde yaz tatili mekanı Fethiye’dir. Fethiye muhafazakar oteller çerçevesinde muhafazakar aileler için ilk akla gelen seçenekler arasındadır. Kalabalık ve gürültüden uzak, çocukların yaz tatillerini güvenle geçireceği ve muhafazakar ailelerin rahatça tatil yapacağı, ayrıca pek çok yapılacak sosyal aktivitenin de içinde bulundurduğu Fethiye’de İslami Tatil kapsamında ayaklarınızı Ölüdeniz’e doğru uzatıp kelimenin tam manasıyla huzur bulacaksınız.

Tüm yıl çalışıp yorulduysanız ve koca yılın yorgunluğunu üstünüzden, kızgın sulara atlar gibi atmak istiyorsanız Ege ve Akdeniz’in yıldızı olan Fethiye bölgesinde muhafazakar ailelere geniş hizmetler sunan helal konseptli Zehra Tatil Köyü ya da Zehra Villas Hotel’ i ziyaret edebilirsiniz.

Teninizi yakan güneşin ve serin suların keyfini sürerken Türkiye’nin ilk muhafazakar ve muhafazakar aile oteli olması ile ünlenen Zehra Villas Hotel’de kendinizi eşsiz hissedeceksiniz. Bay ve bayan ayrı yüzme alanı bulunan otelde bayanlara özel yüzme havuzu ile tam manasıyla bayanlar Fethiye’nin hem en güzel koyunun hem de tek bayanlara özel plajın tadını çıkaracak.
Uygun fiyatlı her şey dahil sistemde aynı zamanda helal gıdaları gönül rahatlığıyla yiyeceğiniz bir Fethiye islami otel tatili istiyorsanız, doğru adrestesiniz.

Ege’de Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler ve Yapılması Gereken Aktiviteler Nelerdir?

Cennetten Dünyaya Hediye: Kelebekler Vadisi

Ege’nin yıldızı, Akdeniz’in kalbi olan Fethiye’ye gitmişken görülmeden dönülmemesi ve mutlaka gidilmesi gereken yerlerin başında tabi ki ilk akla gelen Kelebekler Vadisi’ dir. Kelebekler Vadisi, Muğla ilinin Fethiye ilçesine bağlı Ölüdeniz’ de bulunan adeta cennetten dünyaya gönderilmiş bir arsadır. Güzelliğiyle görenleri büyüleyen Kelebekler Vadisi adını birbirinden güzel ve çeşitli kelebeklere ev sahipliği yapmasından alıyor. Öyle ki doğa o bölgede adeta kelebeklere kucak açıyor. İnsanın gözünü kör edercesine sarp kayalıkların üstünde ansızın belirip yok olan kelebekler, dalgaların yaptığı müzikle eşsiz mavilikte dans ediyor. Bu sebeple ki Kelebekler Vadisi’nde geçireceğiniz süre boyunca an be an çeşitli güzellikteki kelebeğe rastlayacak ve onların size danslarıyla göz kırpmalarına tanıklık edeceksiniz.

Peki Kelebekler Vadisi’ne ulaşım nasıl gerçekleştiriliyor?

Kelebekler Vadisi’ ne ulaşmak için Ölüdeniz’den kalkan günlük teknelere binmeniz bu cennet parçasını ziyaret etmenize yaz tatilinizin amacı olan sakinlik ve huzura eşsiz mavilik ve binlerce kelebek huzurunda kavuşmanıza izin verecektir. Tekneye bindikten sonra yaklaşık 20-30 dakika içerisinde vadiye ulaşacak ve yukarıda sözünü ettiğimiz huzura kolayca kavuşacaksınız.
Kelebekler Vadisi’ne ulaşmak için bir diğer seçenek ise karayolu ulaşımıdır –ki bu yol daha zorludur. Fethiye Otogar’dan Faralya Minübüslerine bindikten sonra hayallerinizi süsleyen vadiye ulaşabilmek için Ölüdeniz’i geçtikten sonra yaklaşık 1 saatlik yokuş aşağı zorlu bir yürüyüş sizi bekleyecektir. Cennete kolay ya da zor yoldan ulaşmak, seçim tamamen sizin.

Babadağ’dan Ölüdeniz’e

Fethiye ve Ölüdeniz denilince bir diğer akla gelen ve mutlaka Fethiye yaz tatilinde yapılması gereken sosyal aktivite, yamaç paraşütüdür. Büyük bir cesaretle gökyüzünün eşsiz maviliğinden kendinizi denizin derin maviliklerine kuş uçumu bırakmak isterseniz Babadağ’dan Ölüdeniz’e yamaç paraşütü ile bir seyahat gerçekleştirmelisiniz. Adeta bir jeolojik mucize olarak Türkiye’nin ilk yamaç paraşütü noktası Babadağ’dan yamaç paraşütü ile 1969 metre yükseklikten atlayıp Ölüdeniz’in sakin maviliğinde bulacağınız iç huzur ile inancınız tazelenecek. Bu sebeple ki hem muhafazakar ailelerin hem de Fethiye’de muhafazakar tatil yapmak isteyenlerin bu aktivite en çok keyif alacakları, bir sonraki sene tekrar deneyimlemek ve yaz tatillerini adrenalin dolu geçirmek için gitmek isteyecekleri durak noktalarından biri olacak.
Zirveden derine doğru süzülürken tanık olacağınız Ölüdeniz manzarasına şaşıracak ve bu yazılanları okuyunca detaylı bilgi almak isteyerek erken rezervasyon için Zehra Group Otel, Villa ve Tatil Köyü tesisini hızla arayacaksınız.

12 Adalar’a Tekne İle Gidin

Akdeniz ve Ege Bölgesi denilince 12 Adalar’dan bahsetmemek tabi ki olmazdı. Muğla ilinin eşsiz güzellikteki Fethiye ilçesinde görülmesi gereken doğa harikası güzellikler saymakla bitmezken aynı zamanda en meşhurlarından biri de 12 Adalar Turu’dur. Fethiye Körfezinden başlayıp sırasıyla adalara uğrayıp tatilcilere cam maviliğindeki koylarda yüzme fırsatı sunan 12 Adalar Tekne Turu, yaz tatilinizin unutulmaz anılarından birini oluşturacak.

fethiye 12 adalar tekne turu

Genellikle 12 Adalar Turu’nda Gidilen Adalar

  • Denizi hemen derinleşmeyerek yüzme bilmeyenlerin bile güvenle yüzeceği Yassıca Adası,
  • Muğla’nın göz bebeği olan Göcek Adası’nda bulunan Göbün ve Sarsala koyları,
  • Geçmiş zamanda Bizans ve Osmanlılar tarafından işletilen tershanelerin bulunduğu rivayet edilen ve tarihi kalıntıları ile görenleri büyüleyen Tershane Adası,
  • 1974 yılında şair Bedri Rahmi Eyüboğlu tarafından koyun girişindeki kayaya çizdiği balık resmi ile adını alan Bedri Rahmi Koyu,
  • Mısır Kraliçesi Kleopatra’nın yaptırdığı söylenen ve sular altında kalıntıları bulunan hamamdan adını alan Kleopatra Hamamı Koyu,
  • Güneşin doğuş ve batış anındaki anda kızıla çalan ve gören gözleri kızıllığı ile kendine aşık bırakan Kızıl Ada,
  • Tarihte sonradan ismi Rodos Şövalyeleri olan aslında Hospitalier Şövalyeleri adı ile anılan şövalyelerin burada yaşadığına inanılan ve tarihi kalıntıları içerisinde barındıran Şövalye Adası,
  • Yaban domuzları sebebiyle yer yer Domuz Adası olarak bilinen ancak aynı zamanda bir prensin orada yaşaması ile kulağa masalsı gelen Prens Adası,

Okunduğunda bile kişide hemen gitme isteği uyandıran bu koylar ve adalar, Fethiye tatilinizde mutlaka görmeniz ve yapmanız gerekenler listesinin önemlileri arasında yer almaktadır.

Zehra Tatil Köyü’nde Yapabileceğiniz Aktiviteler

Gelelim Fethiye muhafazakar ve muhafazakar ailelere uygun şekilde tatil yapma imkanı sunan Zehra Group Otellerinde keyifle, rahatça ve en önemlisi güvenle yapabileceğiniz sosyal aktivitelere…

Bay ve bayanlara özel yüzme alanları ile özellikle bayanların huzurla denizin, güneşin ve plajın keyfini süreceği ister bayanlara özel yüzme havuzunda ister bayanlara özel Zehra Kuleli Beach’te denizde özgürce kulaç atabilecek, suyun tadını çıkarabilirsiniz.

Bunun yanı sıra yine bay ve bayanlara özel spa merkezlerinde yılın yorgunluğunu üzerinizden atıp, gevşemiş kaslarınızla kahvenizi yudumlayabilir ya da spa sonrası helal gıdalar ile keyifle akşam yemeğinizi yiyebilirsiniz.
Fethiye Muhafazakar Otelleri arasından yapmış olacağınız Zehra Tatil Köyü seçimi ile özlem duyduğunuz kahvenizi soğutmadan keyifle içebilecekseniz. Çünkü Zehra Tatil Köyü, siz ailelere yaz tatili boyunca derin nefes aldırmak için ve kahvenizi soğutmadan keyifle içebilin diye küçük misafirlerine geniş oyun alanlarında onlara oyun oynama, gösteriler ve akşamları gerçekleştirilen mini clup etkinlikleri ile sevecekleri bir tatil fırsatı sunuyor.

Ege ve Akdeniz Bölgesi’nde islami ve muhafazakar tatil yapmak, tüm bu yukarıda bahsi geçen baş döndürücü fırsatlar sebebiyle muhafazakar ve muhafazakar aile olun ya da olmayın en can alıcı seçenekleriniz arasında olacak. Her şey dahil konseptli Zehra Tatil Köyü veya Zehra Villas Hotel’de erken rezervasyon ile uygun fiyatları kaçırmayın derim.

İlginizi Çekebilir: Aile Odası Tatil Köyü

İlginizi Çekebilir

REZERVASYON