Anasayfa 9 Genel 9 Suit Otel Nedir

Suit Otel Nedir

17 Kas, 2022

Otel rezervasyonu yaparken pek çok farklı otel bizi karşılamaktadır. Bu oteller özelliklerine göre fiyatlara sahiptir. Ancak herkesin tatil rezervasyonu yaparken gördüğü ve merak ettiği otel çeşidi süit otel olmaktadır. Süit otel aslında tatilcilere sunduğu imkânlar ile diğer otellere göre oldukça farklıdır. Süit otel hakkında internette herhangi bir bilgiye ulaşılamamaktadır. Bu nedenle süit oteli merak eden tatilciler bu oteller hakkında bilgi sahibi olmamaktadır. İşte bu yazımızda süit oteller hakkında merak ettiğiniz her türlü sorunun cevabını size veriyor olacağız.

Suit Otel Nedir?

Süit otel, süit odaların bulunduğu ve asıl amacı tatilcilerin ev konforunda tatil yapmasını sağlamaktır. Süit otellerin sahip olduğu bu süit odalarda tahmin ettiğinizden çok daha lüks detaylar bulunmaktadır. Lüks olmasının yanı sıra süit odalarda tatilcilerin ihtiyacı olacak ve olması muhtemel olabilecek her türlü detay bulunmaktadır. Günümüzde aile odaları hariç diğer odalar sadece 1 oda ve banyodan oluşmaktadır. Ancak süit odalarda durum çok farklıdır. Süit odalar 3 + 1 veya 4 + 1 daireler gibidir. Yani 3 – 4 tane farklı odaya sahiptir. Bu sayede süit odalarda konaklamak çok daha keyifli ve konforlu olmaktadır.

Süit oteller sizi evinizden çok daha konforlu bir şekilde karşılamaktadır. Ancak bunun yanı sıra size her türlü imkânı sunmaktadır. Özellikle restoran kısmı olarak diğer otellerden farklılık göstermektedir. Süit otellerde restoranlarda siz kendiniz yiyecek içecek almazsınız. Aynı lüks bir lokantada olduğu gibi masanızla ilgilenen ve sizinle yemeğiniz boyunca ilgilenen bir personel olur. Bu personel sizin istediğiniz yiyecek ve içeceği servis eder. Bu sayede konforunuzdan asla ödün vermeden tatil yaparsınız.

Süit otel ile 5 yıldızlı otel birbirine karıştırılmaktadır. 5 yıldızlı otellerde lükstür. Ancak süit oteller 5 yıldızları otellere göre çok daha lükstür. Süit otellerde 5 yıldızlı otellerde olduğu gibi kalabalık kesinlikle olmamaktadır. Yani bu ne demek oluyor? Süit otellerin kapasitesi 5 yıldızlı otellere göre azdır. Bunun sebebi ise kalabalık bir ortamın getireceği huzursuzluk ve karmaşanın önüne geçilmek istenmesidir. Tatil zamanı bir tatil planı yapıldıysa bu tatilde huzur bulmak ve kafa dinlemek ilk amaçlarımız arasında olmaktadır. Ancak az önce bahsettiğimiz gibi 5 yıldızlı otellerin tatilci kapasitesi oldukça fazladır. Bu nedenle 5 yıldızlı otellerde yaptığınız tatilde tam olarak kafa dinlemeniz mümkün olmayacaktır. Ancak kapasite olarak daha az olan süit otellerde sessiz, sakin ve huzurlu bir tatil yapabilirsiniz.

Günümüzde normal otellerde tatil yapan tatilcilerin en büyük sorunu şezlong olmaktadır. Gerek havuz başında bulunan şezlonglarda gerekse de plajda bulunan şezlonglarda yer bulmak tatilciler için çok zor olmaktadır. Bu durumda ise ya tatilciler şezlongsuz kalmaktadır ya da sabahın erken saatlerinde şezlong kapmaya çalışmaktadır. Bu durum ise tatilcilerin bütün konforunu ve huzurunu kaçırmaktadır. Aslında bu sorunun yaşanmasının temel sebebi az önce bahsettiğimiz gibi otellerin kapasitesinin fazla olmasıdır. Kapasitesi fazla olan oteller otelde konaklayan herkes için şezlong sağlayamamaktadır. Bu nedenle de şezlong yetersiz kalmakta ve adeta şezlong kapmaca oynanmakta. Ancak suit otellerde böyle bir sorun kesinlikle yaşamazsınız. Hem suit otellerin misafir sayısının azlığı hem de suit otellerin müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutma isteği bu sorunun önüne geçmeye yeterli olmaktadır. Suit otellerde kişi sayısından fazla şezlong bulunmaktadır. Bu sayede herkes kendisi ve ailesi için rahatlıkla şezlong bulmaktadır.

Suit Otellerin Özellikleri Nelerdir?

Süit otelleri standart otellerden ayıran pek çok özelliği bulunmaktadır. Standart özelliklerinden bahsetmek yerine diğer otellerden ayıran ve önemli özelliklerinden bahsetmenin daha doğru olacağı düşüncesindeyiz. Süit otelleri diğer otellerden ayıran özellikle şu şekildedir.

  • Suit oteller az önce bahsettiğimiz gibi diğer oteller gibi kalabalık değildir. Huzurlu bir tatilin kalabalık otellerden geçmediğini çok iyi bilen suit otel işletmecileri oda sayısını az tutmaktadır.
  • Süit otellerde diğer otellere göre çok daha fazla aktivite imkanı bulunmaktadır. Örneğin golf pek çok otelde bulunmamaktadır. Ancak suit otellerde golf oynama imkanınız bulunmaktadır. Bunun yanı sıra daha farklı spor ve hobi aktiviteleri suit otellerde sizleri beklemektedir.
  • Suit otellerde bahçede salıncak bulunmaktadır. Doğanın huzurunu, kuşların cıvıltısını duymak isteyen misafirler suit oteller tarafından unutulmamaktadır. Bahçede harika oturma köşeleri ile doğayla iç içe bir tatil yapabilirsiniz.
  • Suit otellerde az önce bahsettiğimiz gibi otel odaları tek bir odadan oluşmamaktadır. Aynı evlerde olduğu gibi farklı odalar bulunmaktadır. Bu odalarda gizli kasalarda bulunmaktadır.
  • Suit otellerde sabah, öğle, akşam yemeğinde isteklerinizi karşılayacak personeller bulunmaktadır.
  • Suit odalarda jakuzi bulunmaktadır. Jakuzi özellikle tatilde insanları rahatlatan bir şeydir. Bu nedenle suit odalarda mutlaka jakuzi bulunmaktadır.
  • Suit odalarda mutlaka balkon bulunmaktadır. Bu balkon normal balkonlara göre manzarası iyi ve oldukça geniştir. Yine bu balkonlarda oturma grupları da yer almaktadır.

 

Suit Oda Fiyatları Ne Kadar?

Süit oda fiyatları hakkında net bir şey söylemek mümkün olmayacaktır. Ancak süit otel fiyatlarını etkileyen unsurlardan bahsedebiliriz. Süit otel fiyatlarını etkileyen ilk unsur tatil tarihleriniz olacaktır. Süit otel fiyatlarını tatil tarihleriniz doğrudan etkiler. Bu nedenle tatil tarihinize karar verdikten sonra fiyat almanız doğru olacaktır. Süit oda fiyatlarını etkileyen bir diğer unsur ise oda büyüklüğü olacaktır. Az önce süit odaların aynı evlerde olduğu gibi farklı oda sayısına sahip olduğundan bahsetmiştik. Süit otel fiyatlarını etkileyen bir diğer unsur ise otelin konumu olacaktır. Otelin nasıl bir konumda olmasını istediğinize karar verirseniz fiyat konusunda o kadar doğru fiyat alırsınız.

 

İlginizi Çekebilir: Otel Ve Hotelin Farkı Nedir?

 

İlginizi Çekebilir

Uludağ Nerededir

Uludağ Nerededir

Türkiye'nin gözde kış tatili destinasyonlarından biri olan Uludağ, Marmara Bölgesi'nin en yüksek...

REZERVASYON