Anasayfa 9 Muhafazakar 9 Tatil İçin Neden Villalar Tercih Ediliyor?

Tatil İçin Neden Villalar Tercih Ediliyor?

31 Eki, 2021

Yaz mevsimi geldi ve tatil sezonu başladı. Özellikle yaklaşık 2 yıldır süren salgın dönemi nedeniyle insanların sosyalleşme ihtiyaçları daha da arttı. Bu nedenle özellikle bu yıl tatil beldelerinde inanılmaz bir yoğunluk yaşanıyor. Ancak tatilciler artık 5 yıldızlı otellerde tatil yapmak yerine villaları tercih ediyorlar. Pandemi dolayısıyla yaklaşık 2 senedir evde kalan siz tatil severler için yaz geldi çattı. O zaman tatile gitmek için daha neyi bekliyorsunuz?

İçinde bulunduğumuz dönem o kadar uzadı ki herkes hem mental hem de fiziksel olarak çokça yıprandı. Yazın gelmesi ile birlikte tatil sezonu açıldı ve insanlar birer birer tatil merkezlerine akın etmeye başladı. Salgın dönemiyle bir kat daha önem kazanan hijyen konusu, insanların tatil anlayışını da değiştirmiş oldu. Bu nedenle sadece aile ya da arkadaşlarıyla tatil yapmak isteyen birçok kişi, villa kiralamaya karar verdi. Villaların çevreden izole ve yalnızca kişiye ve yakınlarına ait olması bunun en büyük etkeni oldu. Kısacası Covid-19 salgını sadece günlük yaşamımızı değil, tatil planlarımızı da etkilemiş oldu.

Villalar ile Oteller Arasındaki Fark Nedir?

Dünyadaki çoğu insanın tatil deyince aklına deniz, kum, güneş ve otel geliyor. Ancak bu anlayış gün geçtikçe değişmektedir. Çünkü insanlar tatil yapmak için ya aileleriyle ya da arkadaşlarıyla bir yerlere gitmek ister. Ancak aileye veya bir arkadaş grubuyla bir otelde tatil yapmak biraz maliyetli olabilir. Bu maliyetin nedeni ise otellerin kişi başı fiyat politikası uygulamasından dolayıdır. Ancak siz bir villa kiralamak isterseniz ister 1 kişi olun, isterseniz 5 kişi olun fiyat sabit kalacaktır. Bunlara ek olarak kiralık villalar ile oteller arasında birçok fark bulunmaktadır. Bu farkları şu şekilde sıralamak mümkündür:

Otel hizmeti toplu bir hizmettir. Sizinle birlikte yüzlerce kişi aynı ortamı paylaşır. Ancak villa hizmeti tamamen kişiye ve tatil yapmak istediği kişilere özeldir.

Otellerde her şey bir plana göre ilerlemektedir. Örneğin otellerde kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği saatleri önceden belirlenmiştir. Ancak villa tatilinde tamamen özgürsünüzdür. Kendi villanızda dilediğiniz zaman yemek hazırlayabilir ve hatta bahçenizde mangal yapabilirsiniz. Buna ek olarak tatile gittiğiniz yerin kendine has yemeklerini dahi deneyebilirsiniz.

Ayrıca villa kiraladığınız zaman otellerdeki betonarmelerin içine hapsolmaktan kurtulursunuz. Doğa ile iç içe olan villalar sayesinde huzurla temiz havanın keyfini çıkartabilirsiniz.

Tatil için bir villa kiralamak, bir otelde konaklamaktan daha az maliyetli olacaktır. Bundan dolayı tatil için bir villa kiraladığınızda maddi olarak tasarruf sağlamış olursunuz.

Muhafazakâr Aileler İçin Villa Kiralama

Ülkemizde muhafazakâr aileler için İslami konsept ile hizmet veren oteller bulunmaktadır. Ancak günümüz koşullarına bağlı olarak tatil kültürü de değişim gösterdi. Bu değişim ile birlikte birçok insan tatil için villa kiralama seçeneğini tercih etmeye başladı. Bu seçeneği tercih edenler arasında muhakkak ki muhafazakâr aileler de yer almaktadır. Bu doğrultuda bir anda muhafazakâr aileler için villa kiralama sektörü ortaya çıkmış oldu.

Muhafazakâr aileler için özel korunaklı ve havuzlu villalar, tatillerinde onlara rahatlık sağlamaktadır. Muhafazakâr villa adı verilen bu yapılara dışarıdan bakıldığında asla gözükmeyen bu havuzlarda tüm aile bireyleri rahatça eğlenebilmektedir. Bu hususta temizliğe de dikkat etmek son derece önemlidir. Otellerdeki ortak kullanılan havuzlar, çeşitli bakteri ve virüs barındırmaktadır. Ancak villadaki havuzlar tamamen sizlere özeldir. Siz tatilinize başlamadan önce iyice temizlenir tatiliniz boyunca her gün bakımı yapılır. Villanızdaki havuzları sadece aileniz kullanılır ve havuzunuzu tanımadığınız kişilerle paylaşmak zorunda kalmazsınız. Ayrıca içinde bulunduğumuz salgın ile beraber hijyen konusunda herkes daha çok endişe etmektedir. Fakat tatil için kiraladığınız villanız için hijyen konusunda endişe etmenize gerek yok. Çünkü tüm villalarımız Covid-19 standartlarına uygun olarak temizlenmektedir. Siz de bu güvenli ve uygun tatil fırsatını kaçırmamalısınız. Unutulmaz bir tatil deneyimi yaşamak için yapmanız gereken tek şey villa kiralamak. Kim temiz, çevreden izole ve lüks bir villada tatil yapmayı reddedebilir ki?

Muhafazakâr Villa Nedir?

Muhafazakâr villa, kişisel alan ve özgürlükleri koruyan bir tatil anlayışı olarak tanımlanabilir. Bu tip villalar, mahremiyet hassasiyeti olan tatilciler için tam anlamıyla biçilmiş kaftandır. Bu tip villalarda tatilciler, dışarıdan izole bir şekilde havuza girebilirler. Aynı şekilde herkesten uzak bir şekilde güneşlenebilir vakit geçirebilirler. Muhafazakâr bir villada bulunan özellikler şu şekildedir:

Korunaklı havuz,

Yüksek duvar sayesinde çevreden görünmeyen bir ev,

Tamamen size özel olacak ve istediğinizi yapabileceğiniz bir alan.

Uygun Tatil Villaları

Ülkemizde insanlar genelde tatillerini otellerde geçirmektedir. Çünkü insanlar sadece tatilin 5 yıldızlı yapılabileceği düşüncesine sahiptir. Ancak villa kiralayarak tatil yapmak deyince insanlar çok para ödeyeceklerini düşünürler. Ancak bunun tamamen yanlış bir düşünce olduğunu ifade etmek gerekir. Çünkü otellerin fiyat politikasına bakıldığı zaman fiyatların kişi başı olarak alındığını görebiliriz. Ancak tatil için villa kiralamaya karar verdiğinizde ödeyeceğiniz ücret kişi başı değil günlük olacaktır. Bu fiyat politikasından dolayı tatil yapmak için otelde yerine villayı seçmek daha uygun olacaktır.

Ülkemizin birbirinden güzel tatil beldesi bulunmaktadır. Bu tatil beldelerinde birbirinden uygun tatil villaları bulunmaktadır. Ayrıca villa kiraladığınızda otellerdeki gibi yüzlerce kişinin kullandığı alanları kullanmazsınız. Özellikle iki yıldır süren salgın döneminde herkesten uzak ve lüks bir ortamda tatil yapmayı istemeyen yoktur.

 

İlginizi Çekebilir: Zehra Tatil Köyü 

İlginizi Çekebilir

REZERVASYON