Tatil Villalarının Özellikleri

27 Eki, 2022

Tatil villalarının özellikleri kapsamında insanların aradığı pek çok şey vardır. Her müstakil ev villa olmadığı gibi her villa içinde kiralık villada tatil yapıyorum diyemezsiniz. Çünkü ikisi çok ayrı konular olup farklı değerlendirilmektedir. Kiralık villada tatil yapmak isteyen kişiler genellikle normal otel konseptinden daha rahat ve geniş aileler için uygun bir şeydir. Bu yüzden farklı değerlendirilmesi gereken bir konudur. Tatil villaları günlük kiralanabildiği gibi haftalık ve aylık sürelerde de kiralanabilen villalardır. Genellikle bazı avantajlarının öne çıkmasıyla yoğun talep gördüklerini bilinir. Örnek vermek gerekirse çoğu kişinin kiralık villada tatil yapmak için yaptığı araştırmada havuzlu villa şeklinde araştırma yaptığı bilinmektedir. Ayrıca sosyal medya ortamında çok sık paylaşılan reklamlar bu işin öncülerinden biridir diyebiliriz. Çünkü kiralık villada tatil yapabilmek için bu yöntem işi kolaylaştıran kısmıdır.

Kiralık villada tatil yapmanın avantajları başında size özel mahremiyet ve korunaklı bir aile ortamı oluşturduğu bilinir. Kalabalıktan uzak ve ailenizle uzun saatler bahçesinde sohbet edebileceğiniz ortam oluşur. Çoğu bakımdan hak ettiğiniz özgürlüğü ve rahatlığı sunabilen ortam olarak bilinir. Bu yüzden her insanın aradığı tatil ortamını sunabilen atmosfere sahip olmasıyla tanımlanmaktadır. Kiralık villalarda havuz, sauna, hamam veya jakuzi olabilmektedir. Oldukça lüks olabilen villalardan normal villa konseptine kadar birçok villa türüyle karşılaşabilirsiniz. Fakat bu özelliklerin oluşu veya olmayışı beraberinde fiyatı da değişmektedir. Bütçenize göre seçmek açısından önceden incelemekte fayda var. Açıkçası her insan her şeyi istiyor ama bütçesi yetmiyor.

Kiralık Villada Tatil Yapmanın Keyfi

Kiralık villada tatil yapmanın keyfi beraberinde özlem duyduğunuz hayata kavuşabilirsiniz. Tatil süreniz kısa bile olsa tüm yılın yorgunluğunu bu şekilde atabilirsiniz. Bu durumu daha da profesyonel hale getiren durum havuzu korunaklı villalar arasından tercih yapmaktır. Çünkü yapacağınız seçim beraberinde rahat tatilin kapılarını da aralayacaksınız. Her bakımdan hoşnut kalacağınız tatilin yanı sıra ailenizin de rahat davranmasına ve huzurlu tatil geçirmesine yönelik havuzu korunaklı villalar arasından tercih yapmak çok önemli role sahiptir.

Erkekler genellikle eşleri ve kız çocuklarına yönelik kıskançlık durumları yaşamamak için villa ortamında tatil yapmak istiyor. Bu yüzden havuzu korunaklı villalar daha popüler hale dönüşüyor. Düşünsenize hangi erkek eşinin veya kızının diğer erkekler tarafından izlenmesini ister ki? İşte bu yüzden korunaklı veya muhafazakâr villa tercihleri son dönemde daha fazla tercih edilmeye başlandı. Tatil bakımından aradığınız her şeyin bulunduğu villalarda en az 3 banyo, jakuzi gibi özellikler oluyor. Odalarının geniş olması ve bahçeye açılan kapıdan giriş çıkış kolaylığı yapabilmeniz rahat davranmanıza da olanak sağlıyor. Bu villalarda kalmanın birçok avantajı vardır. Villada kalmanın avantajları ise şöyle sıralanır.

  • Tatil açısından planladığınız sürenin sadece size ve ailenize özel olması
  • Ekonomik fiyatlarda tatil yapabilme
  • Ev konforunun daha üst düzeyinde tatil yapabilme
  • Çocuklu aileler açısından en doğru tercih olması
  • Korunaklı olması sebebiyle rahat ve gözlerden uzak tatil yapabilme imkânı sunuyor olması

Yukarıda belirtilen maddeler özellikle havuzu korunaklı villalar açısından değerlendirilince çok doğru noktaya parmak basmış oluyoruz. Bu villalar her bakımdan rahatlık sunuyor. Çocuklu aileler tatile çıkacakları zaman büyük endişe duyuyor. Çünkü çocuğum hırçın mı olacak, ateşimi çıkacak veya güzel geçecek mi diye düşünüp duruyor. Haklı olarak bu kaygıları her ebeveynin yaşadığını söyleyebiliriz. Bu yüzden en uygun tatil seçeneğinin villalardan yana yapılması önerilmektedir.

Etrafında kalabalık olmaması veya dip dibe odalar bulunmaması nedeniyle kimseye rahatsızlık vermediğiniz gibi rahatsız da olmazsınız. Daha doğrusu bu durumla uğraşmazsınız. İkinci olarak havuzlu olmalarından dolayı gün boyunca rahat şekilde zamanınızı geçirebilirsiniz. Özellikle muhafazakâr şeklinde tabir edilen ailelerin hanımları başkaları tarafından izlenmek istemediği için havuzu korunaklı villalar arasından tercih yapmak çok mantıklıdır. Bu sayede hanımlarınızda rahat bir şekilde tatil yapabilme fırsatı bulacaktır.

 

Fethiye’nin Villalarında Tatil Yapmanın Ayrıcalığı

Fethiye tatil açısında her yıl ve yılın her ayı talep gören bir yerdir. Muazzam güzelliği beraberinde harika bir tatil geçirmenizin mümkün olacağı adres olarak bilinir. İnsanların burada tatil yaparken huzuru yeniden yakalaması da mümkündür. Ruhunuzun derinliklerine inecek olan kokuların arasında tatil yapmak sorunlardan ve sıkıntılardan da arınmaktır. İnternette araştırma yaparken bu villalara daha kısa yoldan erişim sağlamak için Fethiye tatil villa yazarak aratmanız yeterlidir. Direk şekilde ulaşım sağlayacağınız site beraberinde aradığınız tatil fırsatıyla karşılaşabilirsiniz. Mükemmel fırsatları beraberinde hayatınızda fark yaratacak villalar ailenizle birlikte güzel vakit geçireceğiniz yer olacak. İşten güçten zaman kalmayıp yıl boyunca yaşadığınız yorgunluğu bir kenara bırakıp hayatın tadını çıkarabileceğiniz yerdir. Bu yüzden her anlamda mükemmel diyebileceğimiz adres şeklinde belirtmek doğrudur.

 

Villada Tatil Yapmanın Avantajları

Yıl boyu çalışan insanların tatil zamanı gelmeden araştırma içine girdiğini biliyoruz. Yaşanılan yorgunluğu ve stresi bir kenara atabilecekleri tatil fırsatı açısından doğru yönlendirme kapsamında yazıyı dikkatli okumanız gerekir. Türkiye’nin her yeri cennettir. Bu doğru bir cümledir fakat yaz sezonunu için durum biraz farklılaşıyor. Tatil açısından seçilen en iyi bölge Akdeniz’dir. Suyu tuzludur ama bir o kadar da şifalıdır. İklimi ılıman ve sıcak olmasıyla insan bedenine iyi gelen havası vardır. Kemik ağrısı çeken kişiler her zaman burayı seçer. Neden diye soracak olursanız güneş ışınlarının bol miktarda görülebildiği yer olarak bilinir. Tatil açısından değerlendirme yapacak olursa iki kısımda avantajları sıralamalıyız. Genç kişiler arkadaşlarıyla birlikte çıkacakları tatil için cadde otellerini tercih ederken aileler daha çok mahremiyet üzerine kurulmuş ortamları tercih ediyor. Her ikisi de bu anlamda avantaj sağlıyor. Fakat ikisi içinde sakinlik ve huzur dağıtıyor demek mümkün değil. Bu yüzden villa tatili hepsinden avantajlıdır ve konum açısından Fethiye’yi seçmek doğrudur demeliyiz.

Kalabalık otellerde insan rahat edemediği gibi saatli hareket etmeniz gerekiyor. Otellerde belli saatlerde yemek süreleri olduğundan ona göre kendinizi ayarlamanız gerekiyor. Misal 7.30’da başlayan akşam yemeği için en geç 6.30’da denizden çıkmış olmalısınız. Bu esnada kaçırdığınız akşam güneşi görüntüsü tatilinizde eksiklik demektir. İkincisi sabah erken kalkmak güzeldir ama tatil zamanı pek değildir. Uyandığınız zaman kahvaltı edebilmenin keyfi villa ortamında mümkündür ama otel konseptinde değildir. Geç kalktığınızda ek ücret ödeyerek kahvaltı yapmak durumunda kalırsınız. Bu da oldukça can sıkıcı bir şeydir.

Muhafazakâr tatil kapsamında değerlendirilen konular aslında insanların gerçek istediği olmakla beraber en iyi tatil seçeneğidir. Huzuru en iyi şekilde yakalayabileceğiniz tatil şekli böyledir. Cadde üzerindeki oteller kısmi şekilde aradığınıza cevap verir ama çok dezavantajı vardır. Misal Alanya otellerinin büyük bölümü cadde üstündedir. Aynı şekilde disco türü ortamlarda yakındır. Bu yüzden gece boyu sesten rahatsız olmanız mümkündür diyebiliriz. Fethiye tatil villa şeklinde araştırdığınız zaman çok daha güzel ve ayrıcalıklı yerler keşfetmeniz mümkündür. Her anlamda tatilden keyif alacağınız gibi hiçbir aktiviteden de geri kalmazsınız. Çünkü her şeyi içinde sunabilen ortamı sunarlar.

Gerçek anlamda tatil yaptığımı anlayayım diyorsanız kesinlikle muhafazakâr tatil kapsamında öne çıkan ve özellikleriyle cennet köşesinden bir yer sayılan Fethiye’yi tercih etmelisiniz. Doğanın deniz manzarasıyla birleşmiş olması ve villa ortamında kendinize ait alan yaratabilme avantajı ayrıcalıklı ve rahat tatil yapmanızı sağlayacak. Özellikle sabah akşam girebileceğiniz havuzlu korunaklı villalar arasından seçim yapmak büyük ayrıcalıktır. Çünkü villalar içinde her şeyin düşünülüp bulunduğu adreslerdir. Ayrıca muhafazakâr veya mutaassıp diyebileceğimiz aile kültürü için çok uyumludur. Bu sayede birçok Arap müşterinin sürekli tercih ettiği adres olduğunu belirtmek mümkündür.

Kiralık villada tatil yapmanın diğer avantajı da huzurlu ev konforunun en yüksek düzeyde olmasıdır. Bir kere şöyle düşünün. Herkesin girdiği bir havuzda rahat yüzemezsiniz. Ek olarak rahatsızlık duyabileceğiniz pek çok şey olabilir. Fakat kendinize ait olacak villadaki havuza sadece siz ve aileniz gireceği için bu tarz sorunlar yaşamazsınız. Ek olarak aynı anda pek çok kişinin girdiği havuzda sağlık sorunları da oluşabilmektedir. Bu yüzden herkesin girdiği havuzu kullanmak yerine kendinize özel havuzu kullanmak artı puan demektir.

Tatil için seçtiğiniz otel ne derece lüks olursa olsun villa ortamında tatil yapmanın ayrıcalığı farklıdır. Bu yüzden açık ara farkla villa tatili çok daha iyidir diyebiliriz. İnsanlar tatilde huzuru yakalamayı istiyor. Yaşadığı sorunlardan arınıp güzel bir süre geçirmek istiyor. Hayattan tat alma beraberinde çoğu kişinin istediği şey yenilenmek arzusu oluyor. Normal bir otel ortamında bunu elde etmeniz zordur. Ama yemyeşil ormanın içinde villa ortamında yapılan tatilde bunu elde etmeniz mümkündür. Kiralık villada tatil yapmak aynı zamanda tesettürlü hanımlar içinde ayrıcalık demektir. Çünkü mahremiyetlerini kimseye göstermek zorunda kalmaz ve rahat ederler. Çocuklu aileler için ise en büyük rahatlıktır. Otel ortamına ayak uydurmakta zorlanan çocuklar için mükemmel bir seçenek olduğunu belirtmemiz gerek. Çünkü çocukların nerde ne zaman ne yapacağı belli olmaz. Ayrıca çocukların yemek yeme sorunları aileleri çileden çıkaran bir durum olduğu için özel bir alanda rahat yemek yiyebilmek otelde değil villa ortamında mümkündür. Bu yüzden de villa tercihi daha baskındır.

You might also like

REZERVASYON