Anasayfa 9 Muhafazakar 9 Tesettür Balayı İçin İslami Oteller

Tesettür Balayı İçin İslami Oteller

17 Nis, 2022

Tesettür balayı için İslami oteller, yeni evlenen ve muhafazakâr olan ailelerin araştırdıkları ve balayını geçirmek istedikleri oteller arasında bulunmaktadır. Çiftler, düğünlerinden sonra balayı ile güzel bir deniz tatili yapmak istemektedir. Ülkemizin üç kıyısının olması ise deniz tatili olanağının oldukça gelişmiş olmasını sağlamaktadır. Özellikle sıcak deniz tatili için genel olarak Akdeniz ve Ege kıyılarında çiftler balayı tatili yapmak istemektedir. Burada denize girerek hem düğün stresi ve yorgunluğu atılmakta hem de denizin ve güneşin keyfi çıkarılarak güzel bir tatil yapılmaktadır.

Tesettür otel, özellikle son yıllarda oldukça artmakta ve muhafazakâr ailelerin dikkatini çekerek ilk tercihleri olmaktadır. Ege kıyılarında İzmir’de, Balıkesir’de olduğu gibi Akdeniz kıyılarında Antalya, Muğla gibi şehirlerde de tesettür otel sayısı gün geçtikçe artmakta. Artan bu otel sayısı ilgi görmekte ve talep oluşturmaktadır.

İslami otel olarak da adlandırılan tesettür oteller diğer otellerden sadece birkaç noktada ayrılarak hizmet vermektedir. Diğer otellerde olan neredeyse tüm özellikler, tüm konfor ve hizmet İslami otellerde de mevcut olup sadece kadınlara özel alanları ile diğer otellerden ayrılmaktadır. Kadınlara özel olarak ayrılan alanlar kadınların rahat, konforlu ve kendilerini yabancı erkeklerden uzak tutarak tatil yapmalarını hedeflemektedir. Kadınların denize ve havuza rahat bir şekilde girip çıkması onlara ayrılan özel alanlar ile sağlanmaktadır. Ayrıca bu alanlara kadınlar belirli yaşa kadar çocuklarını da rahatça getirebilmektedir.

Muhafazakâr Balayı Otelleri

Tesettür otel, kadınların tesettürlü olması ve denize rahat şekilde girmesi adına bir ayrıcalık sunmaktadır. Bu tarz otellerde kadınların denize rahatça girip çıkabilmesi, sahilde rahatça oturabilmesi, arkadaşları ile deniz kenarında rahatça vakit geçirebilmesi adına erkeklerden ayrılan ve dışarıdan görülmeyecek şekilde muhafaza edilen, kapatılan bir alan kadınlara ayrılmaktadır. İslami otel, deniz sonrası ıslanan kıyafetlerin kadınlarda rahatsız edici görüntü oluşmasını, muhafazakâr kadınların diğer yabancı erkeklerden çekinmesi gibi durumları kadınlara özel olarak ayrılan bu alan ile ortadan kaldırmaktadır. Bu sayede kadınlar çocukları ve kadın arkadaşları ile birlikte istedikleri gibi denize girebilmektedir. Balayı için bu tarz otellere gelen çiftler ise denize girerken isterlerse kadın erkek denizini kullanabilmekte isterlerse de denize girme sırasında ayrılarak daha sonraki alanlarda tekrar bir araya gelebilmektedir.

İslami otel, deniz kenarında kadınlara özel olarak ayırdığı kıyının yanı sıra yine kadınlara özel olarak havuz da tesis etmektedir. Deniz gibi bu alanda özel olarak kapatılmakta ve dışarıdan görünmeyecek şekilde dizayn edilmektedir. Kadınlar bu sayede aynı denizde olduğu gibi havuzda da dışarıdan görünmeden rahat ve kendilerini muhafaza eden bir şekilde otelin havuzunu kullanabilmektedir. Yine burada yeni evli çiftler isterlerse karışık havuzu kullanabilmekte isterlerse de kadın erkek ayrı havuzlarda yüzerek daha sonra bir araya gelebilmektedir. Tercih tamamen çiftlere kalmaktadır.

Balayı otellerine giden çiftler genel olarak otelin tüm imkânlarını kullanmakta, vakitlerinin çoğunu düğünün yorgunluğunu bitirmek üzere otelde dinlenerek geçirmektedir. Bu nedenle gidilen otelde iyi bir hizmet almak istemektelerdir. Balayına gidilecek olan otel günler hatta haftalar öncesinden araştırılarak en iyiler arasından seçilmektedir. Birkaç yıl öncesinde İslami otel sayısının az olması muhafazakâr çiftlerin bu tarz otellere gitmek istemeleri durumunda çok fazla seçeneklerinin olmaması durumunu beraberinde getirmekteydi. Son yıllarda ise artan İslami otel sayısı çiftlerin istedikleri oteli seçme şanslarını da çiftlere sunmaktadır.

İslami Otellere Olan İlgi

İzmir, Muğla, Antalya gibi şehirlerin özellikle tatilcilerin gözde şehirleri olması burada da muhafazakâr otellere olan talebi beraberinde getirmektedir. Oluşan talebe karşılık ise İzmir tesettür otelleri, Muğla tesettür balayı otelleri, Antalya tesettür otelleri yapılarak verilmektedir. Otellerin yapılması ile gelen rezervasyonlar otelin ilgi gördüğünün ve bu alanda devamlı bir talep olduğunun göstergesi olmaktadır. Sayısı az iken İslami otellerde çiftler balayı için yer bulmakta zorlanmaktaydı. Genel olarak yaz mevsiminde yapılan düğünler ile az olan oteller talebe yetmemekte ve hızlı bir şekilde dolmaktaydı. Bu nedenle de çiftler diğer otellere gitmek durumunda kalarak istedikleri şekilde tatil yapamamaktaydı. Sayının çoğalması ise yer bulma ihtimali arttırmakta ve istenilen şekilde tatil yapma imkânını özellikle yeni evli çiftlere sunmaktadır.

Farklı şehirlere açılan tesettür otel, aynı zamanda kişilerin istedikleri şehirde tatil yapmasına da olanak tanımaktadır. Balayı için istedikleri şehre giden çiftler denize girmenin yanı sıra şehri, ilçeleri, turistlik mekânları da gezme fırsatı bulabilmektedir. Antalya’ya İslami otele giden bir balayı çifti bu şehri gezme imkânı bulurken İslami Ölüdeniz otelleri tercihi yapan bir balayı çifti de Ölüdeniz’i ve çevre ilçeleri gezebilme imkânı bulmaktadır. Şehri gezmenin yanı sıra Antalya’da denize girmek istemeyen, Antalya’nın denizini derin bulan kişiler yine daha sığ denizi olan Ölüdeniz kıyısını seçmek isteyebilmekte ve bu durumda yine Ölüdeniz’de bulunan İslami bir otel seçilmektedir.

İslami otel içerisinde bulunan kadınlara ayrı özel alanlar çiftlerin bu alanlarda rahat bir şekilde denize ve havuza girmesine imkân sağlamasının yanı sıra aynı anda karma olan alanlar kullanma imkânı da sunmaktadır. Tercihin otele gelen misafirlere bırakılması da çiftlerin bu otelleri tercih etmesini sağlamaktadır.  Otel içerisinde bulunan ibadet alanları yine muhafazakâr olan çiftler, aileler için önem taşımaktadır. Bu sayede otele tatil amacı ile gelen kişiler otelden çıkmadan ibadetlerini de kolayca yapabilmektedir.

Deniz manzaralı Otel

Tesettür Otellerin Misafirlerine Sunduğu Ayrıcalıklar

Muğla tesettür balayı otelleri, gelen balayı misafirleri için özel olarak oda seçenekleri sunmaktadır. Çiftlere özel olarak oda istenilirse süslenmektedir. Bunun yanı sıra çiftler otel içerisinde istemeleri halinde karışık olan havuzu ve denizi kullanabilecekleri gibi kadınlara ayrı olan deniz ve havuzu da seçerek ayrı şekilde yüzebilmektedirler. Otel içerisinde bulunan ibadethaneler çiftlerin otelden çıkmadan ibadetlerini yapma imkânı sunmaktadır. Otel tamamen İslam’a uygun helal konseptinde yemekleri ve içecekleri misafirlerine sunmaktadır. Bu durum da muhafazakâr aileler için önem taşımaktadır. Etler helal kesime uygun olarak kesilmekte ve otel içerisinde alkol bulunmamaktadır. Kadınlar için ayrılan havuz alanında ve deniz alanında ise otelde görevli olan hizmetliler kadın olmakta ve bu alana erkek kesinlikle girmemektedir. Dışarıdan da görülmeyecek şekilde ayrılan bu alan tamamen kadınlara özel olmakta ve kadınların rahat bir şekilde tatil yapmalarını sağlamaktadır.

Ölüdeniz otelleri, muhafazakâr bütün özellikleri bünyesinde bulundurmakta ve bu şekilde hizmet sağlamaktadır. Diğer otellerden hizmet anlamında hiçbir eksiği olmayan tesettür balayı otelleri kadınlara özek ayrıcalıkları ile de diğer otellerin bir adım önüne geçmektedir. Oteller aileye uygun oteller olmakta ve aile olmayan kişiler otellere kabul edilmemektedir. Bu sayede de otelde tatil yapan misafirlerin rahatsız olması engellenmektedir.

Balayı çiftlerinin tesettür otel tercih etmeleri gibi kadınlar arasında yapılacak olan bir tatilde de bu tarz muhafazakâr oteller tercih edilmekte ve kadınlar rahat bir şekilde tatil yapmak istemektedir. Artan İslami otel sayısı ile istenilen şehirde otelini seçen kadın grubu otele gelerek otelin kadınlara sunduğu ayrıcalıklı alanlarda rahat bir şekilde, İslam’a uygun bir şekilde tatillerini yapma fırsatı bulmaktadır.

İslami Balayı Otelleri Fiyatları

Muhafazakâr bir balayı yapmak isteyen çiftler tesettür otel içeriği bulunan otelleri tercih etmektedir. Bu şekilde istenildiği gibi kadın erkek ayrı bir şekilde denize girme imkânı bulabilmeklerdir. Kadınlar, erkeklerin olduğu bir alanda denize rahat bir şekilde girip çıkamamakta bu nedenle de muhafazakâr otelleri tatilleri için tercih etmektedir. Ayrıca istedikleri zaman eşleri ile de karışık olan plajda denize girme imkânlarının olması da yine çiftleri bu tarz otelleri seçmeye yöneltmektedir.

İslami otel, tamamen İslam usullerine uygun olarak kadınların ayrı ve muhafaza edilmiş alanlara sahip olmasını sağlarken ibadethaneleri ile de kişilere ibadet etme imkânını da sağlamaktadır. Diğer otellerden birkaç özelliği ile ayrılan bu otellerde ayrıca alkol gibi haram içecek ve yiyecekler de bulunmamaktadır. Çiftlerin bu gibi nedenler ile tercih ettikleri tesettür otel fiyatları ise diğer otellerin fiyatları ile paralel bir durum göstermektedir. Otellerin sezonuna göre, yoğunluk ve talebe göre olan fiyat değişimleri muhafazakâr otellerde de görülmektedir.

Özellikle yaz sezonunda düğünlerin çok olması, düğünden sonra çiftlerin balayı tatili için deniz olan otelleri seçmesi gibi durumlar yaz sezonunda tesettür otel fiyatlarını da etkileyen bir durum olmaktadır. Erken rezervasyon gibi durumlar ise tam sezonundan önce otelin daha uygun bir fiyata seçilmesini sağlamaktadır. Bu nedenle düğün tarihi belirlenen çiftler en uygun zamanı belirleyerek İslami otellerde de yerlerini ayırtmaktadır.

Muğla tesettür balayı otelleri otelde konaklama için gerekli olan bedeli aldıktan sonra aynı diğer oteller gibi tüm imkânları ve hizmetleri misafirlerine sunmaktadır. Gelen misafirler istedikleri gibi otelin plajını, havuzunu, saunasını, oyun alanlarını, restoranını kullanabilmektedir. Otel eksiksiz olarak misafirlerine hizmet vermekte ve misafirlerin otelden memnun bir şekilde ayrılmasını sağlamaktadır. Memnun kalan misafirler hem balayı sonrasında yapacakları tatillerde yine oteli tercih etmekte hem de etrafındaki kişilere otelden memnun kaldıklarını anlatarak otel hakkında olumlu bir düşünce yaratmaktadır. Bu gibi nedenler ile de İslami otel, gelen misafirlerine en özel olduklarını hissettirecek şekilde davranmakta ve eksiksiz bir şekilde hizmet sunmaktadır.

 

İlginizi çekebilir: Tesettür Balayı Önerileri

İlginizi Çekebilir

REZERVASYON