Anasayfa 9 Genel 9 Ege’de Her Şey Dâhil Konseptli Otelde İslami Tatil

Ege’de Her Şey Dâhil Konseptli Otelde İslami Tatil

25 Ağu, 2022

Bütün senenin yorgunluğunu atmak için tatil fırsatı yakaladığımızda şüphesiz Türkiye’nin incisi olan Ege bölgesini tatil planlarımızda üst sıralara koymaktayız. Ege bölgesinin doğası ile denizinin o muhteşem ahengine âşık olmamak elde değildir. Bu bağlamda Ege’de tatil yapmak isteyen muhafazakâr aileler Ege İslami otelleri tercih etmektedir. Ege İslami otelleri, konaklama yapacak olan müşterilerine pek çok avantajı beraberinde sunmaktadır. Muhafazakâr otel anlayışı son zamanlarda oldukça yaygınlaşmıştır ve huzurlu tatil yapmak isteyen Müslüman bireylerin özellikle aradığı bir tatil konsepti olmaktadır. Bu yazımızda sizlere Ege özelinde bulunan muhafazakâr otelleri, her şey dâhil konseptinin ne olduğunu ve daha pek çok bilgiyi açıklamış olacağız. Siz de Ege’de muhteşem bir tatil yapmak istiyorsanız bu yazımızı incelemelisiniz.

İslami Tatil Nedir?

İslami tatil, Müslüman bireylerin dinlerine ve kültürlerine en uygun tatil şeklidir. İslami tatil ile ilgili bilenen en büyük yanlış ise sadece konaklama imkânı sunduğudur. Ancak İslami tatil anlayışı sadece konaklama yapılan bir tatil anlayışından çok daha farklıdır. İslami tatil demek İslam dinine uygun bir şekilde tatil yapmaktır. Bu uygunlu çerçevesinde her türlü aktivite bulunmaktadır. Yani İslami otellerde tatil yapmanın normal otellere eksisi değil artısı bulunmaktadır.

Ege İslami otelleri kesinlikle alkol satışına ve alkol kullanımı izin vermemektedir. Alkol kullanımı insanların kontrol mekanizmasını uyuşturduğu için dinimizce yasaklanmış ve günah sayılmıştır. Ancak diğer kültürlerde ve dinlerde alkol kullanımı serbest olduğu için Türkiye’de bulunan pek çok otelde alkol satışı mevcuttur. Ancak muhafazakâr otellerde alkol satışı ve kullanımı kesinlikle yasaktır. Bu bağlamda Ege İslami otelleri diğer Ege otellerine daha huzurlu bir tatil imkânı sunmaktadır. Bunun sebebi ise alkol kullanımın insanın kontrol mekanizmasını uyuşturduğunu söylemiştir. Uyuşan kontrol mekanizmasını sonucundan insanlar doğru düşünemez ve doğru hareket edemezler. Bunun sonucu olarak ise diğer tatilcileri rahatsız ederler ve çevreye huzursuzluk verirler. Ancak muhafazakâr otellerde alkol satışının ve kullanımının yasak olmasıyla kimse kendini ve çevresindekileri rahatsız edemez. Bu bağlamda daha huzurlu bir tatil süreci geçirilir.

Ege İslami otelleri tatilcilerine helal gıda sunmayı bir görev olarak edinmiş ve bunu uygulamaktadır. Türkiye önemli bir tatil destinasyonu olduğu için farklı kültürlerden pek çok ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Bu bağlamda diğer dinlere ve kültürlere mensup olan tatilcilere saygı göstermek ve onları dışlamamak için onlara uygun yemekler çıkarılmaktadır. Ancak bizim dinimizce günah sayılmış ve yenmesi kesinlikle yasak olan yiyeceklerde bulunmaktadır. Bu nedenle normal otellerde maalesef rahat bir şekilde yemek yenmesi imkânsızdır. Ancak muhafazakâr otellerde İslam dinine uygun olmayan yiyecekler kesinlikle bulunmamaktadır. Aynı zamanda dinimizce uygun olan helal kesim etler bulunmaktadır.

Ege İslami otelleri hem kadınların hem de erkeklerin ayrı ayrı denize girme imkânına sahip olmasını sağlamaktadır. Dinimizce kadınların kapalı giyinmeleri önerilmiştir ancak kadınların bu şekilde denize girmesi veya güneşlenmesi zor olmaktadır. Erkeklerle aynı alanlarda ise rahat bir şekilde denize girememekte ve güneşlenememektedirler. Bu bağlamda kadınlar plajı hizmeti sunulmuştur. Kadınlar plajı sadece kadınlara özel olduğu için kadın tatilcilerin rahat bir şekilde denize girmesi ve güneşlenmesi amaçlanmıştır. Kadınlar plajı sayesinde kadınlar gönül rahatlığı ile denize girerken rahat bir şekilde güneşlenme imkânı da yakalamış olurlar. Kadınlar plajında özel giyinme kabinleri bulunmaktadır. Bu giyinme kabinleri yardımıyla kadınlar rahatlıkla üstlerini değiştirebilmektedir.

Ege İslami otelleri, yine İslam kuralları çerçevesinde kadınların havuza girmelerine de olanak sağlamaktadır. Bu nasıl olmaktadır anlatalım. Ege İslami otelleri 2 adet havuza sahiptir. Kadınlar plajı konseptine benzeyen bir konsept burada da bizleri karşılamaktadır. Bir havuza erkekler girerken diğerine ise kadınlar girmektedir. Bu sayede hem İslam kurallarına uyulmuş olmaktadır hem de tatilde bulunan her türlü aktiviteden faydalanmış olunmaktadır.

Muhafazakâr otellerde yine kadınlar için özel aktiviteler bulunmaktadır. Bu aktiviteler gece gösterileri, yarışmalar, spor etkinlikleri gibi çeşitli etkinlikler olmaktadır. Kadınlara özel sunulan bu etkinlikler tatilin dolu dolu geçmesini sağlamaktadır.

Hep ebeveynlerden bahsettik ancak muhafazakâr oteller çocukları asla unutmamaktadır. Çocukların unutulduğu işletmelerde ebeveynler ne yazık ki rahat bir şekilde tatil yapamamakta. Bu da ebeveynlerin tatile gelmede asıl amaçları olan dinlenme isteğinin karşılanmamasına neden olmaktadır. Ancak Ege İslami otellerde durum çok farklıdır. Çocuklar özellikle düşünülmüştür ve onlara özel oyunlar, parkurlar, gösteriler, etkinlikler tasarlanmıştır. Çocuklarınız bu özel alanda tatilin keyfini çıkarırken siz de keyfinize bakabilirsiniz.

İslami otellerin genel olarak sunduklarını ve ne olduğundan bahsettik ancak her zaman akıllarda olan bir soru bulunmaktadır. Her şey dâhil oteller ne gibi hizmetler sunmaktadır. Bu hizmetleri size açıklayalım.

alkolsüz otel ve içecek

Muhafazakâr Oteller Arasında Bulunan Her Şey Dâhil Oteller Neler Sunmaktadır?

Muhafazakâr otellerin en kapsamlısı olan her şey dâhil oteller size ne gibi faydalar sunmaktadır. Bunları detaylı olarak inceleyelim.

Öncelikle muhafazakâr otellerde alkol satışı bulunmadığı için her şey dâhil sistemin de bulunmadığını düşünen tatilciler var. Ancak her şey dâhil oteller size alkol sunduğu için her şey dâhil olmamaktadır. Bu bağlamda muhafazakâr otellerde de her şey dâhil oteller bulunmaktadır. Bu her şey dâhil otellerin sunduklarını detaylı olarak yazalım.

  • Muhafazakâr her şey dâhil otellerde sabah, öğle ve akşam yemeği sunulmaktadır. Yine beş çayı, kahve saati, dondurma saati gibi tesislere göre değişen müşterilerin memnuniyetini arttırmak amaçlı sunulan ikramlarda bulunmaktadır.
  • Her şey dâhil otellerde kadınlar plajı kullanımı bulunmaktadır.
  • Her şey dâhil otellerde sınırsız alkolsüz içecek imkânı bulunmaktadır. Tesisin sahip olduğu içecek noktalarından her zaman sınırsız alkolsüz içecek alabilirsiniz.
  • Her şey dâhil otellerde çocuklar için özel olarak tasarlanmış park, bahçe, etkinlik alanları, etkinlik odaları kullanılabilmektedir.
  • Yine her şey dâhil otellerde tatilciler tesiste bulunan etkinliklerden yararlanabilmektedir.
  • Kısaca her şey dâhil otellerin sistemini şu şekilde açıklayabiliriz. Her şey dâhil otellerde konaklama yapan tatilciler otellerde bulunan tesis içi ve tesis dışı her türlü imkândan faydalanabilmektedir. Bu en basit içecekten özel aktivitelere kadar uzanmaktadır. Her şey dâhil sistem aslında tesis içi ve tesis dışı olanakların dâhil olduğu bir sistemdir. Dolayısıyla muhafazakâr otellerde de her şey dâhil sistem size bütün otel olanaklarından faydalanma imkânı sunmaktadır.
  • Her şey dâhil sistem ile hem ebeveynler hem de çocuklar çok rahat bir tatil yapmış olmaktadır. Tesisin bütün olanaklarından rahat bir şekilde yararlanılması özellikle çocuklar açısından çok önemlidir.

Eğer siz de Ege bölgesinde ailenizle rahat ve huzurlu bir tatil geçirmek istiyorsanız İslami Ege otelleri tam size göre. Çocuklu ailelerin özellikle düşünüldüğü bu otellerde çocuğunuz eğlenirken siz de tatilinizin keyfini çıkarabilirsiniz. Ayrıca kadın erkek ayrı olan aktivite alanları sayesinde İslam dinine uygun bir tatil yapma imkânı yakalarsınız. Her şey dâhil konsepti sayesinde tesis içi ve tesis dışı pek çok imkândan yararlanma hakkınız da bulunmaktadır. Kadınlara özel olarak sunulan kadınlar plajı ve havuzu ile muhafazakâr oteller kadınlar için çok iyi bir tercih olmaktadır.

İlginizi çekebilir: Helal Konseptli Butik Otel

İlginizi Çekebilir

Uludağ Nerededir

Uludağ Nerededir

Türkiye'nin gözde kış tatili destinasyonlarından biri olan Uludağ, Marmara Bölgesi'nin en yüksek...

REZERVASYON