Anasayfa 9 Genel 9 Helal Konseptli Butik Otel

Helal Konseptli Butik Otel

26 Tem, 2022

Son dönemlerde yaygınlaşmış olan ve en huzurlu tatil konsepti olan helal konseptli tatillerin bir üst düzeyi butik otellerde yapılan helal konseptli tatillerdir. Butik otel sizi kendinizi çok daha özel bir tatilde hissetmeniz tasarlanmıştır ve size özel hissettirmek amaçlanmıştır. Helal konsept ile birleşen butik otel tatili bunu bir üst kademeye taşımaktadır. Bu yazımızda size butik otelin ne olduğunu, helal konseptin ne olduğunu ve bunlar birleştiğinde ortaya çıkan helal konseptli butik otelin ne olduğunu detaylı bir şekilde anlatacağız.

Butik Otel Nedir?

Butik oteller tam bir dinlenme tatili sunan bir hotel türüdür. Butik oteller, normal otellere göre daha az oda sayısına sahiptir ve çalışanların bu az odalarla daha fazla ilgilenme şansı olmaktadır. Bu fazla ilgi ile sizi adeta evinizde gibi rahat hissettirmeleri zor olmayacaktır. Butik oteli tercih ettiğiniz zaman normal otellerde ortaya çıkan gürültü, kavga, karışıklık, ilgisizlik gibi hiçbir olumsuzlukla karşılaşmazsınız.

Butik Otel Özellikler Nedir?

Butik oteller tatilcilere pek çok avantaj sunmaktadır. Bu avantajlardan kısaca bahsedelim.

 • İlk sunduğu avantaj şüphesiz sessizliktir. Oda sayısının az olması sayesinde otelde konaklayan kişi sayısı da azdır. Daha az insanın konakladığı bu otellerde sessizlik ve sakinlik üst düzeyde olmaktadır.
 • Butik otellerde her zaman birinci öncelik müşteri memnuniyeti olmaktadır. Oda sayısının az olması ve direkt olarak müşteri ile ilgilenme fırsatı yakalayan otel çalışanları müşterilerin memnun olması için ellerinden geleni yapmaktadır.
 • Butik oteller hakkında bilinen en büyük yanlış ise yemekleri kendinizin hazırladığını düşünmektedir. Bu durum normal otellerden farklı değildir. Otel tarafından yemek hizmeti size sunulmaktadır.
 • Butik oteller normal otellere göre daha küçük yapıda olsa da kendilerine ait havuzları bulunmaktadır. Havuz vazgeçilmezi olan tatilciler için butik otellerin normal otellerden hiçbir farkı yoktur.
 • Butik otellerde hem müşteri sayısının hem de alanın küçük olmasıyla her noktası tertemizdir. Otellerde temizlik her ne kadar önemli olsa da günün belirli saatlerinde temizlik yapılması ve çok fazla insanın bir arada olmasıyla temizlik konusunda sorunları ortaya çıkarmaktadır.
 • Oteller tasarım olarak hep birbirini taklit eden ve klişe tasarımlara sahiptir. Ancak butik oteller özgün ve mimari öğelere önem verecek şekilde tasarlanmıştır.
 • Butik otellerde herhangi bir yıldız uygulaması bulunmamaktadır. Ancak burada ek bir bilgi vermek istiyoruz. Butik otellerin 5 yıldızlı herhangi bir otelden hiçbir farkı yoktur. Açık büfesin özel otoparkına kadar bütün imkânlara sahiptir. Butik otellerin 5 yıldızlı otellerden imkân olarak fazla sunduğu bir nokta bulunmaktadır. Bu nokta ise genellikle şehir merkezine yakın yerlerde konumlanmış olan butik otellerde ulaşımla alakalı hiçbir sorun yaşamazsınız.
 • Ayrıca tatilde olmazsa olmazı deniz olan tatilciler için denize sıfır butik oteller bulunmaktadır. Denize sıfır butik otellerin kendine ait plajı olmaktadır ve denize sıfır otellerden hiçbir farklı bulunmamaktadır.

Fethiye Butik Otel

Helal Konsept Nedir?

Helal konsept son zamanlarda oldukça yaygınlanmış ve çok fazla tercih edilmesiyle tatillerde olması gereken bir konsepttir. Türk kültürüne en uygun konsept olan helal konsept ile hiçbir kültür çatışması yaşamadan huzurlu bir tatil yapabilirsiniz. Helal konseptin bizlere sunduğu pek çok özellik bulunmaktadır. Bu özellikleri kısa bir şekilde size açıklayalım;

 • Helal konseptli otellerin sunduğu ilk fayda şüphesiz helal gıdaya uygun yiyecek bulunmasıdır. Helal gıdaya uygun yiyecekler ile tatilciler başka dini inançların veya farklı kültürlerin yiyeceklerini yeme riski ortadan kalkmaktadır. Tamamen İslam dinine uygun ve Türk kültürüne uygun yiyecekler tüketilmektedir.
 • Helal konseptli otellerde kesinlikle dinimizde yasak olan alkollerin satışı ve tüketimi yasaktır. Bu hem alkollerin pis kokusunun önüne geçmek hem de alkolün insanların beynini uyuşturmasıyla beraber kontrolü kaybetmesi neticesinde ortaya çıkan taşkınlıkların önüne geçer. Alkol satışının olmaması daha huzurlu bir tatil geçirmemize olanak sağlamaktadır.
 • Helal konseptli otellerde bayanlar ve erkeklerin ayrı ayrı güneşlenebileceği, havuza girebileceği ve denize girebileceği yerler bulunmaktadır. Burada bir not düşmek istiyoruz eğer aileler beraber denize veya havuza girmek isterlerse ortak kullanabilecekleri bir alan daha bulunmaktadır. Bu alanda normal oteldeki gibi denize veya havuza girebilirler beraber vakit geçirebilirler.
 • Helal konseptli oteller hem kadınlara hem de erkeklere pek çok aktivite imkânı sunmaktadır. Bu aktivitelere ile otelde konaklama yaptığınız süreyi keyifli bir şekilde değerlendirebilirsiniz.
 • Ayrıca helal konseptte çocuklara çok fazla önem verilmektedir. Çocuklar için sabah akşam eğlenip vakit geçirebilecekleri özel aktivite alanları bulunmaktadır. Bu aktivite alanlarında çocuklarınız keyifli bir şekilde vakit geçirirken sizde tatilin tadını çıkarabilirsiniz.

Helal Konseptli Butik Otel Nedir?

Helal konseptli otellerin sunduğu avantajlardan ve butik otellerin sunduğu avantajlardan bahsettik. Peki bu otel çeşidi ile konsept birleştiğinde bize sunduğu avantajlar ne olur? Bu sorunun herkes cevabını merak etmektedir. Bu yazımızda bunu size detaylı olarak anlatacağız.

Helal konseptli butik oteller sizin rahatlığınız ve konforunuz için özel tasarlanmıştır. Müşteri memnuniyetinin ön planda olması bir yana evinizden daha konforlu bir tatil yapmanız için gereken bütün imkanlar bu konseptte düşünülmüştür. Helal konseptli butik otellere aynı zamanda İslami Butik Oteller diyebiliriz.

 

İlginizi çekebilir: Alkolsüz Her Şey Dahil Konsept Nedir?

 

İlginizi Çekebilir

REZERVASYON