Anasayfa 9 Gezi 9 Farklı bir Tatil Deneyimi: Muhafazakar Villa Nedir?

Farklı bir Tatil Deneyimi: Muhafazakar Villa Nedir?

31 Eki, 2022

Yıl boyunca çalışan ve stresli bir iş ortamıyla mücadele eden insanlar yapacakları tatille stresten ve yorgunluktan bir nebze olsun kurtulabilmek için tatil sonrası iş hayatına zinde olarak yeni bir başlangıç yapmak istiyor. Tabii ki, tatil kavramı insanların hayatında böylesine önemli bir rol oynadığından ve farklı tatil alternatifleri aramasından dolayı pek çok farklı tatil ve konaklama çeşidi ortaya çıkıyor. Bu bağlamda muhafazakâr villa tatili de ihtiyaçlar ve farklı tatil alternatifleri doğrultusunda ortaya çıkan tatil tipleri arasında yer alıyor. Villa tatili yapmayı benimseyen insanlar arasında popüler olduğu kadar özellikle son zamanlarda muhafazakar hayatı benimseyen insanlarında villa tatilini en çok tercih eden insanlar kategorisinde olduğu tatil severlerin birçoğu tarafından yeni yeni anlaşılıyor ve içerikler ve seçenekler bu duruma göre zenginleşiyor. Bu yazımızda muhafazakar villa tanımını açacak ve muhafazakar villalarda tatil yapmanın ne kadar ideal bir tatil seçeneği olduğuna dair düşüncelerimizi sizinle paylaşacağız.

Muhafazakar Villayı nasıl tanımlarız.

Muhafazakâr villada tatil yapmak sadece belli bir hayat tarzına sahip olan insanlar için değildir. Şayet tatile çıkmadan önce konaklayacağınız yerin sizin için uygun olup olmadığını düşünüyor ve komşularınızın nasıl insanlar olacağını merak ediyorsanız, muhafazakar tipte villalar tam olarak size göre demektir. Genel anlamda muhafazakar villaların amacı ilk olarak mahremiyetine önem gösteren ve İslami açıdan güvenli bir tatil yapmak isteyen insanlar için tasarlanmıştı ancak son zamanlarda artan artan popülaritesi nedeniyle artık sadece muhafazakar kişilere özel değil, gözlerden uzak ve huzurlu bir tatil yapmak isteyen insanlar da bu özel korunaklı villalardan faydalanıyor.

Kısaca muhafazakar villa, bahçesi ve havuz bölgesi dışarıdan görülemeyecek şekilde duvarlar ile çevrilen ve misafirlerine gözlerden uzak bir tatil sunan villa tipidir. Yaşam tarzı fark etmeksizin bütün misafirler tercihlerini muhafazakar korunaklı villalardan yana yapabilir.

 

Muhafazakar Villalar Neden Bu Kadar Çok Tercih Edilir?

Çünkü muhafazakar korunaklı villalarda tatil yaparken herhangi bir şeyden endişelenmeniz için bir neden yok. Özellikle İslami açıdan belli kriterleri ve hassasiyetleri olan kişilerin ve ailelerin tatil dönemlerinde en çok tercih ettikleri konaklama şekli muhafazakar villalar. Ancak daha önce belirttiğimiz gibi korunaklı villalar sadece muhafazakar ve İslami açıdan güvenli tatil yapmak isteyen kişilere hitap etmiyor. Ailesiyle, eşiyle, çocuklarıyla ya da arkadaşlarıyla sakin bir şekilde tatil yapmak isteyen insanlar da son zamanlarda bu konaklama tipini benimsiyor.

Otellerle hemen hemen aynı fiyattan hizmete sunulan korunaklı villalar, misafirlerine otellere oranla daha ucuz ve çok daha lüks bir tatil fırsatı sunuyor. Muhafazakar villaların etrafını çevreleyen uzun duvarlar ya da çitler sayesinde villanın havuz bölümünün dışarıdan görülmesi engelleniyor ve insanlar bu sayede halka açık plajlara yada havuzlara nazaran daha rahat bir şekilde havuzdan istifade edebiliyor. Ayrıca bu villalarda tatilinizi kendiniz programlayabilir ve bu program doğrultusunda dilediğinizce gezebilir, yemeğinizi yapabilir, korunaklı havuzlarında yüzebilir ya da güneşlenebilir ve bahçelerinde huzurun keyfini çıkarabilirsiniz.

 

Muhafazakar Villa Tatilinde Belli Bir Zaman Var Mıdır?

Tatilde konaklama için villa tercih etmek isteyen insanlar çoğunlukla bahar ve yaz aylarını tercih ediyor. Yaz aylarının sıcak olması, gerek villanın havuzundan gerekse tatil yapılan yerin plajından faydalanılabilmesi, açık ortamda çeşitli aktivitelerin gerçekleştirilebilmesi ve denizin ve güneşin keyfinin çıkarılabilmesi gibi birçok neden tatil yapmak isteyen insanların hangi dönemde tatil yapacaklarını önemli oranda etkiliyor. Fakat tatillerini muhafazakâr hayat tarzlarını bozmadan geçirmek isteyen insanlar için  muhafazakar villa tatili söz konusu olduğunda tatil döneminizi sadece bahar ve yaz aylarına göre planlamak zorunda değilsiniz. Muhafazakâr ailelere özel olarak tasarlanan villalarda kış ayında ya da yılın herhangi bir ayında bile güzel vakit geçirmenizi sağlayacak kapalı havuz ve sauna gibi imkânlar da bulunuyor. Ayrıca bazı tatil bölgelerinin tabiatı kışın yaz ayından daha güzel olabiliyor.

Muhafazakar Villalar Hangi Tatil Bölgelerinde Bulunuyor?

Villa tatili genel olarak bahar ve yaz dönemlerinde tercih edildiğinden dolayı muhafazakar villalar da çoğunlukla Ege ve Akdeniz bölgelerinde yoğunlaşıyor. Villalar özellikle kumdan oluşan plajların ya da el değmemiş yemyeşil doğanın bulunduğu yerlerde bulunuyor. Çoğunlukla, Fethiye, Kalkan ve Gökova’da bulunan villalar tatil severler arasında villa tatili için en çok ilgi gören yerler arasında bulunuyor.

 

Muhafazakar Villa Fiyatları Herkese Hitap Ediyor Mu?

Bütün otellerde ve benzeri yerlerde olduğu gibi muhafazakar villa fiyatlarının da oluşmasına etki eden bir çok farklı etken bulunmaktadır. Bu fiyatlara etki eden faktörlerin bazılarını listenizden çıkararak daha makul fiyatlara muhafazakar villa tatili yapmak da seçenekler arasında fakat tatilinizi en güzel ve rahat ve konforlu bir şekilde yapmak istiyorsanız tatil için ayırdığınız bütçenizin miktarını biraz daha yükseltmeniz gerekiyor. İslami muhafazakar villa fiyatlarını etkileyen faktörler arasında villanın konumu, villanın büyüklüğü ve ekstra özellikler gibi etkenler geliyor. Gelin bu etkenlere kısaca bir göz atalım

Villanın Konumu: Diğer tatil yerlerine paralel olarak villalarda da konum ücreti belirleyen en önemli etkenlerden biri olarak göze çarpıyor. Tatilinizi denize sıfır bir villada ya da tatilinizi geçirdiğiniz yerin merkezi ve en popüler mekânlarına yakın bir villada geçirmek isterseniz kiralamak istediğiniz villanın fiyatı biraz daha artıyor. Bunun yanında doğa aşığı bir tatilciyseniz ve tatilinizi denizle ve popüler mekânlarla iç içe değil de daha sakin ve doğayla iç içe bir lokasyonda geçirmek isterseniz kiralamak istediğiniz villanın fiyatı biraz daha makul seviyelere gelecektir.

Villanın Büyüklüğü: Villanın büyüklüğü ile orantılı olarak fiyatlar da artış gösterebilmektedir.

Ekstra Özellikler: Villada bulunan ekstra özelliklere göre villanın fiyatı artabilmektedir. Villada bulunan kapalı havuz, sauna gibi özellikleri bu kapsama alabiliriz.

İlginizi Çekebilir

REZERVASYON