Anasayfa 9 Gezi 9 Fethiye’de En Çok Ziyaret Edilen Koylar

Fethiye’de En Çok Ziyaret Edilen Koylar

22 Ağu, 2023

Tatilinizi, eşsiz doğal güzelliklere sahip bir şehirde geçirmeyi tercih ediyorsanız Fethiye koyları, tarihi mekânları, nefis doğası ve harika destinasyonlarıyla sizin için tam isabet bir tercih olacaktır.

Eğer denizi seviyor, açık denizlerde yüzmeyi ve seyahat etmeyi tercih ediyorsanız Akdeniz’in bu eşsiz şehri size pek çok eşsiz güzellik sunacaktır. Fethiye koyları tekne turları ile ziyaret edilebilen, el değmemiş doğal güzelliklere sahip noktalar olup; tatilinizi unutulmaz hâle getirecek kadar özeldir.

Peki Fethiye’nin en çok ziyaret edilen koyları hangileri? Gelin, birlikte inceleyelim!

 

Kelebekler Vadisi

Akdeniz’in alametifarikası mavinin yeşile çaldığı denizi, gün ışığının olanca güzelliğiyle dans ettiği bir manzara, etrafı kaplayan ve bölgeyi daha da güzelleştiren yüksek kayalıklar arasında doğal bir alan… Kelebekler Vadisi için ne desek boş, onu anlatmaya kelimeler yetmeyebilir! Tekne turlarında ziyaret edilen bu koy, aynı zamanda bireysel olarak da gidilebilecek bir konumdadır.

 

Kelebekler Vadisi’ne nasıl giderim?

Fethiye otogarından kalkan Faralya minibüslerine binebilir, bu minibüslerle Ölüdeniz’i geçtikten sonra tam Kelebekler Vadisi’nin yukarı bölümüne denk gelen noktada inebilirsiniz. Ancak bu andan sonra, aşağı doğru yaklaşık bir saat sürecek yorucu bir iniş sizi bekliyor. Fakat Kelebekler Vadisi’nin eşsiz manzarası, bu yorgunluğu alıp götürecek kadar güçlü…

 

Ölüdeniz / Hisarönü

Daha çok, eğlence hayatını sevenler için bir uğrak yeri hâlini alan Hisarönü; Ölüdeniz’e yakınlığıyla da tatilciler için nokta atışı bir destinasyon. Fethiye ile Ölüdeniz arasında, Ölüdeniz’e daha yakın bir konumda yer alan Hisarönü’nde turistik hediyelik eşya dükkânları da oldukça rağbet görmektedir.

 

Hisarönü’ne nasıl giderim?

Fethiye ile Ölüdeniz arasında mekik dokuyan minibüsler, beş dakikada bir Hisarönü’nden geçmektedir.

 

Gemile Koyu / Antik Aya Nikola

Tarihi mekânları keşfetmeyi sevenler için ideal Fethiye koyları arasında gelen Gemile Koyu’nun tam karşısındaki adada Bizans döneminden kalma ibadet yerlerinin kalıntılarını bulmak mümkün. Batı dünyasında da önemli bir yer olarak kabul edilen bölge, bilhassa Gemile Vadisi ile bir arada düşünüldüğünde doğa harikası hâlini alıyor.

 

Gemile Koyu’na nasıl giderim?

Bazı Fethiye koyları tekne turları olmadan ulaşılamayacak konumdadır. Gemile Koyu da onlardan birisi. Fethiye’ye 9 kilometre mesafedeki bu adaya Belcekız plajından kalkan teknelerle ulaşmak mümkündür. Muğla’nın Fethiye Körfezi’nde, güney uçta yer alan Gemile Koyu; Gemile Adası olarak da bilinir. Tarihi mekânları ziyaret etmeyi seviyorsanız, rotanıza eklemenizi öneririz.

 

Ölüdeniz / Ovacık

Fethiye Ölüdeniz koyları, müthiş manzaralarıyla tatilinizi unutulmaz kılacak kadar güzeldir. İşte o koylardan birisi de dağ manzarasıyla Ovacık’tır. Fethiye’ye kıyasla daha serin ve nem oranı da düşük olan Ovacık’ta alışveriş mekânları ve restoranlar da oldukça fazladır. Doğada yürüyüş ile yamaç paraşütü; bölgeyi ziyaret eden yerli ve yabancı turistlerin tercih ettiği aktiviteler arasındadır.

 

Ovacık’a nasıl giderim?

Fethiye otogarından minibüslerle Ovacık’a ulaşabilir, öğleden sonra 4 ilâ 5 gibi de Ölüdeniz’in kumsallarından Ovacık ve Hisarönü merkezine dönüş yapan servislerle koydan geri dönebilirsiniz.

 

Kabak Koyu

Fethiye, sakin koylar konusunda da iddialı bir şehirdir. Özellikle ulaşım güçlüğü nedeniyle doğal güzelliğini koruyabilen, kirletilmemiş koylara sahiptir. Bunlar arasında üç tarafı dağlarla çevrili kanyon biçimindeki Kabak Koyu başta gelir. Çam ağaçları arasından seyre dalınan deniz manzarasını sunan Kabak Koyu, güneş de bu manzaraya eşlik ettiğinde unutulmaz anlara ev sahipliği yapar.

 

Kabak Koyu’na nasıl giderim?

Kelebekler Vadisi’ne komşu olan Kabak Koyu’na Fethiye ile Faralya arasında mekik dokuyan dolmuşlar veya şahsi aracınızla ulaşabilirsiniz.

 

Oyuktepe Koyları

Doğa ile iç içe vakit geçirmek isteyenlerin tercih ettiği Fethiye koyları arasında başta gelen Oyuktepe koyları ismiyle anılan bölgede Mempaşa, Küçük Samanlık, Boncuklui Büyük Samanlık, Akvaryum, Kuleli Aksazlar ve Turunç Pınarı gibi koylar bulunur.

 

Oyuktepe Koyları’na nasıl giderim?

Fethiye’nin merkezine 4 kilometre uzakta yer alan, bölgenin batısında konuşlanmış yarımada şeklindeki koylara ulaşım oldukça kolaydır. Minibüsler ve şahsi aracınızla Oyuktepe koylarını ziyaret edebilirsiniz.

Siz de Fethiye koyları arasında bir keşif turuna çıkmayı planlıyorsanız; Fethiye’de kalacak yer aramanız oldukça normal. Ailecek, gönül rahatlığıyla konaklayabileceğiniz muhafazakar tatil tesisi Zehra Grup hakkında şimdi bilgi alarak, rezervasyon işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz!

İlginizi Çekebilir

Uludağ Nerededir

Uludağ Nerededir

Türkiye'nin gözde kış tatili destinasyonlarından biri olan Uludağ, Marmara Bölgesi'nin en yüksek...

REZERVASYON