Anasayfa 9 Muhafazakar 9 Hangi Bölgelerde İslami Otel Var?

Hangi Bölgelerde İslami Otel Var?

9 Şub, 2023

Son yılların en çok rağbet gören tatil seçeneklerinin başında İslami tatil otelleri geliyor. Tesettür otel veya muhafazakâr otel olarak da nitelendirilen bu tatil tesisleri, normal tesislere göre farklı tasarlanıyor.

Türkiye’de tatile ayrılan vakit oldukça kısıtlı oluyor. Bazı dönemler, bütün bir yıl boyunca stresli ve yoğun zaman geçirmiş olan ailelerin tatile ayırabilecekleri çok kısa bir periyotları olabiliyor. Bu kısa ve kısıtlı dönemi, olabildiğince kendilerine hitap edebilecek en ideal adresleri bularak değerlendirmeye çalışmak kaçınılmaz.

Muhafazakâr hassasiyetlere sahip aileler, İslami tesisleri öncelikli olarak tercih ediyor. Doğal olarak tatil sürecinde öncelikli beklenti, dini hassasiyetlere uygun bir adres bulmak. Bunu yaparken de hem otellerin nitelikleri hem de tatil bölgesinin özellikleri önem taşıyor. İki kriter de ailelere aynı ölçüde hitap edebiliyorsa, ideal tatil kaçınılmaz oluyor.

 

İslami Oteller Nasıl Olmalıdır?

İslami tatil otelleri, dini hassasiyetleri gözeterek tasarlanmalıdır. Bay ve bayan ayrı sosyal alanlar, aile alanları, çocuklara dönük nitelikli bölümler gibi tesis özelliklerinin yanı sıra mescit, ibadethane gibi dini alanların da oldukça temiz tutulmasına özen gösterilmeli, bu bölümler sayı olarak da yeterince fazla olmalıdır.

Sözün özü muhafazakâr hassasiyetler uyarınca tasarlanan, tatil konforunu İslami inanca göre adapte edebilen tesisler İslami oteller olarak nitelendirilebilir. Dolayısıyla İslami otel olarak tercih edilen adresler, bu hassasiyetlerin ön planda olduğu mekânlar olup; benzer hassasiyetleri gözeten ailelerin tatil için öncelikli tercihidir.

 

İslami Otellerde Her Şey Dâhil Tatil Olur Mu?

Muhafazakâr tatil anlayışına göre tasarlanmış İslami oteller, nitelik itibarıyla birer tatil tesisidir. Dolayısıyla her şey dâhil konsepti gibi pek çok tatil konsepti bu tesislerde de uygulanmaktadır. Ziyaretçilerin otelden ayrılmadan, gündelik ihtiyaçların neredeyse hepsinin otel içinde çözüme kavuşturduğu bu tatil modeli pek tabii ki İslami tatil otelleri için de geçerlidir.

İslami tatil tesisleri, alkolsüz her şey dâhil hizmetlerinin yanı sıra mutfakta kullanılan bütün gıdaların özenli kontrol edildiği; tesis içindeki her bir noktanın muhafazakâr hassasiyetlere göre tasarlandığı tatil adresleridir. Haliyle normal bir tatil tesisinde olan bütün hizmetler, dini hassasiyetleri önceleyerek yeniden tasarlanmaktadır.

 

Türkiye’de İslami Oteller

1996 yılında ilk kez muhafazakâr tatil konseptiyle hizmet vermeye başlayan İslami tatil otelleri; günümüzde ülkemizin hemen hemen her bölgesinde bulunmaktadır. Muhafazakâr ailelerin yüksek standartlı tatil yapmasına olanak tanıyan bu tesisler özellikle denize yakın bölgelerde inşa edilmektedir.

Ailelerin bütün bir yılın stresini atabilecekleri, tatilin keyfini doyasıya çıkarabilecekleri şekilde tasarlanan İslami oteller mutfaktan bahçeye kadar her alanda dini hassasiyetleri gözeterek geliştirilmiştir. Mutfakta servise hazırlanan etlerin helal kesim olmasından, bahçede bay bayan ayrı bölümlere varıncaya değin herkesin gönül rahatlığıyla tatil yapabilmesi için bütün detaylar göz önünde bulundurulmaktadır.

Alanya, Didim, Afyon, Edremit ve Yalova gibi il ve ilçeler İslami tatil otelleri arasında ilk akla gelen güzergâhlar olsa da tarihi ve doğal mekânlarının zenginliğiyle Akdeniz Bölgesi bir kez ziyaret edenlerin vazgeçilmezi olacak gizli bir vaha gibidir. Hem tatil tesisi anlamında hem de bölgenin keşfedilmesi oldukça kıymetli güzergâhları bağlamında Akdeniz Bölgesi’nde, bilhassa Fethiye eşsiz bir konum niteliği taşımaktadır.

Yazı başka, kışı başka güzel olan Akdeniz’de bir tatil planlayan aileler; bu bölgede İslami oteller statüsü taşıyan bir tesis olup olmadığını merak etmektedir.

 

Akdeniz Bölgesi’nde İslami Otel Var Mı?

Akdeniz Bölgesi, ülkemizin güneyinde yer almaktadır. Bölge olarak ismi, kıyısında konuşlandığı Akdeniz’den gelmektedir. Üç farklı bölgeyle komşu olan Akdeniz Bölgesi’nin şehirleri arasında Adana, Antalya, Burdur, Osmaniye, Hatay, Isparta, Kahramanmaraş, Mersin ve Muğla yer almaktadır. Akdeniz Bölgesi’nde İslami tatil otelleri arayışına giren kullanıcılar için Fethiye oldukça eşsiz bir seçenek sunmaktadır.

Fethiye İslami otel araması yapan kullanıcılar için kadın plajına sahip bir otel olmasıyla cazip bir adres olan Zehra Group başta Ölüdeniz olmak üzere bölgedeki pek çok destinasyona olan yakınlığıyla da dikkat çekmektedir. İster vaktinizin tamamını otelde geçirmeyi tercih edin, isterseniz bölgeyi keşfedebileceğiniz minik turlar planlayın; merkezi bir konumda bulunan tesis sayesinde beklentiniz ne olursa olsun fazlasıyla karşılanacaktır.

 

Fethiye’de İslami Otel Var Mı?

Yerli ve yabancı turistler için doğasından tarihi alanlarına kadar vazgeçilmez bir tatil adresi olan Fethiye, otel açısından geni seçeneklere sahip bir şehirdir. Muğla merkezi ve Ölüdeniz’de birkaç gün geçirmek, bölgeye yakın tarihi ve doğal mekânları ziyaret etmek, yamaç paraşütü başta olmak üzere bölgeye has aktivitelere ilgi göstermek isteyenler için Fethiye İslami otel arayışı artış göstermektedir.

Fethiye’de muhafazakâr tatil yapmak isteyen tatilciler için iyi bir muhafazakâr otel gereksinimlerini doğru analiz eden, tesisin inşa sürecini bu hassasiyetlerle geliştiren, örneğine kolay kolay rastlanmayan ayrıcalıklara sahip Zehra Group tesisleri nokta atış bir tercih olacaktır.

 

Zehra Group

Bayanlara özel plaja sahip, hamam ve sauna gibi bay bayan ayrı sosyal alanlarıyla dikkat çeken Zehra Group; tatil için tercihini İslami oteller üzerinde geliştiren ailelerin beklentilerini karşılamak üzere tasarlanmıştır.

Çam ormanlarıyla kaplı, Fethiye’nin en güzel koylarından birinde yer alan Zehra Kuleli bayanlar plajı sığ bir denize sahip, kum plajdır. Bir adet alakart restoran, kafe, çocuk parkı ve piknik alanları da sahil bölgesinde yer almaktadır. Bay ve bayan plajlarının yanı sıra aile plajı da bulunmaktadır.

Bölgenin öncü sportif faaliyetleri arasında gelen rafting, yamaç paraşütü ve tekne turu gibi deniz ve hava sporlarının yanı sıra 30 yıl önce bir çoban tarafından keşfedilen Saklıkent Kanyonu da keşfedilmeye değer bir destinasyondur.

Fethiye’de tatil yapmak, asla tek seferle sınırlı kalmayacak bir beğeni ölçütü geliştirecektir. Tatilde geçen vaktin ne kadar hızlı olduğunu anlayamadığınız, her bir günü bir öncekine göre daha değerli hissettiğiniz muhafazakâr tatiller için Akdeniz Bölgesi’ni hedefliyorsanız, Fethiye’de yer alan Zehra Group aradığınız adres.

İlginizi Çekebilir

REZERVASYON