Anasayfa 9 Muhafazakar 9 Alkolsüz Her Şey Dahil Konsept Nedir?

Alkolsüz Her Şey Dahil Konsept Nedir?

7 Oca, 2022

Yılın en güzel dönemi olarak ifade edilebilen tatilinizi planlarken inanç hassasiyetleriniz gereği alkolsüz oteller arayışına girebilirsiniz. Tatilin gereksinimleri olarak kabul edilen pek çok unsuru barındıran bu tesislerde inanç açısından önemsenen her detay düşünülmüş durumdadır. Tatilinizi planlarken, konsept olarak muhafazakar bir oteli tercih ettiğinizde beklentileriniz düşmemelidir. Günümüzde, doğru tasarlanmış ve muhafazakar anlayışa dönük beklentiler gözetilerek hizmet standartları üst seviyeye çekilmiş İslami oteller oldukça rağbet görmektedir.

Unutulmamalıdır ki içkisiz oteller, diğer otellerden herhangi bir eksiğe sahip olmadıkları gibi hassasiyeti yüksek tatil severler için ideal bir tercih olma niteliği taşımaktadır. Peki. bir İslami otel neleri içerebilir?

Gelin, birlikte göz atalım.

Tesis Dışında da Helal Konsept

Bir İslami otel, sadece tesis içi olanaklarıyla değil tesisin dışında da helal konsepti gözetmelidir. Kadınlara özel bayan plajı ve aktivite alanları gibi, misafirlerinin hassasiyetlerine tesise bağlı bütün alanlarda çözüm üreten bir otel; tam manasıyla bir muhafazakar otel olarak nitelendirilebilir.

Böylelikle, tatilinizi planlarken otelin içinde ve dışında gerçekleştirmeyi düşündüğünüz aktiviteler konusunda da içiniz rahat edecek; kendi planlamalarınızı daha özgürce gerçekleştirebileceksiniz.

Zehra Otel, Fethiye otelleri arasında bu bağlamda büyük bir avantaja sahiptir. Zira bölgenin kadınlara özel tek plajı olan Zehra Kuleli Beach; hem erkek hem kadın hem de aile yüzme alanlarıyla tam teşekküllü bir yüzme keyfi vaat etmektedir. Alakart restoran, mangal alanı, çocuk eğlence alanı ve doğal bir göleti barındıran bu alanda Fethiye’de tercih edilebilecek ilk İslami otel olarak dikkat çekmektedir.

Muhafazakar Aile Aktiviteleri

Kadın ve erkek ayrı havuz, hamam ve sauna seçenekleriyle muhafazakar ailelerin tatil aktivitelerini gözeten alkolsüz oteller; gıda ve içecek anlamında gözettiği ihtimamın yanı sıra tatilin her anını dolu dolu geçirmek isteyen ve dini hassasiyetleri yüksek tatil severlere hitap etmeyi başarmaktadır.

Günlük ve haftalık aktivite planlamasına göz attığınızda, ailenizin her bir bireyi için önem taşıyan, keyifli zaman vaat eden aktiviteleri görmeniz sizin tatilinizi daha kıymetli kılacak; geçireceğiniz günlerinizi daha da unutulmaz hâle getirecektir.
Alkolsüz otellerdeki aktivitelerin yanı sıra bölgede ailelerin tercih ettiği tekne turu, rafting ve yamaç paraşütü gibi aktivitelere de katılım sağlamak isteyenlere yönlendirme sunan Zehra Otel farkıyla Fethiye’de Ölüdeniz’den 12 adalara kadar keşfetmediğiniz hiçbir destinasyon kalmayacak. Size sadece katılmak isteyeceğiniz etkinlikleri seçmek kalıyor.

Helal Gıda Yemekleri

Helal Gıda

İşin doğrusu bu ibare, günümüzde pek çok tesiste halihazırda gözetilmekte. Bu açıdan, gıda yönünde hassasiyete sahip inançlı kişilerin pek bir problemi kalmadı. Ancak bir alkolsüz otel bu konuda daha da hassasiyete ve özene sahip olmalıdır. Alkolsüz içeceklere gösterilen dikkatin yanı sıra gıdaların da helal kesim ve helal içerikli olması gözetilmelidir. Tatilde harcanan efor, özellikle açık hava ve deniz, kum, güneş üçlüsü gibi insanı oldukça acıktırabilen faktörler söz konusuysa gıda unsuru da her şeyden önemli hâle gelmektedir.

Her şey dahil konsepti söz konusu olduğunda, helal gıda ile helal kesim et ve et ürünlerini tercih eden Zehra Otel; bir muhafazakar tesis olarak konuyu hassasiyetle ele almakta, helal gıda mevzusunu şansa veya tesadüfe bırakmamaktadır. Hassasiyetlerinizi, tatilin her alanında gözeten bir tesiste konaklamak geçirdiğiniz vakte eğlence ve keyif katacaktır.

Her Şey Dahil Konsept

Turizmde ‘her şey dâhil konsept’ ibaresi, misafirlerin tesise adım attığı andan evine doğru dönüşe geçtiği güne dek hiçbir şeyi düşünmeden, üst düzey hizmet kalitesiyle günlerinin keyfini çıkardığı bir tatil anlayışını kastetmektedir. Açık büfe kahvaltıdan tesis içi ve dışındaki etkinliklere dek her anın, tatilin keyfinin çıkarılması üzerine tasarlandığı bu tatillerin içkisiz oteller için geçerli versiyonunda yiyecek – içecek hassasiyetinin yanı sıra muhafazakar aile yapısına dönük eğlence vaat eden, keyifle geçecek zamanlara işaret eden aktiviteler de bulunmaktadır. Her şey dahil konsept (Helal Konseptli Butik Otel)  böylelikle otelden neredeyse çıkmadan bütün ihtiyaçlarınızın, tatile dönük beklentilerinizin giderilebileceği bir tatil konseptidir.

Ancak bununla birlikte, özellikle ilk kez ziyaret edilen şehirlerin şehir merkezlerinde zaman geçirmek, doğal ve tarihi alanlarını keşfetmek de bir tatil yaklaşımı olarak gözlenmektedir. Turistik şehirlerde, özellikle Fethiye otelleri gibi yılın büyük bir bölümünde yerli ve yabancı turisti ağırlayan tesislerin bulunduğu il ve ilçelerde her şey dahil konseptinin yanı sıra bölgenin yerel üreticilerinden, özellikle takı ve benzeri aksesuarların tercih edilmesi de turistlerin sıkça tercih ettiği yaklaşımlardandır. Bu bağlamda, şehir merkezine ne çok uzak ne de çok yakın olan, ideal konumlandırılmış her şey dahil tesislerin tercih edilmesi size sessiz, sakin ama istendiği anda şehir merkezindeki akışa da dahil edebilecek bir tatil sunacaktır. Böylelikle tatilinizi nasıl geçireceğiniz, tamamen size kalır.

Çocuklar İhmale Gelmez

İslami otel konseptinde geliştirilmiş ve misafirlerini ağırlayan tesislerde en önemli detaylardan birisi ise çocuklara dönük aktivitelerin çeşitliliğinin gözetilmesi ve bu aktivitelerin eğlendirici olmasıdır. Çünkü çocukların eğlenmesi ve güzel zaman geçirmesi, aileler için tatilin asıl keyfi anlamına gelmektedir. Çocuklar ne kadar iyi bir tatil geçirirse, moral ve motivasyon anlamında o kadar üst seviyeye çıkar ve enerji anlamında da deşarj olmaları tatil dönüşünde gündelik hayata adapte olmalarını oldukça kolaylaştırır.

Dolayısıyla, bu noktada kısa bir özet geçmek gerekirse; içkisiz oteller muhafazakar aile yapılarına olan hassasiyetlerini ailelerin bütün üyelerine dönük gösterdikleri ölçüde başarılı sayılabilir. Ailenin her bir üyesinin de tatilden aynı ölçüde keyif aldığı, mekânlar ve aktivitelerin muhafazakar yapılara dönük beklentileri giderdiği tesislerde tatil yapmak bir ayrıcalıktır.

Çocuklara dönük tasarlanmış aktivitelerinden, çocuk eğlence alanı ve çocukların gönül rahatlığıyla dolaşabilecekleri doğal alanlarıyla Zehra Otel’in ailenizin bütün üyeleri için özel anlarla bezenmiş bir tatil tesisi olacağı su götürmez bir gerçekliktir.

Plajda eğlenen çocuklar ve ebeveynleri

Doğru Yönlendirmeler ve Yeterli Alanlar

Alkolsüz oteller, muhafazakar tatil anlayışına dönük yaklaşımlarını aktivitelerinden otel içi ve dışındaki bölümlere dek dört dörtlük yansıtmakla mükelleftir. Bu yansıtma işlemini, ibadet alanları konusunda da hassasiyetle sergilemelidir. İbadet bölümlerinden mescitlere dek kadın ve erkekler için yeterli alana sahip olması gereken muhafazakar konseptlere sahip tesislerde bu alanlara dönük doğru yönlendirmeler de sunulmalıdır.

Neden Alkolsüz Her Şey Dahil Konsepti Tercih Edilmelidir?

Tatillerde eğlenceli vakit geçirirken, inanç açısından hassasiyetlerinizin gözetildiği tesislerde kendinizi endişe içinde bulunmadan, sadece anın tadını çıkarırken bulmak için alkolsüz oteller tercih etmeniz en doğru yaklaşım olacaktır.

Zira inanç anlamında hassasiyetlere göre tasarlanmış tatil tesislerinde vaktinizi geçirirken rahatsızlık hissedeceğiniz durum ve koşulların içine düşmeniz söz konusu dâhi olamaz. Böylelikle ister bir ay, ister bir gün tatil yapın; o dönem sizin için unutulmaz güzelliklerle ve keyifle dolu bir anı olarak aklınızda yer edecektir. Tabii, ilk fırsatta tekrar edilmek üzere…

Tatiller, ailecek keyif ve huzurla geçirildiği sürece bir anlam taşımaktadır. Siz de hassasiyetlerinizi gözeten Fethiye’deki alkolsüz oteller arasından kendi özel plajına sahip, havuz seçenekleri ve farklı konaklama tesisleriyle dikkat çeken Zehra Otel’i tercih ederek huzurlu bir tatile giden ilk adımlarınızı atabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Otel Tavsiyesi: Fethiye’de İslami Tatil

İlginizi Çekebilir

Uludağ Nerededir

Uludağ Nerededir

Türkiye'nin gözde kış tatili destinasyonlarından biri olan Uludağ, Marmara Bölgesi'nin en yüksek...

REZERVASYON