Her Şey Dahil Konsepte Neler Dahildir?

26 Tem, 2022

Bütün senenin yorgunluğunu ve stresini atmak için herkesin ihtiyacı olan o tatil vakti geldiğinde araştırmalara başlarız. Farklı çeşitlerde hizmetler ev paketler sunan oteller mevcuttur. En konforlusu en rahatı hangisi olduğuna karar vermek zor oluyor. Bu yazımızda sizlere her şey dâhil otellerde ne sunuluyor? Her şey dâhil tatil ile diğer tatillerin farklarını ayrıca muhafazakâr tatil anlayışında her şey dâhil sistemin ne olduğunu detaylı olarak anlatmış olacağız.

Her Şey Dâhil Tatil Nedir?

Her şey dâhil oteller sizlere tesis içindeki olanakların hepsinden yararlanmanız için tasarlanmıştır. Her şey dâhil tatilin amacı sizin tatilden beklentilerinizi en üst düzeyde tutmaktır. Ev konforundan uzaklaşmadan rahat bir tatil yapmanız amaçlanmıştır.

Her Şey Dâhil Tatil Neler Sunuyor?

Her şey dâhil tatilin bize sunduğu pek çok avantaj bulunmaktadır. Bu avantajların ne olduğunu detaylı olarak sizlere anlatalım.

 • Her şey dâhil sistemde en büyük avantaj içecek avantajıdır. İçecekleri hem alkollü hem alkolsüz olmak üzere otelin belirlediği saatler arası ücretsiz bir şekilde alabiliyorsunuz. Üstelik otelin içerisinde yer alan herhangi bir içecek alma noktasında içeceklerinizi alabiliyorsunuz.
 • Her şey dâhil tatil yapıyorsanız 3 öğün yemek kesinlikle ücretsiz bir şekilde size sunulmaktadır. Bazı her şey dâhil otellerde beş çayı, dondurma saati, tatlı saati ve bunlara benzer bazı etkinlikler yapılmaktadır. Bu etkinliklerden ücretsiz bir şekilde yararlanma hakkınız bulunuyor.
 • Yine otelde bulunan aktivitelerden örneğin spor odası, çocuk odası gibi yerlerden ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz. Yalnız buraya bir not düşmek istiyoruz. SPA, masaj gibi aktiviteler hiçbir otelde her şey dâhil sisteme dâhil olmamaktadır. Her şey dâhil sistem bu aktiviteleri kapsamamaktadır.
 • Her şey dâhil sistemde otelin sahip olduğu otopark varsa burayı ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz. Yine otelin sunduğu vale hizmeti bulunuyorsa bu vale hizmetinden ücretsiz bir şekilde yararlanabilirsiniz.
 • Her şey dâhil otellerde bellboy bulunmaktadır. Bu bellboy odanıza geçerken eşyalarınızı taşımada ve oteli tanıtmada sizlere yardımcı olacaktır.
 • Her şey dâhil tatil imkânı sunan her otelde olmasa da bazı otellerde sınırlı olarak odada bulunan mini buzdolabından yararlanma hakkı bulunmaktadır.

Her şey dâhil sistemin bir kademe üstü olan ultra her şey dâhil sistem vardır. Bu sistem çok yaygın olmasa bazı otellerde kullanılmaktadır.

Ultra Her Şey Dâhil Sistem Nedir?

Ultra her şey dâhil sistem insanların kendilerini daha özel hissetmesi için her şey dâhil sistemin bulunan imkânlara ek olarak sizlere bazı hizmetler sunmaktadır. Bu hizmetlerden kısaca bahsedelim;

 • Ultra her şey dâhil otellerde, her şey dâhil otellerde yararlanamadığınız spa hizmetinden yararlanabilirsiniz. Yani bu bağlamda otelde bulunan bütün etkinliklerden yararlanma imkânınız olmaktadır.
 • Ultra her şey dâhil sistemde garson bulunmaktadır. Bu garson normal restorandaki garsondan farklıdır. Sadece içecek servisi yapılmaktadır. Ancak bu servis bile sizin özel bir hizmet aldığınız hissetmeniz için yeterli olacaktır.
 • Her şey dâhil sistemde içeceklerin otelin belirlediği saatler arasında ücretsiz bir şekilde müşterilere sunduğunu söylemiştik. Ultra her şey dâhil sistemde ise bu durum farklıdır. Siz 7/24 istediğiniz türden içecek servisini alabilirsiniz.
 • Ayrıca oda servisleri her şey dâhil sistemde ücretlidir. Ancak ultra her şey dâhil sistemde bu ücretsiz bir şekilde müşterilere sunulmaktadır. Aynı zamanda bazı oteller müşterilerine sabah kahvaltı hizmetini de oda servisi olarak ücretsiz bir şekilde sunmaktadır.
 • Restoranlar da farklı mutfakların yapıldığı ücretli lokantalar bulunmaktadır. Bu lokantalar otelin farklı noktalarında belirli konseptler ile yerleştirilmiştir. Bazı ultra her şey dâhil sistemdeki otellerde bu paralı restoranlarda yiyecek bir kereye mahsus olmak üzere ücretsiz oluyor.
 • Plajlarda şezlong harici özel bungalov veya kulübe tarzı yerler olmaktadır. Bu yerler yine her şey dâhil sistemde paralıdır. Ancak ultra her şey dâhil sistemde bir kereye mahsus olmak üzere ücretsiz bir şekilde yararlanma hakkı sağlanmaktadır. Özellikle bu ölüdeniz otellerinde çok sık karşılaşılan bir durumdur. Ölüdeniz otellerinin deniz manzarası çok güzel olduğu için güneşlenirken burayı seyir etmek isteyen misafirlere bungalovlar güzel bir deneyim sunmaktadır.

 

muhafazakar tatil konsepti

Muhafazakâr Tatil Konseptinde Her Şey Dâhil Ne Demektir?

Muhafazakâr tatil konsepti özellikle son zamanlarda çok sık bir şekilde tercih edilen tatil konsepti olmuştur. İslami tatil yapmak isteyen tatilciler için vazgeçilmez bir tercih olan muhafazakâr tatil konsepti kesinlikle insanları çok özel hissettirecek bir tatildir. Muhafazakâr tatil anlayışında öncelik her zaman müşteri memnuniyeti olmaktadır. İslami tatil anlayışına uygun olan bu konsept sayesinde tatilciler son derece memnun ve huzurlu bir şekilde tatil yapma imkânı yakalayabilmektedir.

Muhafazakâr tatil konseptinde her şey dâhil sistemi ayırmamızın en büyük özelliği bazı farklar olmasıdır. Örneğin İslami tatil yapılan otellerde içki tüketimi ve satışı kesinlikle yasaktır.

Ayrıca muhafazakâr tatil anlayışının sunduğu fazla hizmetlerde bulunmaktadır. Bu hizmetleri detaylı bir şekilde anlatalım.

 • Muhafazakâr tatil konseptinin sunduğu en önemli özellik erkek ve kadınlara ayrı denize ve havuza girme imkânıdır. Havuza ve denize girdiğimiz kıyafetler İslam dininde erkeklerin ve kadınların bir arada bulunduğu ortamda giyeceği kıyafetler değildir. Bu sebeple dinimizce kadın ve erkeğin ayrı ayrı denize girmesi ve güneşlenmesi daha uygun görülmüştür. Normal otellerde bu imkân maalesef yoktur.
 • Muhafazakâr tatil imkânı satan otellerde kesinlikle içki tüketimi ve satışının mümkün olmadığından bahsetmiştik. Peki, muhafazakâr tatil konsepti olan her şey dâhil oteller bize ne sunuyor. Bunu detaylı olarak açıklayalım. İslami tatil konseptinde dinimizce yasaklanmamış olan soğuk ve sıcak içeceklerin hepsini gün boyu içebilirsiniz. Kısacası normal otellerden tek farklı dinimizce tüketilmesi ve satılmasının günah sayıldığı içkilerin bulunmamasıdır.
 • Muhafazakâr tatil konsepti genellikle çocuklu ailelere hitap ettiği için çocuklar için çok farklı etkinlik imkânı sunulmaktadır. Bu etkinlerin hepsinden her şey dâhil sistemde çocuğunuz yararlanabilir. Bu etkinlikler ile hem siz tatilinizi daha rahat yaparsınız hem de çocuğunuz tatilden çok büyük bir keyif alır.
 • Ayrıca İslami tatil anlayışında pek çok etkinlik bulunmaktadır. Bu etkinlikler hem kadın erkek ayrı hem de kadın erkeğin aynı ortamda bulunduğu şekilde olabiliyor. Bu etkinliklerin hepsine her şey dâhil otellerde katılma imkânına sahipsiniz. Bu sayede tatilinizi dolu dolu geçirme imkânına sahip olursunuz.
 • Yine her şey dâhil tatil yaptığınız otelde üç öğün açık büfe yemeğiniz hazırdır. Ayrıca otelin sunduğu beş çayı, dondurma saati, pasta saati, kurabiye saati gibi etkinliklerden ücretsiz bir şekilde yararlanabilirsiniz.

Muhafazakâr tatil anlayışına uygun her şey dâhil tatil yapıyorsanız gerçekten bir tatil yaptığınızı anlarsınız. Huzurun en üst düzeyde olduğu muhafazakâr tatil konseptine ek olarak her şey dâhil sistemi eklediğiniz hem huzur hem konforu bir arada bulmuş olursunuz. İslami değerlere uygun bir tatil yaptığınız için içinizde hiçbir zaman acaba gibi soru işareti olmayacaktır. Ölüdeniz otelleri İslami tatil için çok ideal bir konumdur. Hem Ölüdeniz ’in keyfini çıkarırsınız hem de huzurlu bir tatil yaparsınız.

 

İlginizi çekebilir: Ege’de Her Şey Dahil Konseptli Otelde İslami Tatil

You might also like

REZERVASYON