Tatil İçin Neden İslami Oteller Tercih Edilmeli?

Yaz tatilini otellerde yapmak istiyorsunuz ama Ege ve Akdeniz’deki birçok otelin muhafazakâr İslami koşullara uygun olmadığını mı düşünüyorsunuz? İslami değerlere uygun bir tatil mi yapmak istiyorsunuz? O zaman İslami oteller tam size göre.

Yaz sezonu açılınca uzun ve yorucu bir dönemin ardından dinlenmek, denizin, güneşin ve doğanın tadını çıkarmak için tatil planları yapılmaya başlandı. Ege ve Akdeniz Bölgesi Türkiye’nin en çok ziyaret edilen noktalarından. Haliyle her yıl hem yurt içi hem de yurt dışından birçok turiste ev sahipliği yapıyor. Oteller dolup taşıyor. Ancak bu oteller herkese hitap etmiyor ya da herkesin hassasiyetlerine uygun olmuyor. Dini hassasiyetlere uygun, alkolsüz mekân ve rahatça ibadet etme imkânı sunan muhafazakâr oteller ise İslami koşullara uygun tatil yapmak isteyenler için adeta büyük bir kurtarıcı görevi üstleniyor. Üstelik bu kadarla sınırlı değil. “Neden muhafazakâr bir otel tercih edilmeli?” sorusunun en çok aranan cevapları yazımızın devamında. İlginizi Çekebilir: Tatil Rehberi

Korunaklı Havuzlar ile Havuz Keyfi Bir Başka

Otellerin hemen hemen hepsinde havuzlar ortak kullanıma uygun olarak yapılıyor. Ancak muhafazakâr değerlere sahip olan bireyler kadınlar ve erkekler için ayrı havuzlarda yüzmek istiyorlar. Bu noktada bu oteller hassasiyetlere uygun olmuyor. Bazı mekânlarda ise haşema ile havuza girmek yasak olabiliyor. Bu tesettürlü kadınlar için tatili zorlaştırıyor. Hatta bu yüzden uzun zamandır tatil planı yapmıyor olabilirsiniz. Ancak helal oteller bu gibi hassasiyetlerinize uygun olarak kadınlara ve erkeklere ayrı havuzların yanı sıra korunaklı plajlarla da doyasıya yüzme imkânı sunuyor.

Kadınlar ve Erkekler İçin Ayrı Özel Plaj

Korunaklı havuz tamam. Ama ben denize girmek istiyorum, denizin ve güneşin tadını çıkarmak istiyorum derseniz özel plajlar sizi bekliyor. Peki, nedir bu özel plajlar? Genellikle otellerin yakınlarında hemen yüzmeye gidebileceğiniz plajlar oluyor. Bu plajlar otellere aittir. Ancak bu plajlar da muhafazakâr değerlere ve İslami hassasiyetlere uygun değildir. Bunun için kadınlar ve erkeklere özel ayrı plajlar olması gerekir. Maalesef her mekânda özel plaj yoktur.

Zehra Grup ise otellerine özel plajları ile gözde muhafazakâr tatil mekânlarındandır. Zehra Grup bölgedeki tek özel plaja sahip. Zehra Kuleli Beach’te erkekler ve kadınlar için ayrı yüzme alanı vardır. Kadınlar için özel plaj alanı korunaklı ve muhafazakâr değerlere uygun bir şekilde dizayn edilmiştir. Ayrıca aile boyu tatile geliyorsanız da Zehra Kuleli Beach’te ailelere özel temiz ve güvenli bir yüzme alanı da bulunmaktadır. Aile plajının hemen yakınında ise helal restoran ve piknik yapabileceğiniz bir alan da var. Siz denizin keyfini çıkarırken çocukların da doyasıya eğlenmesi için bir çocuk eğlence alanı oluşturulmuştur.

Yılın Yorgunluğunu Sauna ve Hamamda Atın

Yorgunluğu atmak için en güzel seçenek sauna ve Türk hamamı. Muhafazakâr otellerdeki sauna ve hamamlar hassasiyetlere uygun olarak dizayn edildi. Buradaki sauna ve hamamlar düzenli olarak temizleniyor ve dezenfekte ediliyor. Eğer mahremiyetinizi koruyamayacağınızı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bu sauna ve hamamlar muhafazakâr değerlere tamamıyla uygun. Sizde gönül rahatlığı ile helal otelde bulunan sauna ve hamamları kullanabilirsiniz.

Her Şey Dâhil Paketler ile Daha Uyguna Tatil Yapın

Muhafazakâr oteller mahremiyeti koruyan tatil imkânı sunarken sadece bununla kalmıyor. Aynı zamanda tatilde tüm ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz bir ev haline geliyor. Oda hizmetleri ile odalarınız tertemiz oluyor. Üç ana öğün ve artı bir ara öğün ile otelin lezzetli yemeklerini yiyebiliyorsunuz.. Kablosuz internet ve uydu yayını ile tatilde hem internetten mahrum kalmıyorsunuz hem de isterseniz odanızda televizyon izleyebiliyorsunuz. Tatilde biriken çamaşırlarınız için ise hem çamaşırhane hem de kuru temizleme gibi imkânlardan faydalanabiliyorsunuz.

İbadetinizi Aksatmadan Tatil Yapma İmkânı

Tatil yaparken rahatça ibadet edebileceğiniz ortam her otelde bulunmayabilir. İslami otellerde ise tam tersine ibadet edebileceğiniz birçok alan bulunur. İbadet saatini kaçırmadan ya da aksatmadan vaktinde ibadet edebilirsiniz. İbadethaneler İslam’a uygun olarak düzenlenmiş ve ibadete uygun olması için aralıklarla temizlenmektedir.

Ailelere Özel Odalar

İslami otellerde çift kişilik odaların yanı sıra ailelere özel çok yataklı odalarda bulunuyor. Bu odalar kendi içinde farklı odalara ayrılıyor. Bu sayede tatilde çocuklarınız yanınızda ve güvende oluyor. Zehra Grup’un oda seçenekleri ise şöyle;

Çok yataklı aile odaları, kendine özel terası olan bir oda, standart oda, eşsiz büyüklükteki kral odası ve yine çok geniş bir süit oda. Bu mükemmel odalarda yer ayırtmak için hemen rezervasyon yaptırın ve tatilin keyfini Fethiye’de çıkarın.

Helal Yiyecek ve İçeceklere Kolay Ulaşım

İslami değerlere uygun olmayan havuz ve plaj alanı olan otellerin ne yazık ki restoranlarında bulunan yiyecekler helal olmuyor. Helal kesim et ve et ürünlerine ulaşmak oldukça zorlaşıyor. Ayrıca alkollü ortamları olduğundan aile tatiline de uygun olmayabiliyor. Ancak muhafazakâr otellerde tam tersi olarak helal gıda bulunuyor. Et ürünleri helal kesim ve restoranlarında alkol ve alkolden yapılan herhangi bir yiyecek ve içecek bulunmuyor. Böylece tatil yaparken gönül rahatlığıyla otelin restoranından da faydalanabilirsiniz.

Helal Konseptli Muhafazakâr Bir Ortam

Helal Konseptli Muhafazakâr Bir Ortam

Muhafazakâr otellerin konsepti İslami değerlere uygun olarak yapıldığından dolayı helal dairede eğlenceli bir tatili size sunuyor. Restoran, havuz, plaj, hamam, sauna ve daha birçok otel uygulaması İslami değerlere uygun bir tatil imkânı sizleri bekliyor. Balayı ya da ailenizle yazı Muğla’nın Fethiye ilçesinde geçirmek için İslami oteller en güzel seçenek.

Mavi ve Yeşili Buluşturan Mükemmel Bir Tatil

Tatilinizi sadece otelde, denizde ya da doğanın içerisinde geçirmek istemiyor olabilirsiniz. Zehra Grup sizi hem deniz hem de doğa ile bir araya getiriyor. İsterseniz otelin erkekler ve kadınlar için ayrı havuzunda yüzebilir ya da Zehra Kuleli Beach’te denizin ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda da Babadağ’ın eşsiz manzarasına karşı yemeğinizi yiyebilirsiniz. Bu yaz güneş, deniz, kum ve yemyeşil doğa bir arada Fethiye Ölüdeniz’de.

Hijyenik Bir Tatil Hayal Değil

Tertemiz bir alanda tatil yapmayı istemek en büyük hakkınız. Tatil yapacağınız otelin odalarının temiz olması gerekir. Odaların dışında hem ibadet hem de yeme ve içme alanlarının da detaylı bir şekilde temizlenmesi sağlığınız ve ibadetiniz için en uygunudur. Hamamlar, saunalar ve yüzeceğiniz havuzlar için de ayrı bir temizlik gerekli. Helal konseptli muhafazakâr otellerde “Temizlik imandan gelir.” anlayışıyla yola çıkıldığı için bu otellerde rahatlıkla kalabilirsiniz. Tabii ki rezervasyon yaptırırken de tüm detaylar hakkında bilgi almanız mümkün.

Muhafazakâr bir otel size istediğiniz tüm tatil ihtiyaçlarını sunar. Mahremiyete uygun bir yerde denize ve havuza girmek, helal yiyecek ve içecekler bulmak da İslami oteller ile çok kolay. Muhafazakâr tatil için tek yapmanız gereken erken rezervasyon fırsatlarını kaçırmamak. Sizde hemen rezervasyonunuzu yaptırın. Muğla’nın Fethiye ilçesinde geçirebileceğiniz bu muhteşem yaz sezonunu kaçırmayın

REZERVASYON
WhatsApp ile iletişime geç
Telefon ile iletişime geç