Türkiye’de Muhafazakâr Tatil

22 Eyl, 2022

Türkiye’de tatil sektörü, ülkemizin yapısından dolayı çok gelişmiş ve ileri düzeydedir. Bu tatillerin farklı konseptleri bulunmaktadır. Bütün konseptlere uygun oteller olmakla birlikte muhafazakâr tatil konseptinde otellerde bulunmaktadır ve birçok farklı bölgelerde hizmet vermektedir.

Muhafazakâr oteller müşterilerine mahremlerine değer verecek şekilde ve İslami kurallara uygun bir şekilde hizmetler sunmaktadır. Muhafazakâr tatil köyü, hizmetlerinde İslami kuralları göz önünde bulundurarak hizmet politikası belirlemektedir. İslami kurallara uyarak tatil yapmak isteyen müşteriler bu otelleri tercih ederek muhafazakâr tatillerini muhafazakâr tatil köyünde veya muhafazakâr otellerde yapabilmektedirler. Tatillerden farklı olarak balayı gibi özel günler içinde hizmet veren muhafazakâr tatil köyü ve muhafazakâr oteller muhafazakâr balayı tatili için birebir ortamlardır. Muhafazakâr tatilin temeli muhafazakâr otellerde yapılan ve İslam kurallarına dikkat ederek yaşayan insanların yaptığı tatildir. Bu tatillerde, otellerin sunduğu hizmetlerde aynı şekilde İslami kurallara uygun olarak sunulan hizmetlerdir.

Muhafazakâr tatil, dini inancı İslam olan insanların İslam kurallarına uyarak yaptığı tatillerdir. Muhafazakâr tatiller, muhafazakâr otellerde yapılırlar. Muhafazakâr otel konseptinde hizmet veren oteller bütün İslami kurallara uygun şekilde hizmet vermek durumundadır. Bu otelleri tercih eden müşteriler, verilen hizmetlerde İslami kuralların dikkate alınmasını ister. Mahremiyet ve İslam kurallarına göre dizayn edilen muhafazakâr oteller, diğer konseptlere sahip otellerin verdiği hizmetlerin aynılarını verebilmektedirler. Tabi bu hizmetler İslami kurallara uygun şekilde müşterilere verilmektedir. Diğer konseptlere sahip otellerin nispeten bu otellere göre sayılarının fazla olduğu dönemlerde muhafazakâr aileler, ev kiralayarak veya yazlık kiralayarak kendilerine göre tatillerini yaparken muhafazakâr tatil köyü ve muhafazakâr otellerin artmasıyla birlikte her şey dâhil şekilde tatil yapmak mümkün hale gelmiştir.

Özellikle muhafazakâr ailelerin balayı tatili için tercih ettiği muhafazakâr oteller sayesinde bu tip tatilleri tercih eden tatilcilerin seçenekleri çoğalmıştır. Tatil bütçelerine göre, tatil yapmak istedikleri bölgelere göre seçebildikleri muhafazakâr oteller, bu otellerin artması sayesinde bu duruma gelmiştir. Önceki zamanlarda bu tip tatiller için çok fazla seçenek yokken günümüzde muhafazakâr tatil konseptinde tatil yapmak isteyen tatilcilerin sayılarının artmasıyla doğal olarak muhafazakâr tatil köyü ve muhafazakâr otellerinde sayısında ciddi bir artış olmuştur.

Muhafazakâr Oteller

Son zamanlarda muhafazakâr tatil yapmak isteyen muhafazakâr ailelerin artmasından dolayı bu ailelere hizmet verecek muhafazakâr otellerinde sayısı oldukça artmıştır. Otellerin yanı sıra bu konseptte hizmet veren muhafazakâr tatil köyü gibi hizmet veren yapılarda bulunmaktadır. Muhafazakâr tatillerin yapıldığı muhafazakâr otellerin verdikleri hizmet diğer normal lüks otellerle hemen hemen aynı olmaktadır. Bu hizmetlerdeki tek fark muhafazakâr otellerin İslami kurallara uygun hizmetler sağlaması ve hizmetlerini İslami kurallara göre düzenlemesidir. Muhafazakâr oteller sayesinde bu şekilde tatil yapmak isteyen muhafazakâr ailelerin tercih edebileceği oteller arasından seçim yapma şansları artmış ve birbirlerine alternatif olacak şekilde bütçe gibi, tatil yapmak istenilen bölge gibi konular arasından uygun olanları seçerek tatil yapılacak otele karar vermek gibi lüksleri ortaya çıkmıştır.

Daha önceki zamanlarda muhafazakâr otellerin eksikliğinden dolayı bu tip tatil yapmak isteyen muhafazakâr aileler fazla seçenekleri olmadığı için alternatif yollar bulamadığı için yazlık veya ev kiralayarak tatil yapmaya mecbur şekilde tatillerini yapmak durumunda kalmışlardır. Bu ailelerin ve insanların sayılarının artmasıyla muhafazakâr otellerinde sayıları artmış ve alternatifler oluşmuştur. Muhafazakâr tatiller için tercih edilen muhafazakâr otellerin verdiği hizmetler tamamıyla İslami kurallara uygun şekilde verilen hizmetlerdir. İslami tatil adıyla veya muhafazakâr tatil adıyla bilinen bu tatil şeklinde inançlarına bağlı insanlar ve ailelerin tatil yaptığı muhafazakâr otellerdir. Bu muhafazakâr otellerin diğer standart tatil köylerinden ve otellerden farklı olan kısmı içeride tamam İslami kurallara uygun şekilde hizmet verilmesi ve mekânların İslami kuralları karşılayacak şekilde tasarlanmasından dolayı ortaya çıkan farklardır.

Hizmetler ve hizmet kaliteleri arasında fark yoktur. Hizmetler arasındaki farklar muhafazakâr otellerin kalitesi ile doğru orantılıdır. Hizmet kalitesinde düşüklük olması muhafazakâr otellerin konseptlerinden kaynaklanan bir durum otellerin hedefleriyle alakalı farklılıklar olabilir. İslami kurallara uygun şekilde verilen hizmetler ve İslami kurallara uyacak şekilde hizmet vermek için tasarlanan mekânlarıyla muhafazakâr oteller, muhafazakâr tatil yapmak isteyen müşterilerin her sene çokça tercih ettiği tatil mekânlarıdır.

 

muhafazakar tatil köyü

Muhafazakâr Tatil Köyü

Muhafazakâr tatil köyü, konsept olarak muhafazakâr ailelere hitap etmek için İslami kuralları uygulamak için tasarlanmış ve hizmetlerini İslami kurallara göre düzenleyerek sunan tatil köyleridir. Eski zamanlardan bu zamana kadar muhafazakâr tatil talepleri arttığından dolayı bu talebi karşılamak için zaman geçtikçe muhafazakâr tatil köyü sayıları artış göstertmektedir. Normal konseptlerde hizmet veren tatil köyleri gibi hizmet veren bu muhafazakâr tatil köyü bütün İslami kurallara uygun şekilde tatil yapmak isteyen ailelerin tercih ettiği tatil yerleridir. Normal tatillerin yanı sıra yeni evli muhafazakâr ailelerinde balayı tatilleri için tercih ettiği ve muhafazakâr balayı tatili şeklinde adlandırdığı tatillerin yapıldığı tatil yerleridir.

Muhafazakâr tatil köyü hizmet şekillerinde diğer tatil köylerinden farklı olarak muhafazakâr ailelere hitap eden ve muhafazakâr tatil olarak adlandırılan İslami kurallara uygun olarak hizmet veren tatil yerleridir. Bu muhafazakâr tatil köyü konsepti eskilerde muhafazakâr ailelerin her şey dâhil şeklinde İslami kurallara uygun şekilde tatil yapacağı yerlere ulaşmakta güçlük çektiği için ve şimdilerde bu tip tatillere talep artmasıyla birlikte sayıları artmış tatil yerleridir. Muhafazakâr tatil köyü için yapılan rezervasyonlar ve taleplere bakıldığı zaman bu tip tatil yerlerine yönelimin artmasıyla birlikte muhafazakâr tatil köyü ve muhafazakâr otellerin sayısında son dönemde çokça artış gözlenmiştir.

Muhafazakâr ailelerin yapmak istediği tatil için birebir uyan muhafazakâr tatil köyü konseptleri, muhafazakâr ailelerin ve insanların rahatlıkla tatillerini yapacakları ve gönüllerince eğlenecekleri tatil mekânları olarak hizmet vermektedir. Bu muhafazakâr tatil köyü konseptinde hizmet veren tatil mekânlarının amacı bütün hizmetlerini İslami kurallara uygun olarak vermek ve mekânsal olarak İslami kuralları uygulamaya, İslami kurallara göre eğlenmeye yaracak şekilde olmasıdır. Bunun dışında muhafazakâr tatil köyü hizmetlerinde diğer tatil köylerinden veya muhafazakâr otellerden farklı hizmetler yoktur sadece bu hizmetler muhafazakâr ailelerin beklediği ve istediği gibi İslami kurallara uygun şekilde düzenlenerek bu şekilde hizmet verilmesidir. Son dönemlerde muhafazakâr tatil köyü konseptli ve muhafazakâr otellerin sayılarının artması muhafazakâr ailelerin tercih ettiği muhafazakâr tatillerin daha rahat yapılmasını ve ev veya yazlık kiralamadan her şey dâhil sisteminde tatillerini istedikleri bölgelerde yapmaları için yararlı olmuştur.

Muhafazakâr Balayı Tatili

Yeni evlenmiş muhafazakâr ailelerin evlilikten hemen sonra yapacağı ilk tatil olan muhafazakâr balayı tatili için gerekli olan ortamları yaratan ve bütün muhafazakâr ailelere hitap eden muhafazakâr tatil köyü ve muhafazakâr oteller sayesinde muhafazakâr tatiller yapmak artık mümkündür. Geçmiş dönemlerde muhafazakâr ailelere hitap eden muhafazakâr tatil köyü ve muhafazakâr otellerin azlığından dolayı muhafazakâr balayı tatili yapmak isteyen yeni evli çiftler otel ve mekân bulmakta zorlanmaktaydı. Muhafazakâr tatil yapmak isteyen insanların sayısı arttıkça bu muhafazakâr tatil köyü ve muhafazakâr otellere olan taleplerde artmıştır. Bu artan taleplere karşılık vermek amacıyla yapılan muhafazakâr tatil köyü ve muhafazakâr oteller muhafazakâr balayı tatili yapmak isteyen yeni evli çiftlere de hizmet vermeye başlamıştır.

Evlilik dönemlerinin ilk tatilini muhafazakâr balayı tatili olarak yapmak isteyen çiftler bu alternatifler arasından bütçelerine göre, tatil yapmak istedikleri tatil bölgelerine göre seçerek karar vermektedirler. Muhafazakâr balayı tatili için muhafazakâr tatil köyü veya muhafazakâr otelleri seçen evli çiftler öncelerde muhafazakâr balayı tatili yapmak için seçeneklerinin az olmasından dolayı ya belirli yerlere gitmek zorunda kalırdı ya da ev kiralayarak yazlık kiralayarak tatil yapmak zorunda kalırdı. Bunların hiçbirini yapmayıp isteklerini bir kenara bırakarak normal tatil köyü veya normal otel konseptinde hizmet veren tatil mekânlarında tatil yapmak zorunda kalırdı. Muhafazakâr tatil köyü ve muhafazakâr otellerin sayılarının artmasıyla muhafazakâr balayı tatili yapmak isteyen çiftlerin seçim yapabileceği birçok alternatifi bulunmaktadır.

 

İlginizi çekebilir: Muhafazakar Tatil Köyünde Tatil Yapmanız İçin 5 Neden

You might also like

REZERVASYON