Anasayfa 9 Muhafazakar 9 Villa Tatili Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Villa Tatili Hakkında Bilmeniz Gerekenler

10 Şub, 2022

Villa tatili hakkında bilmeniz gerekenler doğrultusunda öncelikle çok rahat bir tatil seçeneği olduğu bilmelisiniz. Göz ardı edemeyeceğiniz pek çok konu olduğu gibi Türkiye ve Dünya genelindeki tüm tatil severlere uygun ortamı sunar. İnsanlar yıl boyu çalışarak elde ettiği kazancın bir bölümü ile hazırlık yapıyor. Bu sayede ileriye dönük oluşabilecek tüm risklere göre davranış sergileyip belli bir bütçe için savaşıyorlar. Savaşıyor, dedim çünkü günümüz şartlarına göre tatil yapmanın masrafı ortalama 2 ile 3 maaş arasında değişiyor. Bu da bütçenizden ödün vermeniz gerektiğini gösteren bir durum. Tatil için kiralık villa araştırması yapan kişilerin bir tatilde aradığı imkânları oteller sunamamaktadır.

Öncelikle işe villa tatil kapsamında başlayalım villa tipi tatil evleri tercih etmek mahremiyetinizi kimseyle paylaşmanıza izin vermez. Ek olarak istediğiniz gibi tatil yapmanıza olanak tanıyan birçok unsur bulundurur. Normal otel konseptinden daha geniş olup daha özgürce ev konforundaki gibi hareket edebilmenizi sağlar. Size özel bir mekân deneyimi yaşarken ortalama 5 ile 15 kişilik kapasiteli kalabileceğiniz ortam avantajı sunar. Kalabalık ve çocuklu aileler için mükemmel seçenektir. Ayrıca işi hesaba yansıttığınızda da oldukça ekonomiktir. Kişi sayısı baz alınarak hesaplanmaz. Tabii ki, bu durum her yerde geçerli değildir.

Otel konseptinde durum çok farklıdır. Kişi sayısı ile hesaplanır. Aile olsanız bile çocuk içinde ek ücret ödersiniz. Bu durumda 10 günlük tatil süreniz varsa bunu yarı yarıya indirmek zorunda kalırsınız. Ayrıca çekirdek aile gibi ya da tek başınıza gidip yalnız bir tatil geçirirsiniz. Ayrıntılardan biri de otelin mevcut saatlerine göre davranmanız gerekir. Genelde sabah 7.30 ile 10.30 arasında kahvaltı saati akşam 7.30 ile 10.00 yemek saatine göre ayarlama yapmanız gerekir. Bu durum çoğu kişi açısından can sıkıcıdır. Çünkü tatile yapmaya gelen insanlar kısıtlanmak istemez. Tam tersi istediği gibi hareket etmek ister.

Villa Tatili

Villa Tatiline Gidebilmek İçin Uygulamanız Gereken Yöntemler

İnsanlar maalesef düşük bütçeyle çıktığı tatil ortamında bu durumu yadırgayamıyor. Aslında istenen villa tatil ama ne yazık ki bu her zaman mümkün olmuyor. Bu durumda villa tatili yapabilmek için bazı alternatifler öne çıkıyor. Bu alternatifler tabii ki aile yapısına uygun olsa da kişisel hesaplama yaparak arkadaş çevrenizle de kullanabileceğiniz sistemdir. Düşük bütçeyle yüksek konforu sunacak bir tatil arıyorsanız ailenizdeki çalışanların her ay para biriktirmesiyle villa kiralayabilirsiniz. Hem daha fazla kişi kalırsınız hem de her şeyden yararlanabilirsiniz. Aynı şekilde arkadaşlarınızla çıkacaksanız Alman usulü hesap oluşturarak geniş bir villa kiralayabilmeniz mümkündür. Bu sayede villa tatil konseptinden her iki şekilde de faydalanmış olursunuz. Çok bilinen yöntemlerden diğeri de erken rezervasyon yaptırmak. Bildiğiniz gibi yaz sezonu gelmeden de birçok yer belli tarihlerde hep doludur. Hatta yer bulmak çok zordur. Çoğu kişi parası olsa bile bu sistem nedeniyle tatil yeri bulamamakta ve sonunda kötü bir yere denk düşmektedir. Bu yüzden erken rezervasyon yaptırarak cebinizden çıkacak parayı baştan ayarlamak çok mantıklıdır.

 

Kiralık Villada Tatil Yapmanın Başlıca Avantajları

Kiralık villada tatil yapmanın başlıca avantajları arasında ilk olarak ev konforunu sunduğunu söylemek gerekir. Örnek vermek gerekirse; ailenizle veya arkadaşlarınızla saatlerce sohbet etmek, oyunlar oynamak gibi faaliyetler yapmak otel odasında uygun değildir. Fakat villa ortamında mümkündür. Özellikle havuzlu villa seçtiyseniz sizin için durum daha eğlenceli olacaktır. Havuzlu villalarda sevdiklerinizle eğlenceli vakit geçirebileceğiniz gibi vakit kısıtlaması da yaşamazsınız. Saatleri siz göre ayarlarsınız.

Muhafazakâr tatil villalarında tatil yapmanın en büyük avantajı şüphesiz, havuzun ve bahçenin size özel olmasıdır. Havuzun etrafı korunaklı olup dışarıdan hiç kimsenin havuzu ve villayı görmesine olanak vermez. Mahremiyet sizin için oldukça önemliyse ve bu tatilinizin büyük bir kısmını kapsıyorsa korunaklı havuzlu muhafazakâr tatil villaları sizin için en uygun seçenektir.

Kiralık villada tatil yapmanın ebeveynler için başlıca avantajı ise çocuklarına göre hareket edebilmelerini ve daha rahat edebilmelerini sağlamaktadır. Bebeği olan anneler rahatça emzirme görevini görebilir. Alt değiştirme vs. durumlar açısından da rahat ederler. Aynı şekilde eşleri de bu konuda hem fikir olup rahat edecektir. Biraz daha büyük çocuklar açısından yani 3 ile 7 yaş arasından bahsedersek yemek yeme sorunları gündeme geleceğinden yine villa tatil olanağını seçmek doğru olacaktır. Çünkü otel yemeklerinden çoğu yemiyor olabilir. Birçok çocuğun bu yaşlar arasında yemek seçtiğini bildiğimiz için özel hazırlık yapmak gerektiğini söylemek gerekiyor. Otel personeline durumu belirtseniz dahi burada ek ücret farkı çıkacağından bütçenizi aşacaktır. Bu durumda bir problem olarak varsayarsak yine kiralık villada tatil yaptığınız takdirde problemlerinizin çözüleceğini söylememiz doğru olur.

Villa tatili

 

Tatilinizi Kiraladığınız Villa Konforunda Yaşayın

Tatil için kiralık villa düşünen insanlar genellikle konforundan gram eksiltmek istemeyen ve aradığı en iyi tatil şeklinin bu yönde olduğunu düşünenlerdir. Evet, doğru bildiniz. Çünkü tam olarak tatilin keyfi villa ortamında çıkıyor. Kısıtlanmak veya belli saatlere uyum göstermek zorunda değilsiniz. Ev ortamının yüksek konforu villa ortamında bulunurken denize yakın olması ve havuzlu olması çok önemli artı puan oluyor. Durumu şu şekilde düşünün. Çoğu kişi hayatı boyunca havuzlu bir evi olmasını ister. Sakin ve huzurlu yer arayışı için akla ilk gelen ortam burasıdır. Bu yüzden de tatil için kiralık villa tutmak her insana akıllıca gelen seçenektir. Dahası ekonomiktir. Burada yaşayacağınız anıları tekrardan görmek bile insana huzur verir. Muhafazakâr tatil villaları seçeneğini tercih eden kişiler genellikle orada bol bol resim çektirerek anı biriktiriyor. Kimseye uymak zorunluluğu olmadığı gibi gece yarısı bile havuz keyfi yaşıyorlar. Otelde böyle bir durum mümkün mü? Tabii ki, mümkün olmuyor. Hiçbir aile çocuğunun gece yarısı herkesin girdiği havuza girmesini istemez. Çünkü kaydırakların kalabalık ortamdaki herkesin kullanması nedeniyle sıkışma gibi sorunlar oluşturduğu ve hatta çok kötü sonuçlar doğurduğu biliniyor.

Tatil için muhafazakâr tatil villaları kiraladığınızda böyle bir sorun yaşamayacağınız gibi size özel mekân konforunun bilinciyle hareket edebiliyorsunuz. Kimse sizi kısıtlamıyor ya da belirli saatlerde havuz kullanımı yapacaksınız diye bir şey söylenmiyor. Ek olarak çocuklarınız bolca eğlenip mışıl mışıl uyurken siz de yıl boyu yapamadığınız sohbetleri yapabiliyorsunuz. Bunu hayal etmek bile güzel bir şey olduğundan villa tatili yapmak ayrıcalıktır. Muhafazakâr tatil villaları bu yönden doyurucu bir seçenektir. Mahremiyetinizi korur. Havuzların etrafı çevrili olduğundan gözetlenme sorunu yaşatmaz. Ek olarak her ailenin seveceği bir ortamdır. Telefon görüşmeleriniz rahatlıkla yapabilirsiniz. Özelinizi rahatlıkla konuşabilirsiniz. Tesettürlü hanımlar rahatlıkla havuza girip yüzebilir. Eşinin ve çocuklarının yanı da rahat eden kadınlar sorun yaşamaktan da kurtulur. Açıkçası tesettürlü olmayan hanımlar içinde bu geçerlidir. Bu yüzden bu konuyu muhafazakâr şeklinde kısıtlamak doğru değildir. Çünkü hiçbir kadın sabahtan akşama dek gözetlenmekten hoşlanmaz.

 

Muhafazakâr Tatil Villalarının Özelliği

Başlıkta da anlayacağınız gibi muhafazakâr tatil villaları özelliği bakımından kişiye ayrıcalıklı konfor sunabilen yerlerdir. En güzel ve nadide diyebileceğimiz tatil şeklini sunar. Bu villaların genel bakımdan Fethiye’de olduğu bilinip her yıl belli müşterilerin sürekli tercihi olduğunu söylemek gerekir. Çünkü konforlu bir ortam sunar. Ortamın atmosferini daha güzel hale getirir. Tatil boyunca tüm aktiviteler istediğiniz gibi yapma olanağınız mevcuttur. Başta çocuklu aileler olmak üzere genç balayı çiftlerinin de villa tipi tatil seçtikleri bilinmektedir.

Muhafazakâr tatil villaları adından sadece mahremiyet arayan tatil severlere özel bir tatil imkânı sunduğu sanılmaktadır. Ancak villa tatili barındırdığı imkânlarla tüm tatil severlere hitap etmektedir. Bu yaz tatil planları yapıyorsanız villa tatiline kesinlikle şans ermenizde fayda var. İyi tatiller.

İlginizi Çekebilir: Muhafazakâr Villa Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

İlginizi Çekebilir

REZERVASYON