Anasayfa 9 Muhafazakar 9 Villa Tatili Yapmak İçin 10 Neden

Villa Tatili Yapmak İçin 10 Neden

26 May, 2022

Tatil zamanı geldiğinde deşarj olmak kafa dinlemek isteriz. Tatil planları yaparken aklımızda her zaman sessiz sakin bir plan olur. Kalabalık oteller yerine villa tatili yapmak herkes ister. İşte sizlere villa tatili için 10 neden;

1- Villa Tatilinin Sessiz Olması

Şüphesiz ilk isteğimiz tamamen kafa dinlemektir. Kalabalık bir otelde bu isteğimiz pek mümkün olmayabilir. Kafamızı dinlemek ve sesten uzaklaşmak için villa tatili vazgeçilmez bir sebeptir. Antalya’da tatil planımız olduğunu düşünelim. Yaz ayında full kapasite ile çalışan Antalya otelleri yerine kiralık villada tatil yapmak daha caziptir. Antalya, villa tatili bakımından çok tercih edilen bölgedir. Antalya’nın yanı sıra Fethiye’nin Ölüdeniz beldesi de villa tatili açısından tercih edilir. Bunun en büyük sebebi otellerin kalabalık olmasıdır. Yine tatilin en büyük unsurları arasında olan havuz olanağından vazgeçmek istemeyen kişiler havuzlu villa tercih ediyor.

2- Ev Konforunda Tatil Olanağı Sunması

Villa tatilinin otellerden en büyük farkı kendinize ait mutfak, banyo, havuz vb. olanakları kendi evinizdeki olanaklara benzer olmasıdır. Havuzlu villa tercih ettiğimizde konaklama tesisi ile havuzun arasındaki mesafe konforuna düşkün tatilciler için önemlidir. Tatile giden herkesin isteyeceği şey havuz keyfi bittikten sonra rahat bir duş alıp temizlenmektir. Ancak bu otellerde pek mümkün olmuyor. Otellerde genellikle havuzlar otelden uzak konumlandırılır. Bu villa tatilinde böyle değildir. Havuzlu bir villa tercih ettiğinizde kapınızı bir havuza açabilirsiniz.

Diğer bir artısı kendi istediğiniz yemekleri seçebilmektir. Oteller genelde hazır büfe olarak çalışır ve ne çıkarsa onu yemek zorunda olursunuz. Ama villa tatillerinde durum çok farklıdır. Dışarıdan istediğiniz yemeği alabilirsiniz. Gittiğiniz yöreye özgü yemekleri tatmak sizin için ayrı bir masraf olmaz.

3- Villaların Fiyat Avantajı

Villa tatili sanılanın aksine pahalı bir konaklama türü değildir. Otel odasında tek bir aile konaklama yapabilir ancak villa tatilinde durumlar farklıdır. Villa kiralamak aile ve arkadaş grupları ile ortak planladığımız bir tatil sayesinde otel odasından çok daha avantajlı olur. Örneğin Antalya bölgesinde bir tatil planınız var. 3 ailenin konaklayabileceği bir 5+1 villa kiralamanız 3-4 otel odasından daha avantajlıdır. Tatilcilere Antalya tatil villası bakımından çok seçenek sunmaktadır. Bu seçeneklerde sayesinde en uygun villayı bulabilirsiniz.

4- Villa Tatillerinin En Özgür Tatil Seçeneği Olması

Tatil denildiğinde özgür olduğumuz zamanlar aklımıza gelir. Villa tatili en özgür tatil seçeneğidir. Otellerin belirli saatler arasında yemek, havuz, bar gibi olanakları vardır. Ancak villa tatilinde böyle bir sınırlama yoktur. Villa tatilinde vakitleri tamamen siz belirlersiniz. Havuzlu bir villa tercih ettiğiniz zaman havuz için açılış veya kapanış saatiniz olmaz. Yine yemek için herhangi bir saate ve menüye bağlı kalmazsınız. Tatilde otel yönetiminin belirlediği otel kurallarına bağlı olarak tatil yapmanız gerekmez. Villa tatilinde tamamen tatil planınızı ve tatil kurallarınızı kendiniz belirlersiniz.

5- Villa Tatilinin Hijyen Avantajı

Villa tatilleri otel tatillerine göre çok daha hijyeniktir. Bunun en büyük nedeni villanın size özel olmasıdır. Otellerin kapasiteleri çok fazladır. Daha fazla insanın bir arada olması hijyen kalitesini düşürür. Her ne kadar temizlik otellerde düzgün yapılırsa yapılsın kapasitesi yüksek olan otellerde hijyen tam anlamıyla sağlanmaz. Villa tatillerinde alan çok büyük olmadığı ve belirli kişilerin bir arada konaklaması sonucu daha hijyeniktir. Kiralık villada tatil yaparken temizlik ekibinizde oluyor ve kısa sürede temizlik yapılabiliyor. Havuzlu villa tercih ediyorsanız yine havuzun temizliğini normal bir otele göre daha üstündür. Bunun sebebi yine havuzunda size özel olması ve havuzu kullanan kişilerin belirli sayıda olmasıdır. Aynı zamanda havuzu temizlik ekibi tarafından temizletebilirsiniz.

6- Salgın Hastalıklarda İzole Bir Tatil İmkanı Sunması

Villa tatili yaptığınızda tatil yapacağınız ortamı kendiniz belirlediğiniz için salgın hastalıklarda daha güvenli bir tatil imkânınız olur. Covid-19 salgını bunun en önemli örneğidir. Pandemi döneminde herkes evde kaldı. Evde geçirilen bu dönemde insanlar normalden daha fazla bunalmıştır. Bu yüzden tatile ihtiyaç artmıştır. Oteller bu dönemde alınan tedbirler ve kısıtlamalarla çalışamaz hale gelmiştir. Pandemi dönemi kiralık villada tatil ön plandaydı. Havuzlu villa bulmak neredeyse imkânsız bir hale geldi. Fethiye Ölüdeniz, Bodrum, Antalya villa tatili yapmak isteyen ziyaretçilerle dolup taştı. Otellerde en kalabalık alanların başında havuzlar gelir. Havuzlu villa bu konuda vazgeçilmezdir.

Havuzlu villa

7- Manzara Avantajı

Tatil planlarımızda sabah doğaya karşı veya denize karşı uyanmak veya manzaraya karşı bir şeyler içip keyif yapmak isteriz. Oteller her ne kadar manzaraya sahip olsa da manzara gören odalarını daha yüksek fiyata satmaktadır. Ancak villa tatilinde durum çok farklıdır. Özellikle Fethiye Ölüdeniz villalarında deniz ve doğa manzarası bir arada bulunmaktadır. Fethiye Ölüdeniz’de (Marmaris) bulunan villalar hem doğa hem deniz manzaralı olduğu için manzara düşkünleri için vazgeçilmez olmuştur. Bu manzarayı seyredebileceğiniz teras ve balkonlar yine villalarda bulunmaktadır.

8- Kalabalık Aileler İçin İdeal Olması

Otellerin çeşitli oda imkânları bulunmaktadır. Kalabalık aileler için maksimum 4 kişilik konaklama sağlayabilecekleri bir oda imkânı sunulmaktadır. Ancak daha geniş aileler için bu odalar uygun değildir ek yatak fiyatı veya başka bir oda tutmak gibi masrafları göz önüne aldığımızda masrafımız neredeyse ikiye katlanmaktadır. Ancak villa tatilinde böyle bir sorun olmayacaktır. İhtiyaçlarınız ile doğru orantılı oda sayısına sahip bir villa kiralamak bu sorunu çok kolay bir şekilde halledebilmektedir.

9- Dört Mevsim Tatil Yapma Olanağı

Bir tatil planınız var ve bu tatil planınız kış ayında yapmak istiyorsunuz. Ancak planınız kapsamında olan bölge yaz turizmi bölgesi. Büyük ihtimalle o bölgedeki oteller kapalı olacak veya tam fonksiyonu ile çalışmıyor olacak. Buda otellerin dört mevsim tatile uygun olmadığını gösteriyor. Ancak bu sorun kiralık bir villada bulunmuyor. Örneğin Antalya villa tatili her mevsimde yapılabilir. Havuzlu villalar olduğu gibi villalarda şömine gibi ısıtıcı ve kış şartlarına uygun ekipmanlarda bulunmaktadır. Antalya bölgesinde kış ayında kiralık villalar sayesinde tatil imkânı vardır.

10- Amacınıza Uygun Tatil Olanağı Sağlaması

Çeşitli villa konseptleri bulunmaktadır. Bunlar; Havuzlu villalar, Muhafazakâr villalar, Balayı villaları gibi amaca özel villalar bulunmaktadır. Kısaca açıklamak gerekirse.

Havuzlu Villa

Havuzlu villalar, özellikle tatillerinin vazgeçilmezi havuz olan tatilciler içindir. Bu villa tipinde havuz ön plandadır. Havuzda çeşitli görsel ve işlevsel ekipmanlar bulunmaktadır. Bunlar akarsu görünümünde bir çeşme, mini kaydırak, havuz etrafında bulunan süsler gibi sıralayabiliriz.

Muhafazakâr Villalar

Muhafazakar villa türünde gizlilik ön planda olmaktadır. Villa tatillerinden insanlardan her ne kadar uzakta tatil yapsak dahi bazı villalarda komşularımız olabiliyor. Muhafazakâr villalar tam olarak burada devreye giriyor. Teras veya balkon manzaranıza engel olmayacak şekilde yüksek duvarlar kullanılmaktadır. Bu duvarlar sizin için gizlilik özelliğini ön plana çıkarmaktadır.

Balayı Villaları

Balayı villalarında ise, yeni evli çiftlere özel bir konsepti bulunmaktadır. Bunlar evde çiçek ve çeşitli motiflerde süslemeler akşam kokteyl gibi özel sunumlar olabilir. Veya sizin isteklerinize göre değişebilir.

İlginizi Çekebilir

Uludağ Nerededir

Uludağ Nerededir

Türkiye'nin gözde kış tatili destinasyonlarından biri olan Uludağ, Marmara Bölgesi'nin en yüksek...

REZERVASYON