2022 Tatil Trendleri

10 Şub, 2022

Yeni tatil trendleri arasında villa kapsamlı tatil şekli öne çıkan ilk seçenek oluyor. 2 yıldır içinde olduğumuz pandemi durumunu düşünürsek bu şekilde bir tatil yapmak her açıdan daha mantıklı ve daha güvenlidir. Trend olarak öne çıkan villalar korunaklı havuza sahip olup her açıdan beğeni topladığı da bilinmektedir. Tabii insanlar kendi bütçesine göre bu tatil fırsatından yararlanıyor ama otelde yapılan tatil ile kıyasladığınız zaman daha ekonomik olduğu ortaya çıkıyor. Ortalama her aile 7 ile 10 gün arasında tatil yapmakta olup bu süreyi en sorunsuz, en iyi ve en güvenli şekilde geçirmek ister. Bu açıdan düşününce de villa kiralamanın avantajlı tarafı öne çıkmış bulunuyor.

2022 tatil rezervasyon kapsamında korunaklı villa kiralamak ailenizle birlikte özel, sakin, huzur verici tatil geçirmenizi sağlayacaktır. Özellikle Fethiye civarında bulunan villalar bu yönde aranılanı tam anlamıyla karşılamaktadır. Denize olan yakınlığı nedeniyle de çok talep gören villalar Fethiye’de oldukça ünlüdür. Bu yüzden birçok villa türüne göre daha çok ilgi gördüğü bilinmektedir. Yeni tatil trendleri bakımından korunaklı villalar öne çıkarken temel avantajları da ön plana çıkmaktadır. Villa tatili olarak belirtilen sistemin temel avantajı havuzunun dışarıdan görünmemesidir. Ayrıca yüzme havuzunun etrafında bulunan çevre duvarları sayesinde mahremiyetinizi de korursunuz. Bazı villaların etrafının ağaçlarla kaplı olması da aynı şekilde koruma sağlamaktadır.

Korunaklı villa yapısı hem trend tatil tercihi olup hem de diğer tatile gelen kişiler tarafından rahatsız edilmenizi engeller ve sadece size özel bir alan sunar. Ayrıca doğa ile baş başa kalacağınız tatil fırsatı sunar. Bol oksijenin bulunduğu bu ortamda hem fiziksel, hem mental hem de ruhsal açıdan yenilenirsiniz. Sosyal medya bu konuda çok önemli farkındalık yaratmaktadır. İnsanların tatil amaçlı gitmek istediği yerlere yönelik çok farklı seçeneklerin öne çıkarıldığı platformdur. Fakat son dönemde yaşanılan sağlık sorunlarını ele alınca yeni dönemin en trend tatil şeklinin villa ortamında sağlandığı bilinmektedir. Bu yüzden 2022 yılı için moda diyebileceğimiz veya trend şeklinde belirteceğimiz tatil tarzının özel yaşamın hassasiyetini koruyabilen ve hijyenin üst düzeylerde olduğu villalardır desek doğru söylemiş oluruz.

 

Erken Rezervasyon ile 2022 Tatiliniz Mükemmel Geçsin

2022 tatil rezervasyon çeşitleri arasında trend olan seçenekler şimdiden ilgi görmeye başladı. Villa konaklama şekli tüm insanların ilgisini çekmekle beraber pek çok avantajı da öne çıkardığı için yeni yılın en iyi seçeneği haline dönüştü. Villa kiralama beraberinde gözetlenme ya da rahatsız edici sözlü müdahalelerden uzak kalırsınız. Bununla birlikte otel ortamlarını da ele almak gerekir. Her otel aradığınız tatil atmosferini sunamaz. Çünkü birçok otel merkezi alanlarda ve trafik akışının bol olduğu yerlerde kurulmuştur. Bu nedenle ses kirliliğinin öne çıkması ve kalabalıktan doğan sorunlar rahat tatil imkânı yarı yarıya düşmektedir.

Ücret tarifeleri bakımından düşününce otel sisteminde kişi sayısı baz alınarak hesap yapıldığı bilinir. Villa sisteminde ise böyle bir durum söz konusu değildir. Daha doğrusu villada kaç kişi kalacaksanız ona göre seçim yapabilmenize fırsat tanınmaktadır. 2 le 4 kişilik villalar bulunduğu gibi 7 ile 15 kişi arasında değişen villa tasarımları da vardır. Bu konuda işletmeyle iletişime geçmek akıllıcadır. Ayrıca güvenilir adres arıyorsanız kesinlikle Fethiye Ölüdeniz lokasyonunu tercih etmelisiniz.

Plajda eğlenen çocuklar ve ebeveynleri

Ölüdeniz Otellerinin Önemli Farkları

Tatil yapmak yıl genelinde iş yorgunluğu ve strese en iyi gelen tedavidir. İnsanlar gerektiğinde kredi çekerek bile olsa tüm yılın yorgunluğunu atmak için tatile gitmektedir. Bunun yanı sıra insana iyi gelen tatil seçenekleri çok farklı olup bütçeye göre uyarlanabilmektedir. Yeni tatil trendleri ve bütçe uygunluğu bakımından ekonomik olduğu bilinen Ölüdeniz otelleri bu konuda örnek gösterilecek adres olup bazı önemli farklarını siz müşterilerine sunmaktadır. Bu farklar ise şu şekilde sıralanır.

  • Doğal ortam sunması
  • Denize olan mesafesinin sıfır olması
  • Hijyenik ve sağlığa uygun olması
  • Ekonomik ve İslami şartları arayan kişiler için uygun olması
  • Korunaklı villa yapısı sunabilmesi
  • Taze yemek seçeneği sunabilmesi
  • Çocuklu aileler için düşünülmüş olan havuz, mini disco, çocuk kulübünün olması
  • Kalabalıktan uzak ve sakin ortam sunabiliyor olması
  • Diğer otellere nazaran büyük hizmet farklarının olması

Yukarıdaki maddeleri gözden geçirince bile tatil seçenekleri arasında diğerlerini elemek istersiniz. Çünkü çoğu otel cadde üzerinde kurulduğundan kalabalık ve oldukça sağlıksız ortam sunuyor. Ölüdeniz otelleri bu konuda tatilcilerin aradığı konforu sunuyor. Şimdi şöyle düşünelim. Ailenizle veya arkadaşlarınızla tatile çıktınız. Sakin ve huzurlu ortamda mı tatil yapmak istersiniz yoksa gürültü kirliliğinin olduğu ve hizmet konforu düşük olan yerde mi kalmak istersiniz. Tabii ki sakin ve huzurlu ortam tercihi edersiniz. Çünkü gerçek tatilin keyfi ancak böyle çıkar.

Ölüdeniz otelleri her yaştan insan için düşünülmüş olanakları sunarken her insanın eşit derece de bu haklardan faydalanmasını sağlıyor. Doğal ortamda tatil yapmanın keyifli yanını keşfedebileceğiniz bu adres Fethiye’nin en meşhur yerindedir. Neresi diye soracak olanlar için tabii ki Ölüdeniz diyebilmek mümkündür. Her bakımdan tatmin olacağınız ortamı sunan bu adreste her zaman hizmet alabileceğiniz ortam vardır. Yaz aylarında çok tercih edilen bu ortam güz döneminde de çok talep görmektedir. Ayrıca aile yapısına uygun olması sayesinde en çok çocuklu aileler tarafından tercih edildiği biliniyor.

 

Ölüdeniz Otellerinde Fantastik Tatil Zamanı

Ölüdeniz otelleri fantastik kelimesinin eş değer anlamıdır. Fantastik hayal ürünü olan şey olsa da hayal edilen tatil hizmeti kapsamında bu ortam mükemmel atmosfer sunabiliyor demektir. Ailenizle, arkadaşlarınızla her şekilde rahat edeceğiniz ortam sunan otelin etrafındaki farklı ağaçlar mental bir ortam oluşturuyor. Meditasyon keyfini çıkartacağınız çakralarınızı dengeleyeceğiniz muhteşem atmosfer sunuyor. Buraya evcil hayvanınızla da gelebileceğiniz gibi çevre dostu olan otelin etrafında güvenli doğa keyfi yaşayabilirsiniz. Ölüdeniz otelleri bu bakımdan aranılan müşteri talebine ayak uyduran hizmet sunar. Destek sunan hizmetler sayesinde yemeğinizi keyifle yiyeceğiniz şekilde ayarlama yapılabilir. Ölüdeniz gezi rehberi ve daha fazlası için Ölüdeniz Gezi Rehberi: Ölüdeniz Nerede? Ölüdeniz`e Nasıl Gidilir? Bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

 

Bungalov ve Çadır Kamp

Son dönemlerin gözdesi olan bungalov ahşap evler ve çadır kampları konforun pek aranmadığı tatil anlayışları olsa da sunduğu keyif ve doğayla iç içe yaşam deneyimi ile çok fazla müdavim kazanmışlardır. Bungalovlar, havuzlu veya havuzsuz seçenekleri ile öne çıkmaktadır. Her ne kadar aklımızda küçük ahşap evler canlansa da günümüzde çok sık tercih edilmesiyle birlikte 2 kişiden 6 kişilik kapasiteye kadar konaklama imkânı sunmaktadır.

Çadır kampları son dönemin bir diğer gözde konaklama seçeneklerinden. Fiyat karşılaştırması yapıldığında diğer seçeneklere göre en uygun olarak karşımıza çıkar. Konfordan ödün vermeniz gerekse de doğayla iç içe geçirdiğiniz o süre oldukça kıymetli ve dinlendirici olacaktır. Çadır kampı yapmak için kamp malzemelerinizin olmasına gerek yok. Günümüzde kamp yapmayı tercih edenlerin hızla artışı ile birlikte kamp işletmeleri ortaya çıktı. Bu işletmelerde isterseniz malzemelerinizi yanınızda getirebilirsiniz ya da kamp malzemeniz yoksa işletmeden temin edebilirsiniz.

2019 ve devamındaki süreçte insanlar zor bir süreç geçirmiş olup birçok hastalıkla uğraşmıştır. İnsanlar koronavirüs gibi büyük bir sorunla uğraşırken günlerce, aylarca evlerinde kalmıştır. Zorunlu şekilde sağlığı için bu süreyi evinde geçiren insanlar doğal ortam ve dinlenme ihtiyacı duymaktadır. Kiralık villada tatil yaparak doğal ortam ihtiyacınızı gidereceğiniz gibi ruhsal ve fiziksel açıdan da kendinizi iyi hissedersiniz.

Fethiye Ölüdeniz, her yıl olduğu gibi bu yılda tatil trendleri arasında yerini alıyor. Babadağ manzarasıyla Ölüdeniz’in serin sularını ve Fethiye’nin eşsiz doğasını bir araya getiren bu muhteşem yer tatilcilere hem dinlendirici hem de son derece aktif ve eğlenceli bir tatil imkânı sunuyor. Ağaçların arasında yürümek, sabah-akşam denize girmek, spor ve meditasyon yapmak veya istediğiniz zaman çay-kahve sohbeti yapabilmek mümkündür. Bunların yanı sıra tadına doymayacağınız macera dolu aktiviteleri de denemeden buradan ayrılmak pek mümkün değil. Çocuklarınız için tasarlanmış özel alanlar sıkılmalarını engellediği için siz ebeveynlere de rahat zaman geçirme fırsatı doğar.

İlginizi Çekebilir

REZERVASYON