Adeta Cennetten Parça: Zehra Kuleli Plajı’nın Masmavi Dünyası

3 Mar, 2023

Zehra Kuleli Plajı, tatilcilerin uğrak noktası haline gelen bir cennet köşesidir. Plajın kristal berraklığındaki denizi ve beyaz kumu, ziyaretçilere unutulmaz bir tatil deneyimi sunuyor. Masmavi denizinde yüzmenin, güneşin altında uzanmanın ve sakin bir ortamda dinlenmenin tadını çıkarın. Zehra Kuleli Plajı’nda aradığınız huzuru bulacaksınız.

Fethiye’nin plajlarından biri olan Zehra Kuleli Plajı, yıllardır tatil severlere aileleriyle birlikte mutlu bir gün geçirebilecekleri ve güzel anılar edinebilecekleri eşsiz bir hizmet sunmaktadır. 2019 yılına kadar normal bir faaliyet gösteren Kuleli Plajı, 2019 yılından sonra isim ve faaliyet değişikliğiyle Zehra Kuleli Beach olarak faaliyete başladı. Zehra Kuleli Beach, muhafazakâr hizmet vermeye başladı. Kadın ve erkek yüzme alanları ayrıdır. Plajın hemen ortasında bulunan göl ve etrafında bulunan localar size tüm gününüzü değerlendirebileceğiniz bir hizmet sunmaktadır. Doğaseverlerin hayran kalıp ayrılamayacağı detaylardan bahsedelim. Plaj etrafı tamamen ormanla kaplı olup elektriğini güneş enerjisiyle elde eder. Hizmet anlamında yapılan tüm çalışmaların doğaya zarar vermeden yapılan yapı ve duvarlar ilgi çekici genel itibarı ile yapıların büyük çoğunluğunda ahşap ürünlerin kullanıldığı bu yer, doğayla bir bütün halinde hareket etmektedir. Plaj alanı 20 hektar büyüklükte olup misafirlerine geniş bir alan sunar. İç alanlarında masa, sandalye, kafe, restoran, loca, oturma alanları ve oyun parkı gibi misafirlerinin zaman geçirebilecekleri geniş kapsamlı bir hizmet vermektedir.

Plaj içerisindeki restoranın zengin Türk mutfağı menüsüyle size tadına doyamacağınız yemekler sunmaktadır. Burada Ölüdeniz ve Babadağ’ın eşsiz manzarasına karşı yemek yiyebilir, ardından tesis içerisinde yer alan kafede Türk kahvenizi ya da soğuk içeceklerinizi içerek serinleyebilirsiniz. Küçük bir tüyo verelim. Bu plajın kahvaltıları oldukça ünlüdür. Kahvaltılar saat 10.00’da iskelede sizi bekliyor.

Küçük çocukların eğlenebilmesi için iç kısımdaki park çocuklarınıza keyifli bir zaman sunacaktır. Çocuklarınız parkta oynarken hemen oyun park alanının etrafında bulunan localarda hem çocuklarınızı gözetleyebilir hem de sevdiklerinizle çay kahve keyfi yapabilirsiniz.

Plajın tam ortasında bulunan göl içerisindeki balıklarla birlikte eşsiz bir manzara sağlıyor. Göl etrafında bulunan localar size ailenizle birlikte değerli zamanlar güzel anılar biriktirmenizi ve unutulmayacak anılar edinmenizi sağlayacak. Yoğun dönemde balık tutmanın yasaklandığı gölde belirli zamanlarda ise balık tutmak serbesttir. Olta veya ağınızla gelip sevdiklerinizle balık tutabilir, yılın stresini üzerinizden uzaklaştırabilirsiniz. İç kısımda bulunan mangal ve masalardan da faydalanabilirsiniz.

Deniz ve göl etrafında bulunan localarda oturup ailenizle ve sevdiklerinizle zaman geçirebilir, çayınızı kahvenizi yudumlayıp sohbet edebilirsiniz. Yoğun iş hayatınızda sevdiklerinize ayıramadığınız zamanı bu localarda sohbet ederek telafi edebilirsiniz. Burada günün nasıl geçtiğini anlayamayacak, sevdiklerinizle kalıcı anılar biriktirecek ve sevgi bağınızı güçlendireceksiniz. Her zaman dediğimiz gibi tatil; dinlenmek, işten ve trafikten uzaklaşmak, sevdiklerinde doyasıya eğlenmek ve sevdiklerimizle daha çok zaman geçirmek için muhteşem bir fırsattır. Zehra Grup’un işletmeleri bu anlamda ailelere hitap eden mekanları ile ailenizle geniş zaman ayırmak istiyorsanız tercih edebileceğiniz tatil merkezleri arasında size en uygun hizmeti ve alanı sağlayacaktır.

Zehra Kuleli Plajı’nda kadınlara özel ayrılan alan dışarıdan görülmemesi ve mahremiyeti koruması için korunaklı hale getirilmiştir. Bu plaj mahremiyete önem vermesi, muhafazakâr yaşam tarzına değer vermesi ve Fethiye’de ilk ve tek muhafazakâr plaj olması ile büyük ilgi ve rağbet görmektedir. Kadınlar kısmının iç kısmında giyinme kabinleri bulunmaktadır. Hemen kabinlerin yan tarafında kumdan ve tuzlu sudan temizlenebileceğiniz açık duş alanları mevcuttur. İç kısımda bulunan kafe-bar alanında içecek alabilir veya sipariş verebilirsiniz. Bu alan sizlere yazın sıcağından kaçıp serinleyebileceğiniz masmavi denizin yeşille buluştuğu keyifli neşeli bir gün sunacaktır.

Erkekler için hizmet sunan kısımda yine kafe-bar alanında ya da iskelede güzel zaman geçirebilirsiniz. Mavi suyun derinliklerinde kafanızda karmaşa yaratan sorunlardan uzaklaşarak yoğun stresin hayatınızdan uzaklaştığını hissedeceksiniz.

Doğayla huzur bulduğumuz, kalabalık şehrin tozlu ve kirli havasından uzaklaştığımız, oksijen kaynağımız orman içerisindeki plajın ruhunuzu dinlendireceği, uzun soluklu rahat bir nefes almanızı sağlayacak plaj içerisinde ailenizle ağaçların içerisinden yürüyebilir, sevdiklerinizle güzel zaman geçirebilirsiniz. Doğanın bize sunduğu havanın vücudumuz üzerindeki etkiyi sonuna kadar hissedebileceksiniz. Kalabalık şehir hayatında egzoz dumanı, sigara dumanı, parfüm ve diğer gazları, birçok kimyasalın hayatımızda bulunduğu ne kadar rahatsız edici olsa da engel olamadığımız ortak problemlerimizden birisidir. Burada tüm bunlardan arınacak ve doğanın bize sunmuş olduğu atmosferle oksijen size huzur sağlayacaktır.

fethiye kadınlar plajı

Yeni Yüzüyle Zehra Kuleli Plajı

Plajın onarım ve yenilenme sürecinde onlarca proje ve fikir değerlendirilmiş olup şuan ki görüntüye ulaşması sağlanmıştır. Plaj üzerinde yapılabilecek değişim veya eklemeler için halen çalışmalar ve fikir alıverişleri devam ediyor. Zehra Kuleli Beach yeni yüzüne kavuşurken bir yıla yakın bir süre boyunca faaliyete kapalı durumda kaldı. Yenilenme sürecinden sonra eşsiz bir dinlenme ve tatil merkezi haline gelmiştir.

Ege bölgesindeki en büyük plajlardan biri olan Zehra Kuleli Plajı’nda yapılan ve yapılacak olan tüm yeniliklerde doğaya zarar vermeden yapılarak genellikle yaptığı çalışmalarda da doğadan faydalanıp doğayla iç içe çalışmalar üzerinde duruluyor. Bölge içerisinde doğanın temizliği ve korunması yönünde de çalışma arkadaşlarıyla işbirliği içerisinde olup topluma ve faaliyet gösteren diğer şirketler veya işletmelere de örnek teşkil etmektedir.

Fethiye bölgesinde muhafazakâr yaşam tarzına uygun hizmet sunan Zehra Group işletmeleriyle siz değerli misafirlerine farklı seçeneklerde hizmetlerde sunmaktadır. Ölüdeniz’de otel, apart, tatil köyü ve birçok villası bulunan Zehra Group, çeşitli konaklama imkânları ile siz değerli misafirlerine hizmet vermektedir. Sizde hemen web sitemizi ziyaret edin ve size en uygun tatili bizimle planlayın!

You might also like

REZERVASYON