Balayı Hazırlığı Yaparken Dikkat Etmeniz Gereken 9 Kural!

19 Ara, 2022

Günümüzde yeni bir tatil çeşidi olan muhafazakâr balayı tatili için, yeni evli Müslüman bireylerin benimsedikleri ve inançlarından kaynaklanan gereksinimlerine cevap veren bir tatil deneyimi sunan birçok işletme bulunuyor. İslam’ın gerektirdiği bütün hassasiyetleri göz önünde bulunduran yeni yuva kurmuş olan çiftlere bu doğrultuda işletmeler muhafazakâr gereksinimleri ön plana çıkaran bir balayı ve tatil deneyimi yaşatmak için birçok seçenek sunuyor. İşletmeler bu doğrultuda hizmet vermeye çalışırken  yeni evlenmiş muhafazakâr bir balayı yapmayı planlayan çiftler, muhafazakâr bir balayı tatilinde işletmeler hangi hizmetleri misafirlerine sunmaktadır? Muhafazakâr balayı konseptli bir tatil anlayışından ne anlamalıyız? Yeni evlenmiş ve balayına çıkmış olan çiftler balayına çıkmadan önce hangi konulara dikkat etmelidir? gibi sorulara cevap aramalıdırlar. Şimdi balayına çıkacak olan yeni evlenmiş çiftler için bu sorulara cevap vermeye çalışalım.

 

Birinci Kural: Seçeceğiniz Otelin Alkolsüz Olmasına Dikkat Edin

Muhafazakâr bir hayat yaşayan insanların en çok önem verdiği konuların başında alkol gelir. Muhafazakâr bir balayı tatiline çıkmadan önce  gideceğiniz otelin veya yerin menülerinde alkol olup olmadığını kontrol etmeniz sizin için iyi olacaktır. İslami ya da muhafazakâr hizmet veren otel ve villa hizmeti veren tesisler zaten konseptlerinde bulunmadığından dolayı misafirlerine alkolsüz hizmet sunmaktadırlar.

İlginizi Çekebilir: Alkolsüz Her Şey Dahil Konsept Nedir?

İkinci Kural: Seçeceğiniz Otelin Aile Plajı Olmasına Dikkat Edin

İnsanlar tatile çıktığında doğal olarak plaja yüzmeye aileleri ile giderler. Bunun yanında muhafazakâr bir hayat süren aileler genellikle sadece kadınlara ya da sadece erkeklere özel havuz ya da plajlardan faydalanmak isterler. Muhafazakâr işletmeler bu doğrultuda otel konseptlerinde kadına ya da erkeğe özel plaj, havuz ya da villa hizmeti veren muhafazakâr işletmeler ailelerin sadece kendilerinin kullanabilecekleri korunaklı havuzlu villaları misafirlerin hizmetine sunarlar. Ayrıca eşlerin birlikte denize girebilecekleri aile plajlarından çiftleri bayanların haşama giyme koşuluyla faydalandırırlar.

Üçüncü Kural: Sadece Kadınlara Hizmet Veren Plajları Olan Tesisleri Seçin

Muhafazakâr bir hayat yaşayan kadın ya da etrafından rahatsız olup sadece hemcinslerinin bulunduğu ortamlarda denize girmek isteyen bayanların sadece haşama ile değil de daha rahat deniz kıyafetleri ile denize girebilecekleri, sadece bayanların kullanabileceği özel bir plaj istekleri olabilir. Bu tür hizmetleri olan otelleri seçmek muhafazakâr bir hayat yaşayan insanların daha güzel ve rahat bir tatil geçirmelerini sağlar.

Dördüncü Kural: %100 Helal Kesim Menüler Tercih Edin

Menülerin alkol içermemesinin yanı sıra %100 helal sertifikaya sahip yiyecek ve içeceklerden oluşmasına ve hijyenik bir ortamda hazırlandığına dikkat etmeniz çok önemlidir.

Beşinci Kural: Havaalanı Ya Da Otogardan Otele Ulaşımın Nasıl Olduğunu Öğrenin

Kaliteli ve işinde uzman bir işletmenin en önemli özelliği tatilinizle ilgili tüm detayları sizin için belirleyebilmesi ve uygulayabilmesi ve bu doğrultuda bütün ihtiyaçlarınıza cevap verebilmesidir. Bu nedenle otele ya da villa tatili yapıyorsanız villaya rahat bir şekilde ulaşımınızı sağlamak için misafirlerine transfer hizmeti sağlarlar.

Altıncı Kural: Otelin Her Bütçeye ve İhtiyaca Uygun Oda Seçeneğinin Olmasına Özen Gösterin

Tatil planı yapmadan önce ya da yaparken bütçenize uygun bir otel seçmeniz ve seçeceğiniz otelde birden fazla oda tipinin olmasına dikkat edin böylece bütçenize uygun bir otel ya da oda rezervasyonu yaptırmak için seçeneğiniz artacaktır. Bunun yanında birçok işletmenin sezon öncesi erken rezervasyon kampanyaları yaptığını ve bu kampanyalar kapsamında misafirlerine sezona göre daha uygun fiyatlı konaklama imkânı sunduğunu da belirtelim.

Yedinci Kural: Otel Olanaklarının Neler Olduğunu Keşfedin

Yoğun ve stresli bir çalışma dönemi geçirdiniz ve tatile çıkmayı hak ettiniz. Bu tatilde keyifli vakit geçirmek ve doyasıya eğlenmeyi sonuna kadar hak ettiniz. Bu doğrultuda tatil planınızı yaparken tatile gideceğiniz işletmenin misafirlerine ne tür olanaklar sağladığı ile ilgili kapsamlı bir araştırma yapmalısınız ki eğlenceli bir tatil yapmayı beklerken monoton ve sıkıcı bir tatilin ortasında kalmayasınız.

Sekizinci Kural: Otelinizi Merkezi Bir Yerden Seçin

Tatiliniz için otel seçerken sadece otelde değil de otelin dışında da vakit geçirmek ve çevrenizi keşfetmek istiyorsanız otelinizi ya da konaklama yapacağınız villanızı merkezde ya da merkeze yakın bir yerden seçmenizde fayda var.

Dokuzuncu Kural: İhtiyaç Listesi Hazırlayın

Balayı tatiline çıkmadan önce ve bavulunuzu hazırlamaya başlamadan önce tatilinizde nelere ihtiyaç duyacağınızı belirlemeniz için ve sizin için önemli olduğunu düşündüğünüz eşyalarınızı unutmamanız için ihtiyaç listesi hazırlamanızı öneririz.

 

You might also like

REZERVASYON