Anasayfa 9 Genel 9 Erken Rezervasyon Yaparken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Erken Rezervasyon Yaparken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

11 Eyl, 2023

Erken rezervasyon aslında hayatımıza son zamanlarda giren bir kavram değil. Ancak rahatlıkla diyebiliriz ki erken rezervasyon kavramı son günümüzde gitgide gündeme gelen ve ilgi uyandıran bir kavram. Erken rezervasyon tatil seslendiği kitle çok çeşitli ve yüksek olduğu için gitgide yükselen talep de bir o kadar normal. Esnafından, devlet memuruna, emeklilerden öğrencilere birçok kesime seslenen bir avantaj sistemidir. Çoğu kişinin gözünde tatil kavramı çok pahalı bir iş gibi görünse de erken rezervasyon avantajıyla aslında durum aksine ve oldukça olumlu bir yöne dönmüş oluyor.

Erkenden yer ayırtmanın fırsatlarından bir diğeri de planlama esnekliğidir. Ne zaman olacağı bellidir. Hazırlık aşamaları oldukça rahattır. Birçok prosedür önceden ayarlandığı için konaklayan misafirler tatile bol bir enerjiyle başlar. Acele bir şekilde yapılan ve organize edilen bir tatil kişinin tüm yıl ki yorgunluğunun üstüne fazladan yorgunluk eklenecektir. Hiç kimse böyle bir tatil geçirmek istemez. Bu yazımızda sizlere erken rezervasyon tatil fırsatlarından ve avantajlarından söz edeceğiz.

 

Erken Rezervasyonun Avantajları

Tüm dünyada aktif olan ve ülkemizde de son birkaç yılda artarak olarak merak uyandıran erken rezervasyon, seçtiğiniz aylar içerisinde düşündüğünüz bir tatil yapma fikri varsa, ücretini aylar öncesinden yaparak uygun maliyetli bir tatil yaşamanıza fırsat sunan bir avantajdır.

Erken rezervasyon tatil fırsatları ile yaz aylarında “lüks” olarak bakılan bir tatili, çok daha uygun maliyetlerle ve avantajlı ödeme seçenekleriyle tecrübe etme imkanına sahip olabilirsiniz. Böylelikle düşlediğiniz tatili, yaz sezonunda sık sık karşılaşılan “kontenjan dolu” engeline takılmadan, daha ekonomik fiyatlarla deneyimle bilirsiniz. Önceden yer ayırtma yoluna başvuranların en çok bu yolu seçme sebeplerinden birisi de ekonomik olmasıdır. Bunun en büyük nedenlerinden birisi de henüz kontenjan yoğunluğunun az olmasından dolayıdır. 

Durum böyleyken otel yönetimi de misafirlerine en olur fiyatlarını sunmuş oluyorlar. Bu da hem ekonomik hem belirli bir zamanda yoğunluk derdiyle uğraşmadan eşsiz bir tatil geçirme fırsatı yaratıyor. Belirli bir tarihi önceden belirlemek de çalışanlar için çokça avantajlı oluyor. Bu sebeplerden birisi ise, çoğu çalışan senelik izinlerini tatil sezonlarında kullanıyor. Çalışanların yıllık izinlerini aylar öncesinden iş yerlerine söyleyerek sorun yaşamaları engellenmiş oluyor. Yer ayırtma fırsatlarından bir başkasıysa henüz çoğu yer dolmadığı için seçeneklerin çok olmasıdır. İstediğiniz noktada istediğiniz şekilde konaklama fırsatına sahip olabiliyorsunuz.

rezervasyon

Erken Rezervasyon Otelleri

Erken rezervasyon otelleri aslında hem misafir hem de otel yönetimi açısından oldukça yararlıdır. Önceden rezervasyon yapan her otel aslında bir erken rezervasyon otelleri içerisinden yer alır diyebiliriz. Öncelikle erkenden rezervasyon yaptıran misafir maliyeti önceden hesaplar. Maliyeti önceden öder. Önceden ödemesinin bir diğer güzel yanıysa oldukça az maliyete işin içinden çıkmasıdır. 

Tatilde hepimiz biliriz ki para oldukça fazla gidiyor. En azından konaklama konusunu erkenden çözdüğümüzde en yüksek gider kalemini halletmiş oluruz. Misafirler için diğer iyi bir yan ise rezerve ettiği tarihe rahatlıkla izin alabilmesidir. Misafir açısından yıllık iznin önceden belirlenmesi hem kendi açısından hem de çalıştığı yer açısından oldukça avantajlıdır. Hem otel hem misafir hem de konaklayan misafirin iş durumu hazır hale gelmektedir. Yazın yükselen fiyatlara katlanmaya da yer arama sıkıntısına da hiç gerek yok. Otel yönetimi açısından avantajlarına gelecek olursak, otel yönetimi önceden yapılan rezervasyon ücretleriyle kışın çalışanlarını mağdur etmemek için bu ücreti seve seve kabul etmektedirler. Kışın yapılan rezervasyon oranlarına bakarak da yazın ne kadar yoğun geçeceğini planlayıp ona göre pozisyon alabilmektedir. Oteller için hazırlık süreci oldukça yoğun ve uzun sürdüğü için kışın yapılan rezervasyonlar oldukça önemlidir. Resme üstten baktığımızda aslında hem konaklayan misafir hem de otel yönetimi oldukça avantajlı konumdadır. Hem otel yönetimi açısından hem de konaklayan misafir açısından incelendiğinde nelere dikkat edilmeli ve avantajları nelerdir sizler için sıraladık.

 

İlginizi Çekebilir: Ölüdeniz Gezi Rehberi: Ölüdeniz Nerede?

İlginizi Çekebilir

Uludağ Nerededir

Uludağ Nerededir

Türkiye'nin gözde kış tatili destinasyonlarından biri olan Uludağ, Marmara Bölgesi'nin en yüksek...

REZERVASYON