Neden Fethiye’de Tatil Yapmalısınız?

15 Şub, 2022

Fethiye’de tatil yapmak her insanın isteyeceği bir şeydir. Çünkü Türkiye’nin en güzel bölgesinde yer almaktadır. Yemyeşil ormanın arasında süzülen Ölüdeniz görüntüsü bile buna yeterli bir sebeptir. Her sabah kuşların sesleri ve hoş kokulu ağaçların arasında duran bir otelde uyanmak insanın aurasını da temizler. Yoga yapan insanları görebileceğiniz bu yerde sabah sporları gelenek haline dönüşmüştür. Akdeniz kültürü Türk gelenek ve göreneklerini kapsar. Tatil açısından değerlendirince her insanın hayatında en az 1 kez gidip görmesi gereken bir kültür şöleni diyebiliriz. Burada bulunan oteller genel bakımdan 4 ve 5 yıldızlıdır.

Neden Fethiye’de tatil yapmalıyım diye soracak olursanız Fethiye’de tatil yapmanın avantajları oldukça fazladır. Fethiye’de tatil yapabilmek her insanın yıl boyunca kurduğu hayallerden biridir. Çoğu kişi rahatlamak için bile masmavi gökyüzüne karşı güneşli bir hava, deniz ve plaj hayal eder. Gittiğiniz tatilleri bile düşündüğünüzde orayı özlediğinizi hissedersiniz. Fakat Fethiye’de tatil yaptıktan sonra buraların cennetin bir parçası olduğunu ve hayatınız boyunca unutamayacağınızı anlamış olursunuz. En başta farkı çoktur. Cadde üzerinde yer alan bir otel ile limon ve portakal ağaçlarının arasında kalan otel aynı değildir. Hizmet kalitesi eşit olsa bile atmosfer gereği farkı anlarsınız. Özlem duyduğunuz hayat biçimi ile sizi tanıştıran bu ortam bir daha vazgeçemeyeceğiniz atmosferi sunmaktadır.

Otellerde Bulunması Gerekenler

Ölüdeniz otelleri müşteri memnuniyetine çok fazla önem verir. Genel bakımdan aranılan atmosferi sunabilmenin yanı sıra bir otelde bulunması gereken her şeye dikkat etmektedirler. Yer bakımından Ölüdeniz otelleri cadde oteli gibi olmadıkları için her şeyi otel kapasitesinde bulundururlar. Fazlası olup eksiği olmayan ölüdeniz otelleri aranılan hizmet kalitesini sunmaktadır. Çok yönlü profesyonel personel hizmeti ise maksimum seviyede tutulmaktadır. Müşterilerin kendini evinde gibi rahat hissetmesini sağlayan güler yüzlü personel bulundururlar. Bunun beraberinde hak ettiğiniz tatil atmosferini yaşatmaktadırlar. Bazı müşterilerin değerli eşyaları ile gelmeleri beraberinde özel kasa hizmeti sunarlar. Bu sayede güvenli bir şekilde tatilinizi sürdürmenin keyfini çıkarırsınız.

Ölüdeniz otellerinde bulunan özellikler genel bakımdan her müşterinin aradığı kriterlerdir. Normal şartlarda otellerde mutlaka bulunması gereken şeyler ise şu şekilde belirtilmektedir.

 • Müşteriler için değerli eşya kasasının bulunuyor olması
 • Klimalı odalar
 • Wifi İnternet hizmetinin sunulması
 • Denize sıfır konumda olup plajının temiz olması
 • SPA ve Wellness hizmetinin bulunması
 • Çocuklar için mini disco, çocuk kulübü tarzında alanlar barındırması
 • Küçük çocuklu aileler için yardımcı destek ürünler sunması
 • Animasyon programlarının düzenli şekilde sürdürülmesi
 • Şehir merkezine yakın olması veya ulaşımı kolaylaştıran araç hizmeti sunması
 • Odalar tarzının insanların ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde donatılmış olması
 • Temiz olması ve düzenli temizliğe önem verilmesi
 • Taze yemek seçenekleri sunması

Ölüdeniz otelleri açısından yukarıda sıralanan her madde bulunuyor demek mümkün olup daha fazlasının olduğunu söylemek mümkündür. Aradığınız oda tarzını en modern şekilde sunan Fethiye, tatil konforunu en iyi deneyimleyeceğiniz adrestir. Tatil deyince akla sadece deniz, kum ve güneşli alan gelmesi doğaldır. Fakat gördüğünüz hizmet kötü ise bunların anlamı da bir süre sonra kalmamaktadır. Tekrardan tercih edeceğiniz yer olabilmesi açısından Fethiye otelleri bu konuda profesyonel davranmaktadır.

Kamp Yapılan Cennet Köşesi Kelebekler Vadisi

Fethiye’nin Faralya köyünde yer alan ve yüksek tepeler arasında kalan kelebekler vadisi her insanın görmek isteyeceği ve gördükten sonra unutmayacağı bir yerdir. Cennetin bir parçası olarak düşüneceğiniz bu yer oldukça meşhurdur. Akdeniz genel bakımdan tatil yönünde gezilecek, konaklayacak ve istenilen tatil konforunu sunabilecek yerlerle doludur. Saklı kalan cennetleri gezerken hayran kalacağınız güzellikler tatilinize renk katacaktır. Kelebekler vadisi normalde herkesin kendi aracı ile gidebildiği yerdir. Fakat tatile gelen misafirler için otel konsepti gereği ücretsiz şekilde ulaşım hizmeti sunulmaktadır. Bu sayede yaptığınız tatil beraberinde saklı kalan güzellikleri de keşfe çıkmanız mümkün olur.

Kelebekler vadisi Fethiye Ölüdeniz’de bulunmaktadır. Bu yüzden Ölüdeniz’e gelmeniz gerekir. Hatta ölüdeniz otelinde kalıp iyi bir tatil yaparken birde cennet bahçesiyle tanışmak çok mantıklıdır. Çünkü otelin konsepti gereği buraya ücretsiz gelme şansınız da bulunur. Normalde kendi şartlarınıza göre gidiş kapsamında zorlanacağınız yolculuk otelin hizmeti sayesinde kolaylaşmaktadır. Ödediğiniz fiyatın üzerinde hizmet göreceğiniz ölüdeniz otelleri sayesinde de gerçek tatilin keyfini çıkarmanız mümkündür.

Akdeniz’de bulunan otellerin büyük bölümü Alanya civarındadır. Fakat cadde oteli olanlar ses ve gürültüyü engelleyemediği gibi aranılan otel hizmetini de tam anlamıyla sunamamaktadır. Dahası en popüler götürdükleri yer Alanya kalesi ve Dim çayı şeklinde bilinir. Oysa Ölüdeniz otelleri tatil anlamında daha profesyonel hizmet vermektedir. Sunulan hizmeti en kapsamlı ve konforlu şekilde sunmaktadır. Bu yüzden ilk önce farklı adres tercih edenler Fethiye otellerini gördükten sonra fikir değiştirmek te ve sonraki yıllarında hep aynı yeri tercih etmektedirler. Özellikle Kelebekler Vadisi olarak bilinen Faralya köyünün tepeleri oldukça meşhur olduğundan birçok insanın her yıl ziyaret ettiği bir yer diyebiliriz.

Otel Aktiviteleri ve Tatil Keyfi

Akdeniz ikliminin ılıman ve sıcak olduğu önemli bir gerçektir. Bunun beraberinde Türkiye’nin en güzel plajları, en güzel denizi, atmosferi, yeşilliği ve doğası ile her yıl Fethiye binlerce yerli ve yabancı turist akınına uğramaktadır. Bunların haricinde otel konseptinde bulunan aktiviteler insanların ilgisini çekmekle beraber yeni deneyimler sunmaktadır. Farklı deneyim beraberinde unutamayacakları anıların olacağı Fethiye yamaç paraşütü (aktiviteler) konusunda da ünlü bir yerdir. Yukarı baktığınızda birçok kişinin yamaç paraşütü yaptığını görebilirsiniz. Oldukça zevkli olan bu aktivite aynı zamanda adrenalin duygusunu da tazeliyor. Doğal yapısı bozulmayan ağaçların ve tepelerin üzerinde yamaç paraşütü ile gezinmek harika bir zevktir. Havada uçarken aklınıza gelecek her sorun esip gidecektir. Sıcak rüzgârın yüzünüze vurmasıyla kendinizi en özgür şekilde hissedeceğiniz tatili yapmanın zevki çok farklı olur. Fethiye otellerinde yamaç paraşütü etkinliği her daim aktiftir. İstediğiniz zaman otel personelinde çalışan destek beraberinde güvenli bir aktivite yaşayabilirsiniz. Aradığınız huzuru yakalamışken birde enerjinizi tavan yaptıracak bu faaliyet oldukça mükemmeldir.

Otel aktiviteleri ve tatil keyfi

Tatil Yaparken Özgürlüğünüzü Keşfedin

Birçok insan tatil yapmak için yıl boyunca hazırlanıp hayaller kurar. Fakat kurduğu hayallerle ve planlarla uyuşmayan tatil geçirir. Aranılan hizmetin ölüdeniz otelleri kapsamında sunulduğu gerçek olup burada farklı yerleri de görmeniz mümkündür. İsteğe ve talebe göre değişiklik gösteren faaliyetler tatilinizi de şekillendirecektir. Özellikle antik kentler kapsamında tarih kokan alanları gezip tozmak her bakımdan iyi gelecektir. Enerji akışınızın olumlu yönde değişeceği bu antik kentlerde aklınıza gelen sorulara da cevap bulacaksınız.

Fethiye antik kentler (Kültür Gezisi Nedir?) bakımından harika coğrafi yapısıyla binlerce turistin her yıl geldiği bir yerdir. Çünkü tarihi yönden oldukça zengin ve bozulmamış yapıya sahip olduğu bilinmektedir. Kendinizi olağanüstü atmosfer içinde bulacağınız Fethiye Tlos, Araxa, Amintas gibi birçok antik kente ev sahipliği yapmaktadır. Fotoğraflarda gördüğünüz güzelliğin atmosferini yaşayabileceğiniz adres Fethiye olarak bilinir. Her bakımdan hoşnut kalacağınız ortamlar beraberinde bedensel dinlenmenin yanı sıra ruhunuzu da dinlendirebileceksiniz. Sunulan otel fırsatlarında geziler, programlar, yamaç paraşütü gibi etkili aktiviteler Fethiye’deki otellerin konseptinde bulunmaktadır. Bu yüzden tatil yeri seçimi yaparken ilk başta Fethiye olarak karar vermelisiniz. Emin olun ki yeri belirleme sonrası otel seçiminiz daha da kolaylaşacaktır. Özellikle de Türk insanının kültürel yapısına uyum sağlayan oteller en iyileridir.

Fethiye Ölüdeniz Tatili

Fethiye ölüdeniz’le ilgili birçok yerden ve birçok aktiviteden bahsetmek mümkündür. Tatil açısından her bakımdan tatmin edici yönleriyle tanımlanan adrestir. Özellikleri bakımından en güzel ağaçların ve çiçeklerin bulunduğu bu adrese aracınızla giriş yapma sonrası hoş bir kokuyla karşılanırsınız. Sıcaktan bunaldığınız an denize sıfır konumlu otelinizden çıkarak serinleyebilirsiniz. Saatlerce güneşlenirken güvenliğinizi sarsacak bir durum yaşamazsınız. Zengin yemek kültürü ile istediğiniz lezzetleri tadabilirsiniz. Ailenizle tatil yapmak istediğinizde aradığınız tüm özellikleri size sunan otel konsepti aynı zamanda ekonomiktir. Erken rezervasyon yapma sonrasında yaz geldiğinde kara kara düşünmek yerine önceden parasını ödediğiniz otele gitmek akıllıca olur.

Tatil konusuyla ilgili aklınıza gelebilecek her şey Fethiye’de mevcuttur. Akşamları ister gezebilir, isterseniz otelin faal durumdaki alanlarından faydalanabilirsiniz. Rahat bir tatilin sunulmasına yönelik konforu sağlayan bakımların düzenli yapılıyor oluşu çeşitli hastalıklara karşı da önlem aldıklarını göstermektedir. Özellikle son dönemde çıkan salgın nedeniyle aklınızı karıştırmış sorular olabilir. Kafanızı kurcalayan soruların daha kapsamlısı otel yetkililerinin düzenli ve güncel incelediği konular olduğundan gerekli düzen ve temizliği de sağladığına emin olabilirsiniz. Müşterin memnuniyeti açısından her şeyi düşünüp sunmuş otelin hayatınızdaki en güzel tatil kavramı ile bağdaştırılacağına emin olabilirsiniz.

Fethiye’de tatil yapmanın farkı diğer tatil yerlerine nazaran çok avantajlı olup birçok tatil beldesine de yakındır. Birçok piknik alanı, kelebek vadisi, antik kentleri gibi özelliklerin daha fazlasına sahip olması ve tatil beldelerine yakın olmasıyla gezmeye de doyacağınız bir yerdir. Yani sadece tatil değil aynı zamanda aradığınız huzuru da bulursunuz. Sorunlarınızla gittiğiniz bu yerden bambaşka biri olarak dönebilirsiniz. Çünkü gerçek huzuru sunabilen atmosferin ve avantajların Fethiye Ölüdeniz’deki otellerde bulunduğu bilinmektedir.

İlginizi çekebilir: Villa Tatili Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İlginizi Çekebilir

REZERVASYON